LBL | 18.04 | 19:00
Valmieras Olimpiskais Centrs
19 febr 2021
Ziediņš atgriežas ierindā, beidzot tiek pārkosts "Liepājas" cietais rieksts

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgā piektdien, 19. februārī otro uzvaru pēc kārtas izcīnīja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti, ar rezultātu 73:69 izbraukumā uzveicot otru Kurzemes komandu - "Liepāja". Pēc savainojuma sadziedēšanas laukumā atgriezās Māris Ziediņš, bet vidzemnieku panākumu ar 18 punktiem kaldināt palīdzēja Valters Vēveris.

Pēc trīs nedēļu pauzes, kuru laikā "Liepājas" basketbolisti nevarēja aizvadīt spēles, laukumā kurzemnieki atgriezās ar pamatīgu izsalkumu un apņēmību. Spēli ar diviem precīziem metieniem iesāka Zigmārs Raimo, bet Dāvis Geks drīz vien pievienoja trīs sekmīgus tālmetienus, ļaujot mājinieku komandai panākt desmit punktu vadību. "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" rindās pašaizliedzīgi spēlēja Kārlis Apsītis, kurš pasargāja savu grozu, bloķējot pretinieka metienu, taču gaisā uzbrucējs pazaudēja līdzsvaru un sāpīgi piezemējās uz muguras, atsitot galvu pret parketu. Pirmās ceturtdaļas beigās rezultatīvus uzbrukumus veica Valters Vēveris un Māris Ziediņš, palīdzot samazināt starpību. Pēc nospēlētām desmit minūtēm komandas šķīra četri punkti, vidzemniekiem atrodoties iedzinējos - 21:25.

Otrajā ceturksnī laukumā atgriezās Apsītis, kurš guva punktus ar ieskrējieniem soda laukumā, tostarp efektīgi triecot bumbu pēc piespēles grozā no augšas. Spēles vadība otrajā periodā mētājās no vienas komandas pie otras, bet Vēveris ar diviem trejačiem pēc kārtas sasniedza viesiem piecu punktu vadību (38:33). Puslaika izskaņā prettriecienu deva Renārs Birkāns, kura vairāki asie caurgājieni atgrieza minimālu pārsvaru "Liepājai", nosūtot valmieriešus puslaika pārtraukumā pie rezultāta 43:44.

Otrā puslaika ievadā Vidzemes komanda atkal pārņēma nelielu vadību pēc Valtera Liepiņa precīzajiem metieniem. Spēles rezultāta šūpoles gan turpinājās, pēc Geka un pērnās sezonas valmierieša Roberta Blumberga tālmetieniem atkal priekšā izraujoties "Liepājas" komandai. Sagaidot trešā perioda izskaņu, valmierieši skatījās uz pretiniekiem no iedzinēju pozīcijas - 56:60.

Pēdējās desmit minūtes aizritēja nervozā basketbolā. Abām vienībām punkti krājās ļoti gausi, bet tas nāca par labu "Liepājai", kas pēc Raimo ofensīvas sasniedza septiņu punktu vadību trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām. Īstajā brīdī nāca Apsīša realizētais trejacis, bet Klāva Dubulta sekmes groza tuvumā ļāva pietuvoties līdz pozīcijai no kuras jau varēja uzbrukt pretinieku vadībai. Divas minūtes pirms cīņas izskaņas svarīgu trejaci grozā iešāva Vēveris, izvirzot valmieriešus vadībā. Noslēdzošajās minūtēs daudz kas izšķīrās uz soda metiena līnijas, kur abām komandām spītīgi garām krita soda metieni. Tomēr pēdējais vārds piederēja Edmundam Elksnim, kurš ar pārliecību iemeta divus sodiņus pēc kārtas, nokārtojot "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandai pozitīvu spēles iznākumu ar 73:69, kas pirmo reizi sezonā valmieriešiem ļāva svinēt uzvaru pār Liepājas basketbola komandu.

Valmieriešu rindās rezultatīvākais šajā mačā ar 18 gūtiem punktiem bija Valters Vēveris, kurš realizēja četrus no saviem sešiem izdarītajiem tālmetieniem. Savukārt no savainojuma sadziedēšanas pēc teju mēneša pauzes Māris Ziediņš laukumā atgriezās ar astoņiem punktiem un septiņām izcīnītām bumbām zem groziem. "Liepājas" rindās ar 18 punktiem izcēlās Dāvis Geks, bet teju pie "triple-double" rādītājiem tika Renārs Birkāns, kurš 16 punktiem un desmit rezultatīvām piespēlēm pievienoja arī astoņas izcīnītas atlēkušās bumbas.

"Liepāja" - "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" 69:73 (25:21, 19:22, 16:13, 9:17)
Vēveris 18, Elksnis 12, Liepiņš 11, Dubults 11 (9 atl.b.), Apsītis 10, Ziediņš 8, Salenieks 2, Jonāts 1 (13 atl.b.), Engers, Stašāns.

Nākamo spēli valmierieši aizvadīs otrdien, 23. oktobrī Rīgā, samērojot spēkus ar Latvijas čempionvienību Rīgas VEF.