LBL
30 dec 2021
Valmierieši pakutina ''VEF Rīga'' komandas nervus, taču pēdējā ceturksnī piekāpjas līgas līderei

30. decembra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' aizvadīja savu pēdējo spēli šogad. Valmierieši viesojās pie ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas līderes - ''VEF Rīga'' vienības. Valmierieši parādīja raksturu un pakutināja rīdzinieku nervus, taču ceturtajā ceturtdaļā tomēr atzina ''Vefiņa'' pārākumu - 55:73.

Tā sauktais ''Vefiņš'' šosezon ir piedzīvojis tikai vienu zaudējumu aizvadītajās 13 spēlēs. Vienīgais zaudējums tika piedzīvots sezonas sākumā, kad ar trīs punktu deficītu, tika zaudēts ''Pärnu Sadam'' vienībai. Tas nozīmēja, ka ''VEF Rīga'' uz šo maču ieradās ar 9 uzvarētām spēlēm pēc kārtas. Pēdējā spēlē viņi bez variantiem pieveica ''BK Ventspils'', triumfējot ar rezultātu 93:57. Līdz ar to bija skaidrs, ka valmieriešiem šī spēle nebūs viegla.

Par spīti tam, ka ''VEF Rīga'' bija izteikti favorīti šajā mačā, valmierieši joprojām izrādīja pretestību. Bija skaidrs, ka uzvara netiks atdota ar vieglu roku. To arī pierādīja pašaizliedzīgā cīņa valmieriešu izpildījumā abās laukuma pusēs. Maz rezultatīva spēle, taču valmierieši turēja līdzi ''VEF Rīga'' sportistu tempam arī aizsardzībā un līdz ar to - sīva cīņa. Pēc pirmajām desmit minūtēm, vadībā mūsu basketbolisti - 18:16.

Arī otrajā ceturtdaļā turpinājās maz rezultatīva spēle. Pēc četrām nospēlētām minūtēm, valmierieši bija guvuši vien divus punktus, bet ''VEF Rīga'' trīs. Valmierieši tikai otrā ceturkšņa sestajā minūtē spēja realizēt savu pirmo tālmetienu spēlē. Arī pāris soģu lēmumi bija krietni apšaubāmi. Atkārtoti piešķirtas piezīmes uzbrukumā Jakovičam, interesanti lēmumi arī brīžos, kad bumba atstāja laukumu. Tas gan valmieriešus neapturēja - viņi joprojām spēlēja ļoti pašaizliedzīgi un visu otro ceturtdaļu atradās nelielā vadībā. ''VEF Rīga'' leģionārs Ronalds Karijs gan spēja ceturkšņa beigās realizēt tālmetienu un tas ''Vefiņam'' ļāva puslaika pārtraukumā tomēr doties vadībā - 29:31.

Otro puslaiku abas komandas iesāka enerģiski. Vairāki precīzi metieni, apmainīšanās ar precīziem tālmetieniem un krietni rezultatīvāka spēle kā pirmīt. Veiksmīgāks otrā puslaika sākums gan bija mājiniekiem, kuru rindās atraisījās Kristers Zoriks. Viņš spēja realizēt trīs tālmetienus pēc kārtas un vēl divus soda metienus. Viņam 11 punkti piecās minūtēs un ''Vefiņam'' jau 7 punktu pārsvars. Šo pārsvaru gan divu minūšu laikā mūsu sportistiem izdevās dzēst, taču neprecīzi metieni un kļūdas trešā ceturkšņa izskaņā atkal deva izrāvienu mājiniekiem. Pēc trešās ceturtdaļas uz tablo 45:51.

Izšķirošais ceturksnis gan krietni veiksmīgāk iesākās mājiniekiem. Viņi izmantoja brīdi, kad valmieriešiem laukumā nebija līderi un veica izrāvienu. Lai gan arī mūsu sportistiem bija labi momenti, ar to bija par maz - ''VEF Rīga'' vairs neļāva atjaunot intrigu. Uz brīdi laukumā izveidojās arī asumi, kuru rezultātā nesportiski uzvedās ''VEF Rīga'' spēlētājs Iļja Gromovs, taču tie ātri tika novērsti. Atkārtoti precīzi metieni ''VEF Rīga'' izpildījumā un tas viņiem šoreiz atnes uzvaru - 55:73.

Valmierieši gan aizvadīja ļoti cienījamu spēli. Par spīti tam, ka ''VEF Rīga'' ir līgas līdere, viņi dabūja pasvīst, lai tiktu pie uzvaras šajā mačā. Pirmais puslaiks ritēja mats matā. Neviena no komandām nespēja atraisīties un spēle bija maz rezultatīva, taču intrigas pilna un ļoti līdzīga. Arī trešais ceturksnis līdzīgs. Vien mača beigās mājiniekiem izdevās izrauties vadībā un izcīnīt uzvaru. Šī bija cīņa, kurā pietrūka izturība mača galotnē. Tiesa, spēle ļoti solīda un to var uztvert kā labu treniņu jau nākamajām spēlēm.

Individuāli laba spēle Ervīnam Jonātam, kura kontā 17 punkti, 6 atlēkušās bumbas, 2 pārtvertas bumbas un 1 bloķēts metiens. Īpaši interesanta statistika Kārlim Apsītim, kurš šodien vairāk darīja ''melno darbu''. Viņš bez punktiem, taču ar 13 atlēkušajām bumbām, 1 rezultatīvu piespēli, 1 pārtvertu bumbu un arī 1 bloķētu metienu.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''VEF Rīga'' 55:73 (18:16, 11:15, 16:20, 10:22)
Jonāts 17, Jakovičs 13, Dubults 8, J.Kaufmanis 5, Iļjins 5, Klārks 4, Liepiņš 2, Greitāns 1, Apsītis (13 atlēkušās bumbas), Engers, E.Kaufmanis, Šķesters

Valmierieši noslēgs savu izbraukuma sēriju jau 4.janvārī, kad Ventspilī tiks aizvadīta vēl viena cīņa ar vienu no Latvijas spēcīgākajām basketbola komandām - ''BK Ventspils''. Mača sākums plkst. 19:00. Spēli būs iespējams vērot SportaCentrs.com mājaslapas tiešraidē, kā arī klātienē. Ieeja spēlē gan tikai un vienīgi ar derīgiem sertifikātiem! Visu spēles laiku arī obligāti ir jānēsā sejas aizsargmaska. Sargāsim sevi un citus!

Informāciju sagatavoja: Reinis Aumeisters