LBL
13 dec 2022
Valmierieši pārtrauc ''Buku'' 13 uzvaru sēriju, sagraujot ar +48; V. Vēveris tuvu ''triple-double''

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' basketbola komanda šovakar (13. decembrī) Latvijas Basktbola Užavas kausa atbildes spēlē ar 95:47 sagrāva Gulbenes ''Bukus'', kvalificējoties turnīra ceturtajai kārtai.

Tuvu ''triple-double'' bija komandas kapteinis Valters Vēveris. Viņš mača gaitā iekrāja 21 punktu, deviņas atlēkušas bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles. Tik pat punktus guva arī amerikāņu leģionārs Tervels Beks, kamēr 18 pievienoja Edgars Kaufmanis.

Spēles sākumā viesi spēja atrasties vadībā un bija tuvu pat desmit punktu pārsvarā. Valmierieši gan atguvās un otrās ceturtdaļas pirmajās sešās minūtēs neielaida nevienu grozu. Tas ļāva veikt izrāvienu, kas beigās deva 48 punktu pārsvaru. Jāpiemin, ka ''Buki'' noslēdzošajā nogrieznī guva vien trīs punktus.

Jāpiemin, ka Valmieras uniformā laukumā šodien atgriezās Roberts Vēveris. Cīņu klātienē vēroja teju 600 līdzjutēju, kas nozīmē, ka šī bija apmeklētākā spēle Užavas kausā šosezon. Paldies līdzjutējiem par fantastisko atbalstu visas spēles garumā!

''Buki'' sezonu iesāka ar 13 uzvarām pēc kārtas - desmit ''Ramirent'' Nacionālajā basketbola līgā, trīs Užavas kausā. Tas nozīmē, ka šis bija pirmais kluba zaudējums šosezon. Jāpiemin, ka pēc pirmā dueļa valmieriešiem bija 19 punktu deficīts, taču šis panākums ļāva Gulbenes cerības par turpinājumu Latvijas kausā izdzēst.

Nākamajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā valmieriešus pretī sagaida principiālā pretiniece ''Latvijas Universitāte''. Pirmā cīņa paredzēta jau jaunā gada ievadā.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - Gulbenes ''Buki'' 95:47 (18:19, 30:14, 26:11, 21:3)
V. Vēveris 21 (9 atl.b., 7 rez.p.), Beks 21 (8 atl.b.), Kaufmanis 18 (5 atl.b.), Vaičūns 12 (10 atl.b.), Greitāns 8, Makkāls 5 (8 atl.b.), Elksnītis 5, Zvīnis 3, Gaks 2

Valmierieši laukumā atgriezīsies jau 17. decembrī jeb sestdien, kad savās mājās uzņems ''Liepāju''. Cīņa ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā solās būt spraiga, tāpēc gaidīsim katru no līdzjutējiem klātienē! Par Valmieru, par uzvaru!