23 dec 2021
Labdarības spēlē pret ''Tartu Ülikool Maks & Moorits'' saziedoti 707,95 eiro; valmierieši šoreiz piekāpjas igauņu klubam

22.decembra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' savā laukumā aizvadīja cīņu ar ''Tartu Ülikool Maks & Moorits'' vienību. ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros tika aizvadīta savstarpējā spēle, kas abām komandām bija kritiski svarīga. Šoreiz uzvaru izcīnīja igauņu klubs, kas sarūgtināja valmieriešus ar rezultātu 65:93.

Kā Valmieriešiem, tā arī igauņu klubam šī sezona nav bijusi izteikti veiksmīga. Abu komandu bilance šosezon sastāv no diviem panākumiem, kas nozīmē, ka abas vienības ir tiešie konkurenti cīņā par augstāku pozīciju turnīra tabulā. Tas vien liecināja par to, ka basketbola līdzjutējus gaida interesanta cīņa laukumā. Igauņu atlēti iepriekšējā mačā bija pieveikuši ''Tallinna Kalev'' vienību, bet valmierieši piekāpās ''Latvijas Universitāte'' basketbolistiem.

Kā jau tika gaidīts, šis mačs bija plaši apmeklēts un uz to bija ieradies prāvs pulks līdzjutēju. Svarīgi pieminēt, ka šī bija labdarības spēle, kurā ieeja ir par ziedojumiem. Visa saziedotā nauda tiek izmantota R.R.fonda iniciatīvai, lai Valmieras novada bērni tiktu nodrošināti ar iespēju trenēties basketbolu. Pieejamā informācija liecina, ka uz spēli ieradās vairāk kā 260 līdzjutēju, kuri kopīgiem spēkiem saziedoja 707,95 eiro. ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' ir pateicīgi katram par atbalstu un novērtē to, ka cilvēki spēj būt tik saliedēti šajā grūtajā laikā.

Mačs iesākās neveiksmīgi. Viesi spēja iesākoties mačam spēlēt aktīvāku basketbolu un vadīt notikumus laukumā. Nav jābūt lielam basketbola fanam, lai saprastu, ka pirmās divas ceturtdaļas laukumā nevaldīja līdzīgs basketbols. Dzelžainā viesu aizsardzība spēlēja lielu lomu mača gaitā. Valmierieši pirmajās desmit minūtēs guva vien 12 punktus, bet viesi - 27. Otrajā ceturtdaļā sanāca gūt vēl mazāk punktus - tikai 10. Viesi tikmēr atbildēja ar 20 punktiem un puslaiks noslēdzās ar 22:47.

Otrajā puslaikā jau bija manāms cits basketbols. Laukumā abas komandas demonstrēja līdzīgu spēli, taču deficīts bija pārāk liels, lai to tik viegli atspēlētu. Kā trešais, tā arī ceturtais ceturksnis ritēja mats matā, bet ar to bija par maz. Arī viesu līdera Hendrika Elmo lieliskā spēle un 21 gūtais punkts spēlēja savu daļu lomas igauņu panākumā. Valmieriešiem gan šajā mačā sāpīgs zaudējums ar rezultātu 65:93.

Spēlē pret ''Tartu Ülikool Maks & Moorits'' pievīla ne pārāk veiksmīgā spēle zem groziem. Valmierieši savāca par 10 atlēkušajām bumbām mazāk nekā viesi un tas spēlēja lielu lomu rezultāta ziņā. Arī precizitāte šajā mačā no distances nebija izcila. Tika realizēti vien 4 no izpildītajiem 23 tālmetieniem. Šis bija viens no retajiem gadījumiem, kad pretiniekiem tiešām gadījās labāka spēle un attaisnojumu zaudējumam nav.

Solīdu spēli aizvadīja valmieriešu rindās Klāvs Dubults. Viņa kontā 17 punkti, 4 atlēkušās bumbas un 1 rezultatīva piespēle. Savas iespējas gan neizdevās mačā realizēt Dariusam Klārkam, kam ne pārāk laba precizitāte. Viesu komandā labu spēli aizvadīja tieši rezervistu soliņš, kas guva 49 no visiem komandas punktiem.

Pēdējās cīņas valmieriešiem gan ir bijušas ļoti labas un uzvaras ir praktiski izslīdējušas no rokām. Situācija turnīra tabulā ne pavisam neatspoguļo notikumus laukumā. Zaudējumi pret ''TalTech/OPTIBET'', ''KK Viimsi/Sportland'', ''Latvijas Universitāte'' un citām komandām ir bijuši ar minimālu pārsvaru vai nodrošināti vien mača pēdējās sekundēs. Šoreiz vienkārši nedaudz pietrūka veiksmes. Lai vai kā, valmierieši demonstrē šogad solīdu basketbolu un galvenās cīņas ir tikai un vienīgi priekšā. Ceram arī uz līdzjutēju atbalstu tajās.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Tartu Ülikool Maks & Moorits'' 65:93 (12:27, 10:20, 23:23, 20:23)
Dubults 17, J.Kaufmanis 15, Apsītis 11, Jakovičs 7, Engers 7, Klārks 4, Iļjins 4, Jonāts, E.Kaufmanis, Salenieks

Valmieriešiem šis gads gan vēl nebeidzas. Decembrī ir gaidāmas vēl divas spēles un viena no tām būs jau 28.decembra vakarā, kad Ogres 1.vidusskolā tiks aizvadīta otrā cīņa Latvijas Basketbola Užavas Kausa ceturtdaļfinālā. Valmieriešiem šajā cīņā pretī stāsies ''BK Ogre'' un tajā ir nepieciešama uzvara ar vismaz 13 punktu pārsvaru, lai kvalificētos turnīra pusfinālam. Šosezon ar ''BK Ogre'' ir aizvadītas divas cīņas - viena uzvara un viens zaudējums. Spēles sākums plkst. 19:00 un to būs iespējams vērot YouTube tiešraidē. Par Valmieru!