14 okt 2023
Valmierieši no Pērnavas ved mājās uzvaru, Naitam pirmais "double-double" karjerā

Panākumu "Pafbet" Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā (LIBL) šovakar (14. oktobrī) izcīnīja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola", kas izbraukumā ar 70:68 uzveica Pērnavas "Sadam" komandu.

Spēles ievads valmieriešiem bija neveiksmīgs - jau pirmajā ceturksnī komandas deficīts sasniedza septiņus punktus. Neveicās arī ar soda metienu realizāciju, tomēr komanda spēles garu nepazaudēja. Pēc pirmā ceturkšņa valmieriešiem vairs tikai -1, taču izrāviens otrajā ceturtdaļā ļāva puslaiku noslēgt pat ar 10 punktu pārsvaru. Otro ceturksni valmierieši uzvarēja ar 19:8.

Bija skaidrs, ka mājinieki nepadosies un centīsies izmantot sava laukuma priekšrocības, lai atgrieztos spēlē. Otrā puslaika sākumā Valmieras pārsvars uz brīdi sasniedza pat 13 punktus, tomēr aktīvā Pērnavas spēle pārsvaru sadeldēja vien līdz četriem punktiem. Izšķirošajā nogrieznī mājinieki arī trīs reizes izvirzījās vadībā, tomēr gala vārda piederēja valmieriešiem. Realizēts soda metiens mača galotnē un sekmīga aizsardzība pēdējās sekundēs ļāva izcīnīt uzvaru.

Pirmo "double-double" profesionāļa karjerā izcīnīja Seneka Naits, kurš bija komandas līderis gūtajos punktos, atlēkušajās bumbās un pārtvertajās piespēlēs. Viņš maču noslēdza ar 17 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm un trim pārtvertām bumbām.

"Pirmais "double-double" profesionāļa karjerā man ir liels sasniegums. Mans mērķis vienmēr ir bijis būt par daudzpusēju spēlētāju, kurš var pozitīvi ietekmēt rezultātu arī citos veidos, ne tikai pats gūstot punktus. Pats svarīgākais gan ir, ka šodien izcīnījām uzvaru - "double-double" ir tikai patīkams bonuss. Esmu ļoti priecīgs par šo bonusu, taču uzvara - tas ir svarīgākais, jo bijām to ļoti pelnījuši, kā arī mums tā bija nepieciešama," pēc panākuma sacīja mača zvaigzne Naits.

Jāpiemin, ka Kristoferam Karlsonam šī bija pirmā spēle šosezon pēc traumas sadziedēšanas. Nepilnās 15 minūteš viņš izcēlās ar pieciem punktiem, divām atlēkušajām bumbām un tik pat daudz rezultatīvām piespēlēm. Komandai tikmēr nepalīdzēja Guntis Sīpoliņš, kuru varam svinīgi sveikt ar ģimenes pieaugumu.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - Pērnavas "Sadam" 70:68 (15:16, 19:8, 20:26, 16:18)
Naits 17 (11 atl.b., 4 rez.p.), Elksnis 14 (5 atl.b., 6 rez.p.), Čerijs 12 (8 atl.b.), Zrno 12, Zelizņaks 7 (9 atl.b.), Karlsons 5, Tokovenko 3

Nākamo maču valmierieši aizvadīs jau 21. oktobrī, kad komanda dosies izbraukumā uz Igauniju, lai mērotos spēkiem ar Tallinas "Kalev/Cramo". Spēles sākums plkst. 17:00, maksas tiešraide būs pieejama portālā ''tv.delfi.ee''. Nākamā mājas spēle tikmēr gaidāma 24. oktobrī, kad Valmieras Olimpiskajā centrā viesosies ''Ventspils'' vienība.

Biļetes uz nākamo mājas spēli var iegādāties ŠEIT.