LBL
10 marts 2021
Vidzemniekiem neizdodas izšķūrēt piesnigušās ielas Ventspilī

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgā 10. martā ar zaudējumu no izbraukuma spēles Ventspilī nācās mājās atgriezties "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolistiem, kur šajā sniegotajā dienā atzina BK "Ventspils" komandas pārākumu ar 65:84.

Spēles rezultātu atvēra Kārļa Apsīša precīzais metiens no groza apakšas, bet kopumā pirmās ceturtdaļas pirmajā pusē abas komandas līdzīgi audzēja savus punktus, pēc Edmunda Elkšņa pustālā metiena rezultātam pēc piecām nospēlētām minūtēm esot 8:8. Perioda izskaņā valmieriešiem punkti krājās gausi, ko spēja izmantot Edgars Lasenbergs, trāpot tālmetienu un panākot septiņu punktu pārsvaru. Pēc spēlētām desmit minūtēm valmierieši bija iedzinējos ar 12:19.

Otrajā ceturksnī kurzemnieki savu pārsvaru palielināja līdz astoņu punktu vadībai. Valmieriešiem savu sniegumu izdevās uzlabot spēlētājiem sākot dalīties ar bumbu. Komandas biedriem ar efektīgām piespēlēm groza apakšā atrodot Klāvu Dubultu un Ervīnu Jonātu, vidzemnieki samazināja atstatumu līdz viena tālmetiena tiesai. Puslaika pēdējās divās minūtēs neizdevās izmantot iespēju pārņemt vadību, bet "Ventspils" atbildēja ar Kamerona Randlsa caurgājienu un Māra Gulbja efektīgu bumbas triecienu grozā no augšas. Pirmā puslaika pēdējā rezultatīvā darbība gan padevās Valteram Vēverim, kurš sev izkārtoja caurgājienu uz groza apakšu un divus punktus. Komandas pārtraukumā devās pie rezultāta 30:36.

Spēles pirmajā pusē valmieriešiem bija izdevies realizēt vien tikai vienu tālmetienu, bet otrā puslaika ievadā no tālās distances precīzam izdevās būt Apsītim. Sekojošajā uzbrukumā trīs punktu metienu trāpīja arī Jonāts, taču "Ventspils" basketbolisti punktus krāja vēl naskāk, trešās ceturtdaļas vidū pieaudzējot savu pārsvaru līdz 16 punktiem. Vēl vairāk vidzemnieku situāciju sarežģīja Elkšņa ceturtā personīgā piezīme, kas lika valmieriešu līderim doties piespiedu atpūtā uz rezervistu soliņa. "Ventspils" savus apgriezienus ceturkšņa izskaņā nemazināja, panākot divdesmit punktu pārsvaru. Pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts, skatoties no "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" pozīcijām, bija 48:68.

Arī mača noslēdzošajās desmit minūtēs viesiem neizdevās iegrožot Ventas jūrasvilkus, kuri saglabāja savu pārsvaru, veicot ātros uzbrukumus un caurgājienus līdz groza apakšai. Par vienu punktu kopumā spēles pēdējā ceturksnī valmieriešiem izdevās samazināt starpību, taču tas nemainīja faktu, ka Roberta Zeiles padotajiem no Venstpils nācās aizbraukt ar zaudējumu - 65:84.

Visvairāk punktu "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" rindās sakrāja Valters Vēveris, tiekot pie 12 punktiem. Par vienu mazāk Edmunda Elkšņa rēķinā. Desmit punktus pretinieku grozā iebēra Māris Ziediņš. Uzvarētāju galvenais panākuma kaldinātājs ar 17 punktiem bija Artūrs Ausējs, savukārt 14 punktus pievienoja Māris Gulbis.

"Ventspils" - "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" 84:65 (19:12, 17:18, 32:18, 17:18)
Vēveris 12, Elksnis 11, Ziediņš 10, Apsītis 9 (8 atl.b.), Dubults 7, Engers 7, Jonāts 6, Salenieks 3, Liepiņš, Elksnītis.

Nākamā cīņa "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolistiem priekšā jau 14. martā, kad pulksten 17:00 valmierieši uzņems "Ogres" komandu Vidzemes Olimpiskajā centrā.