23 febr 2021
VEF ātrajam pārejas basketbolam tikt līdzi neizdodas, nākas ciest zaudējumu ar -35

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgā 23. februārī Latvijas čempionvienības "VEF Rīga" pārākumu nācās atzīt "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolistiem, kuri pret FIBA Čempionu līgas Top-16 komandu piekāpās ar rezultātu 69:104. Būtisks faktors vidzemnieku zaudējumā bija galvaspilsētas komandas agresīvā spēle aizsardzībā, kas vefiņa spēlētājiem ļāva pārtvert 12 piespēles, tās pārvēršot 27 ātrajos punktos pēc kļūdām.

Roberta Zeiles trenētā "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" spēli Rīgā sāka ar pēdējos mačos jau ierasto sākumsastāvu, starta pieciniekā sūtot Edmundu Elksni, Raimondu Stašānu, Valteru Liepiņu, Ervīnu Jonātu un Klāvu Dubultu. Vefiņām šajā spēlē no četriem uz Latvijas izlasi izsauktajiem spēlētājiem palīgā nāca tikai Artis Ate. Tāpat vēl ar komandu nebija Somijas izlases basketbolists Aleksandrs Madsens. Taču Rīgas komandas pārokeāna spēki bija ierindā, maču rezultatīvi sākot tieši Aizejam Pinjero. Pēc mājinieku 8-0 izrāviena valmierieši atspēlējās ar Jonāta trīs punktu metienu un Dubulta realizētu uzbrukumu no groza apakšas. Pirmās desmitminūtes vidū pēc Jonāta precīzā raidījuma uz rezultāta tabolo bija līdzsvars (10:10), taču "VEF Rīga" atbildes triecienu deva ar pārtvertām bumbām, ko mājinieki zibenīgā ātrumā pārvērta ātrajos uzbrukumos un vieglos punktos. Rīdzinieku uzņemtajam tempam vidzemnieki pirmās ceturtdaļas izskaņā netika līdz, piekāpjoties pirmajā periodā ar rezultātu 15:30.

Otrās ceturtdaļas sākumā VEF basketbolisti vairākkārt driblā apzaga valmieriešus, neļaujot viesiem tikt pie punktiem. Paši rīdzinieki iešāva grozā četrus trejačus pēc kārtas, kas nostādīja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandu pamatīgos iedzinējos ar 15:42. Treneris Zeile uz šādu notikumu pavērsienu reaģēja ar minūtes pārtraukumu, pēc kura valmierieši ieviesa kārtību savā spēlē, trejačus grozā raidot gan Liepiņam, gan uz maiņu nākušajam Ričardam Greitānam. Pēdējā puslaika pusotrā minūtē tālmetienu grozā raidīja Kārlis Apsīts, bet efektīgs caurgājiens ar sānsoli padevās Valteram Vēverim. Tas gan nemainīja faktu, ka "VEF Rīga" saglabāja vērā ņemamu pārsvaru pēc nospēlēta pirmā puslaika - 33:57.

Otrā puslaika ievadā valmieriešiem pirmos punktus guva Jānis Engers, trāpot grozā divus trejačus. Līdz 16 punktu starpībai valmieriešu deficītu ar trejaci sadeldēja Elksnis, taču nākamajās minūtēs atkal rezultatīvi bija rīdzinieki. Trešās ceturtdaļas beigās efektīgu apspēlēšanas manevru zem groza nodemonstrēja Māris ZIediņs, bet trejaci īsi pirms beigu sirēnas pievienoja Jonāts. Pirms pēdējām desmit minūtēm rezultāts bija 58:83.

Noslēdzošajā spēles daļā Nikam Saleniekam izdevās "izdancināt" pretinieku aizsargu, caurgājienā gūstot divus punktus ar pretinieka sodu. Rīgas VEF gan ātrumu nemazināja, tupinot agresīvi strādāt uz bumbu pārtveršanu un iestāšanos piespēļu ceļā. Rīdziniekiem izdevās savu simto punktu gūt ar "alley-oop" bumbas triecienu no augšas Maikla Kaizera izpildījumā. Spēles beigu signāls tika sagaidīts ar rezultātu 69:104, kas vēstīja par pārliecinošu Rīgas VEF panākumu.

Valmieras vienības rindās rezultatīvākais šajā mačā ar 13 gūtiem punktiem un septiņām izcīnītām bumbām zem groziem bija Klāvs Dubults. 12 punktus valmieriešiem pievienoja Valters Vēveris, bet par punktu mazāk Ervīna Jonāta kontā. Uzvarētāju rindās iespaidīgu statistiku sakrāja spilgtais amerikāņu aizsargs Kails Olmens, kurš guva 20 punktus, izdarīja 12 rezultatīvas piespēles un pārtvēra sešas bumbas. Pa 19 punktiem Rīgas komandai sakrāja Aizeja Pinjero un Verners Kohs.

"VEF Rīga" - "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" 104:69 (30:15, 27:18, 26:25, 21:11)
Dubults 13 (7 atl.b.), Vēveris 12, Jonāts 11, Liepiņš 6, Engers 6,  Elksnis 5, Greitāns 5, Ziediņš 4, Salenieks 4, Apsītis 3, Stašāns, Šķesters.

Par piedzīvoto neveiksmi valmieriešiem daudz laika skumt nebūs, jo vidzemniekiem jāgatavojas jau piektdienas spēlei turpat Rīgas Olimpiskajā centrā, kur pulksten 20:00 norisināsies cīniņš ar "Latvijas Universitāti".