15 okt 2021
“VEF Rīga” mača galotnē notur pārsvaru un uzvar; sestdien pēc uzvaras Liepājā
Trešdien, 13.oktobrī, pirmo spēli savā laukumā, ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros, šosezon aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' basketbolisti. Mājinieki savā laukumā uzņēma ''VEF Rīga'' vienību, kas mača galotnē nosargāja pārsvaru un sarūgtināja mājiniekus ar trešo zaudējumu šosezon - 63:75.

Spēles pirmā ceturtdaļa bija samērā līdzīga - viesi pēc nospēlētajām 10 minūtēm atradās vadībā vien ar četru punktu pārsvaru. Otrajā un trešajā ceturtdaļā gan ''VEF Rīga'' uzņēma apgriezienus un spēja katrā no tiem gūt par 8 punktiem vairāk nekā mājinieki. Izšķirošā ceturtdaļa gan ritēja valmieriešu noskaņās. Mājiniekiem izdevās pietuvoties ''VEF Rīga'' basketbolistiem un gūt divreiz vairāk punktus par pretiniekiem, taču viesi spēja noturēt spriedzi un arī pārsvaru uz tablo.

Valmieriešu klupšanas akmens šajā spēlē bija ''VEF Rīga'' leģionārs Rajšons Hamonds, kam padevās izcila spēle uzbrukumā. Viņš meta precīzi 8 no 10 izdarītajiem metieniem no spēles un arī visus 3 izpildītos soda metienus. Viņa kontā šajā spēlē ''double-double'' - 19 gūti punkti un 10 atlēkušās bumbas. Spēle gan abu komandu izpildījumā bija samērā mazrezultatīva.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' gan demonstrēja cienījamu spēli pret ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas vicečempioniem. Lai gan viesiem uz brīdi bija pat 23 punktu pārsvars uz tablo, valmierieši cīnījās līdz pēdējai sekundei. Gandrīz visās statistikas ailītēs viņi turējās līdzi ''VEF Rīga'' basketbolistiem. Piemēram, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' basketbolisti guva pat vairāk punktus pēc pretinieku pieļautajām kļūdām nekā ''VEF Rīga''. Viesi pieļāva šajā mačā 18 kļūdas, bet valmierieši - 13.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''VEF Rīga'' 63:75 (16:20, 16:24, 15:23, 16:8)
Iļjins 16, J.Kaufmanis 12, Apsītis 10, Jonāts 8, Dubults 8, Liepiņš 6, Elksnītis 3, Engers, Kārters, E.Kaufmanis

Nākamā cīņa valmieriešiem ir jau sestdien, 16.oktobrī, Liepājas Olimpiskajā centrā pret ''BK Liepāja'' sportistiem. Spēle sāksies plkst. 17:00 un to varēs vērot arī sportacentrs.com TV tiešraidē.

''BK Liepāja'' šosezon ir aizvadījuši trīs spēles, kurās spējuši izcīnīt vienu uzvaru. Sezonu viņi iesāka ar rezultatīvu uzvaru savā laukumā pret ''Rakvere Tarvas'' (105:100), bet pēcāk viņi piekāpās viesos ''Pärnu Sadam'' (68:79) un zaudēja savā laukumā pret ''Latvijas Universitāte'' vienību (72:77).

Šī cīņa valmieriešiem būs principiāla - tieši pērn viņu sezona aprāvās pēc zaudējuma izslēgšanas spēlēs pret kurzemniekiem. Valmierieši būs izsalkuši atriebties un izcīnīt pirmo uzvaru šosezon. Par uzvaru!