19 apr 2022
Valmierieši pieveic LU un nonāk uzvaras attālumā no pusfināla; Apsītim 26+8+5

19.aprīļa vakarā, cīņu ''Pafbet'' Latvijas basketbola līgas izslēgšanas spēļu ceturtdaļfināla kārtā aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas'' basketbolisti. Komanda savā laukumā uzņēma ''Latvijas Universitāti'' un izcīnīja drošu panākumu ar 85:67, atjaunojot sērijā vadību. Sērijā līdz trim uzvarām valmierieši ir vadībā ar 2:1.

Ja valmierieši sērijas otrajā mačā negaidīti zaudēja, tad šajā spēlē komanda bija noskaņojusies ātri nodrošināt panākumu. Mājinieki ātri vien iekrāja pārsvaru un pirmo ceturtdaļu noslēdza ar +9. Uz brīdi komandai bija pat 15 punktu pārsvars, taču puslaika pārtraukumā tas bija sarucis atkal līdz deviņiem.

Spēles otrajā pusē Valmiera savu pārsvaru palielināja un izcīnīja pārliecinošu panākumu ar +18, kas bija lielākais pārsvars visā mačā. LU ne reizi spēlē nespēja izvirzīties vadībā.

Maču klātienē apmeklēja 562 skatītāji, kas bija šīs sezonas rekords ceturtdaļfināla kārtā. Tikai Valmierā skatītāju daudzums abās spēlēs pārsniedza pustūkstoti.

Valmieras panākumu ar 26 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām un piecām pārtvertām bumbām kaldināja Kārlis Apsītis. Tā bija sportista trešā rezultatīvākā spēle karjerā. 18 no gūtajiem punktiem tika iekrāti pirmajā puslaikā.

''Domāju, ka mums izdevās izpildīt trenera nospraustos uzdevumus. Mērķis bija iesākt spēli daudz agresīvāk un kontrolēt atlēkušās bumbas. Iepriekšējās divās spēlēs mēs zaudējām pirmo ceturtdaļu un to vajadzēja mainīt. Pamainījām arī stilu kā spēlējam aizsardzībā un tas nesa rezultātu. Panākuma atslēga bija nesavtīgā komandas spēle un cīņa par katru laukuma centimetru. Zaudējums Rīgā bija motivācija uzvarēt savu līdzjutēju priekšā. Arī precizitāte no distances bija krietni labāka. Ja Rīgā spējām realizēt vien ap 30% tālmetienu, tad Valmierā precizitāte bija jau krietni labāka. Arī skatītāji dzina uz priekšu. Kā jau izslēgšanas spēlēm pieklājas, atmosfēra bija lieliska. Vienmēr ir liels prieks spēlēt savā laukumā un vēl pie tam ar tik milzīgu atbalstu. Paldies visiem skatītājiem un atbalstītājiem. Atbalsts tiešām noder,'' pēc spēles sacīja Apsītis.

Lielisku spēli aizvadīja arī Valmierā spēlējošais ukraiņu basketbolists Andrijs Voinalovičs, kurš spēli noslēdza ar 17 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām, trīs rezultatīvām piespēlēm un vienu pārtvertu bumbu.

Diemžēl, spēle pāragri noslēdzās Klāvam Dubultam, kurš savainoja kāju. Pagaidām, vēl nav zināms, cik nopietna ir trauma un vai sportists piedalīsies nākamajā mačā. Dubults laukumā pavadīja piecas minūtes, kurās savāca divas atlēkušās bumbas un atdeva trīs rezultatīvas piespēles.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Latvijas Universitāte'' 85:67 (27:18, 19:19, 18:14, 21:16)
Apsītis 26 (8 atl.b., 5 pārtv.b.), Voinalovicš 17, Klārks 11 (5 pārtv.b.), Kaufmanis 11, Jonāts 11, Engers 7, Greitāns 2, Liepiņš, Salenieks

Sērijas ceturtā spēle tiks aizvadīta jau 21.aprīlī. Valmierieši atkal viesosies ''Rimi Olimpiskajā Centrā'' pie ''Latvijas Universitātes'' un cīnīsies par panākumu. Spēles sākums plkst. 18:30. Uzvaras gadījumā komanda kvalificēsies pusfinālam, kur pretī gaida jau spēcīgā ''VEF Rīga''. Ja komanda tomēr zaudēs, sestdien tiks aizvadīta izšķirošā piektā sērijas spēle Valmierā.

Mača tiešraidi būs iespējams vērot kā TV4 kanālā, tā arī portāla SportaCentrs.com tiešraidē. Gaidīsim atbalstītājus arī klātienē! Par Valmieru!