09 janv 2021
Valmieriešiem pamatīgo pakaļdzīšanos līdz laimīgām beigām Ogrē novest tomēr neizdodas

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgā kalendārā gada pirmo spēli 9. decembrī aizvadīja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komanda, kas izbraukumā ar 73:82 piekāpās "Ogres" basketbolistiem. Spēles laikā nonākot iedzinējos ar 20 punktu deficītu, valmierieši veica pakaļdzīšanos, taču atkost "Ogres" cieto riekstu arī šoreiz Roberta Zeiles padotajiem neizdevās.

Pirmo grozu valmieriešu labā 2021. gadā guva Klāvs Dubults, kurš izmantoja Edmunda Elkšņa bumbas iespēli groza apakšā, atklājot spēles rezultātu ar metienu pret groza vairogu. Ar Valtera Liepiņa trejaci valmierieši panāca piecu punktu pārsvaru, saglabājot vadību mača pirmās piecas ar pusi minūtes, kad Rinalda Sirsniņa trejacis ļāva mājiniekiem pirmo reizi izvirzīties vadībā. Pusotru minūti līdz pirmās ceturtdaļas izskaņai Dubults izlīdzināja spēles rezultātu (12:12), taču desmitminūtes izskaņā ogrēnieši ar precizitāti no soda metiena līnijas un Sirsniņa trejaci atguva pārsvaru, nostādot valmieriešus iedzinējos ar 12:19.

Otrās ceturtdaļas ievadā vēl vienam Sirsniņa trejacim ar savu precīzo stūra tālmetienu atbildēja Jānis Engers. Līdz ceturkšņa vidum valmierieši turējās līdzi oponentiem, Elksnim panākot piecu punktu starpību - 23:28. Pirmā puslaika izskaņa gan iegāja Roberta Zeiles trenētajai komandai nelabvēlīgā gultnē, mājiniekiem gūstot 16 punktus pēc kārtas. Skanot puslaika beigu signālam, valmierieši skatījās uz pretiniekiem no iedzinēju pozīcijām - 26:44.

Otrā puslaika ievadā Kristaps Dārgais palielināja mājinieku pārsvaru līdz +20. Pakaļdzīšanos trešā perioda vidū centās iekustināt Ričards Greitāns ar "floater" metienu un Niks Salenieks ar trejaci. "Ogres" basketbolisti gan ievērojamu pakaļdzīšanos viesiem noorganizēt neļāva. Pēc Valtera Vēvera pustālā metiena, trešā ceturtdaļa noslēdzās ar rezultātu 49:64.

Pēdējā spēles nogrieznī "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti pacietīgi strādāja pie rezultāta deldēšanas. Trīs ar pusi minūtes līdz mača izskaņai Valters Liepiņš veica trīs punktu gājienu, kas samazināja atstatumu līdz vairs tikai sešiem punkiem (66:72). Valmieriešu cerības uz spēles izglābšanu gan sagrāva Uģis Pinete, kura trejacis ļāva "Ogrei" saglabāt kontroli pār spēles gaitu. Ar mača beigu rezultātu 73:82 "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandai nācās atzīt pērnās sezonas Latvijas vicečpionu vienības pārspēku.

Ar 14 punktiem valmieriešu rindās rezultatīvākais bija Klāvs Dubults, bet pie 11 punktiem tikt spēja Valters Vēveris. Uzvarētāju labā 21 punktu guva Andrē Vokers. 18 punktus pievienoja Rinalds SIrsniņš, bet ar 14 izcēlās Uģis Pinete.

BK "Ogre" - "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" 82:73 (19:12, 25:14, 20:23, 18:24)
Dubults 14, Vēveris 11, Jonāts 10, Engers 10, Elksnis 8, Liepiņš 8, Salenieks 7, Ziediņš 3, Greitāns 2, Šķesters.