28 dec 2022
Valmierieši pēc līdzvērtīga pirmā puslaika atzīst Sopotas ''Trefl'' pārākumu; Bekam 21+9

Agro cīņu Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) ietvaros šodien aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Komanda savā laukumā uzņēma spēcīgo poļu brigādi Sopotas ''Trefl'', aizvadot sezonas pirmo maču šajā čempionātā. Valmierieši pēc līdzvērtīga pirmā puslaika atzina viesu pārākumu ar 78:108.

Valmieras līdera grožus šoreiz uzņēmās amerikāņu leģionārs Tervels Beks, kurš bija tuvu savam otrajam ''double-double'' pēc kārtas. Viņš maču noslēdza ar 21 punktu, deviņām atlēkušajām bumbām un vienu pārtvertu piespēli. Par komandas labāko spēlētāju gan tika atzīts Džastins Makkāls, kura kontā 12 punkti, četras atlēkušās bumbas, divi bloķēti metieni un viena pārtverta bumba.

Valmierieši spēli iesāka aktīvāk un uz brīdi atradās vadībā ar piecu punktu pārsvaru. Poļi gan atguvās un pirmo ceturksni noslēdza ar +3. Arī otrā ceturtdaļa bija līdzvērtīga, tomēr pēc 20 nospēlētām minūtēm valmieriešiem astoņu punktu deficīts. Spēles otrajā pusē viesi atraisījās un veica izrāvienu. Mača otrajā laukumā jau devās jaunie Valmieras kluba spēlētāji.

Debiju Valmieras rindās šodien piedzīvoja ne vien jaunpienācējs Kristofers Karlsons, bet arī ukraiņu centrs Ivans Tokovenko. Karlsons debijā guva sešus punktus un atdeva divas rezultatīvas piespēles, kamēr Tokovenko statistikas ailītēs šoreiz tikai nullītes. Par spīti tam, ka šī bija agrā spēle un vēl pie tam darbadienā, maču klātienē apmeklēja teju 320 līdzjutēju.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - Sopotas ''Trefl'' 78:108 (16:19, 20:25, 22:33, 20:31)
Beks 21 (9 atl.b.), V. Vēveris 14, Greitāns 14, Makkāls 12, Kaufmanis 7, Karlsons 6, Elksnītis 2, Liberts 2

Gada noslēdzošo cīņu valmierieši aizvadīs jau rīt, kad plkst. 18:00 viesosies Tartu pie Nikolaja Mazura vadītās komandas. Tā būs ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas līgas un ENBL apvienotā cīņa. Spēles maksas tiešraide būs pieejama tv.delfi.ee mājaslapā.