25 janv 2023
Valmierieši parāda raksturu, visu spēli atrodas vadībā un principiālā duelī pārspēj ''Ogri''

Svarīgu uzvaru principiālā ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgas spēlē šovakar (25. janvārī) izcīnīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'', kas savā laukumā ar 87:85 apspēlēja pērnās Latvijas basketbola līgas sezonas bronzas medaļnieci ''Ogri''.

Šī bija komandas uzvara, kurā pamatus ielika visi spēlētāji. Produktīvākais no tiem bija amerikāņu leģionārs Džastins Makkāls, kura kontā 21 punkts, sešas atlēkušās bumbas, rezultatīva piespēle un divi bloķēti metieni. 19 punktus, četras atlēkušās bumbas, piecas rezultatīvas piespēles, vienu pārtvertu bumbu un vienu bloķētu metienu tikmēr iekrāja kluba kapteinis Valters Vēveris. Tervels Beks maču noslēdza ar 15 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un vienu rezultatīvu piespēli.

Valmierieši maču iesāka ar izrāvienu, uz brīdi atrodoties vadībā pat ar 11 punktu pārsvaru. Pirmā puslaika turpinājumā gan viesi deficītu samazināja, tomēr punktu spēles pirmajai pusei ar tālu trejaci pielika Kristofers Karlsons. Viņam šis bija produktīvākais mačs Valmieras rindās - viņa kontā 11 punkti, septiņas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles, viens bloķēts metiens, kā arī labākais +/- rādītājs visā spēlē (+15).

Arī otrajā puslaikā mūsu basketbolisti atradās solīti priekšā. Ogrēnieši gan intrigu atjaunoja, tomēr uzvaru valmieriešiem izdevās nosargāt. Komandas kapteinis trīs minūtēs guva deviņus punktus, Edgars Kaufmanis divos uzbrukumos pēc kārtas trāpīja tālmetienus, bet Beks realizēja svarīgus soda metienu. Izskaņā godam pelnīta uzvara!

Jāpiemin, ka mūsu basketbolistiem šis bija otrais mačs divās dienās. Par spīti nogurumam, mūsu sportistiem izdevās tikt pie panākuma. Vakar vienība ar 83:90 atzina Čehijas līdervienības ''Basket Brno'' pārākumu, bet šodien apspēlēja ''Ogri''.

Nākamā spēlē Valmierai paredzēta jau 29. janvārī jeb svētdien, kad šī paša turnīra ietvaros paredzēta izbraukuma cīņa pret ''TalTech/Optibet''. Valmierieši maču Igaunijā uzsāks plkst. 17:00. Maksas tiešraide būs pieejama portālā ''tv.delfi.ee''.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' 87:85 (22:13, 20:21, 26:26, 19:25)
Makkāls 21 (6 atl.b.), V. Vēveris 19 (4 atl.b., 5 rez.p.), Beks 15 (6 atl.b.), Karlsons 11 (7 atl.b.), Gaks 9 (9 atl.b.), Kaufmanis 8, Salenieks 2, Elksnītis 2

Valmieras Olimpiskajā centrā mūsu basketbolisti atgriezīsies jau 1. februārī, kad Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) mačā mūsu basketbolisti uzņems poļu klubu ''King Szczecin''. Spēles sākums jau plkst. 19:00. Tiekamies - līdzjutēju atbalsts būs nemainīgi svarīgs!