24 okt 2021
Valmierieši mača galotnē piekāpjas Igaunijā; nākamā spēle pret “BK Ventspils”

23.oktobra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' aizvadīja kārtējo spēli ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros. Igaunijā tika aizvadīta saspringta spēle ar ''AVIS UTILITAS Rapla'' vienību, kurā tika piedzīvots neveiksmīgs zaudējums ar rezultātu 77:93.

Maču veiksmīgāk iesāka mājinieki. Jaudīgais mača sākums viņiem ļāva būt vadībā jau piektajā minūtē ar 9 punktu pārsvaru. Valmierieši gan atlikušajās piecās minūtēs izlīdzināja spēli un abas komandas turpināja cīņu plecu pie pleca. Tas arī atspoguļojās uz tablo, jo pēc pirmās ceturtdaļas valmieriešiem bija nu jau vien divu punktu deficīts - 22:24.

Arī otrā ceturtdaļa ritēja vienlīdzīgi. Valmieras rindās aktīvi darbojās Ervīns Jonāts, kurš vāca atlēkušas bumbas gan pie sava, gan arī pretinieku groza. Tas gan neļāva izrauties diži vadībā, jo arī mājinieki demonstrēja kvalitatīvu spēli. Pēc puslaika gan joprojām bija divu punktu deficīts un 46:48 uz tablo.

Lielisku spēli mājinieku rindās demonstrēja Demadžo Villijs Viginss. Viņš guva 28 punktus un meta gandrīz teicami - no izpildītajiem 10 metieniem, 9 bija precīzi. Paralēli viņš savāca arī 9 atlēkušās bumbas, atdeva 2 rezultatīvas piespēles un pārtvēra 4 bumbas. Jāpiemin gan, ka daudzi no viņa gūtajiem punktiem tika gūti no soda metiena līnijas, jo uz tās viņš stājās 15 reizes šajā spēlē.

Mača gala rezultāts gan neatbilda spēlei laukumā. Pirmās trīs ceturtdaļas ritēja līdzīgi un viss izšķīrās mača galotnē, kad ''AVIS UTILITAS Rapla'' veica izrāvienu. Pēdējā ceturksnī mājinieki guva par 11 punktiem vairāk nekā valmierieši un tas arī izteica mača likteni. Veiksmīgā viesu līdera spēle šoreiz sarūgtināja valmieriešus.

Vairāk nekā pusi valmieriešu punktus guva rezervistu soliņš. Tuvu ''double-double'' bija Ervīns Jonāts, kurš guva 6 punktus un savāca 10 atlēkušās bumbas. Viņš pēc spēles atzina, ka spēle bija saspringta: ''Pēc neveiksmīgā spēles sākuma bijām spējīgi atgūties un aizvadīt līdzīgu spēles pirmo pusi. Nespējām gan noturēt spēli vienā līmenī visas spēles garumā. Spēles rezultāts galīgi neraksturo mača gaitu, taču izšķirošajos brīžos nebijām gatavi ''paņemt'' uzvaru. ''

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''AVIS UTILITAS Rapla'' 77:93 (22:24, 24:24, 16:19, 15:26)

J.Kaufmanis 14, Engers 12, Dubults 11, Liepiņš 9, Iļjins 7, Jonāts 6, Apsītis 5, Greitāns 5, Šķesters 4, E.Kaufmanis 4, Gedrovičs, Elksnītis

Nākamā spēle valmieriešiem gaidāma 30.oktobrī, kad Valmieras Olimpiskajā Centrā tiks uzņemta ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas līdere ''BK Ventspils''. Spēles sākums plkst. 17:00. Mača tiešraidi iespējams vērot sportacentrs.com TV tiešraidē.