12 apr 2023
Valmierieši izbraukumā piekāpjas ''Ogrei'' Latvijas basketbola līgas ceturtdaļfināla ietvaros un noslēdz sezonu; Makkālam atkal ''double-double''

Sērijas trešo spēli ''Pafbet'' Latvijas basketbola līgas ceturtdaļfinālā šovakar (12. aprīlī) aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Komanda izbraukumā ar 81:102 piekāpās ''Ogrei'', noslēdzot savu sezonu.

Rezultatīvākais no valmieriešiem bija Tervels Beks, kurš maču noslēdza ar 24 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli un divām pārtvertām bumbām. Pie otrā ''double-double'' pēc kārtas tikmēr tika Džastins Makkāls, kura kontā 15 punkti, 12 atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un viena pārtverta bumba.

Spēli valmierieši iesāka aktīvi un pirmās ceturtdaļas vidusdaļā atradās vadībā ar 14:8. Komanda atradās vadībā vairāk kā 17 spēles minūtes. Ogrēniešiem gan izdevās atgūties. Izšķirošo izrāvienu mājinieki veica noslēdzošajā nogrieznī, kad izmantoja Valmieras nogurumu, īso soliņu un traumas.

Visas trīs sērijas spēles tika aizvadītas ar sešu spēlētāju rotāciju, jo komandai pilnvērtīgi nevarēja palīdzēt Niks Salenieks, bet vispār laukumā nedevās Dengs Gaks, Tads Vaičūns, Kristers Elksnītis, Markuss Zvīnis, Ričards Nils Liberts un Ričards Greitāns. Savainojumi šosezon ir bijuši ļoti nežēlīgi pret mūsu komandu.

Lai gan neizdevās izpildīt nosprausto uzdevumu, nevarētu teikt, ka netika izdarīts viss iespējamais, ņemot vērā pieejamos resursus. Visu sēriju tika spēlēts ar sešu spēlētāju rotāciju, taču tas netraucēja uzvarēt trīs no 12 ceturtdaļām. Piecas no tām bija arī ļoti līdzvērtīgas. Viens no sezonas klupšanas akmeņiem viennozīmīgi bija traumas.

''Sezona noteikti neizvērtās kā iecerēts. Ir bijušas patīkamas uzvaras, bet sāpīgi zaudējumi sakrājušies daudz vairāk. Jau no sezonas sākuma gājām cauri dažādām grūtībām - piedzīvojām galvenā trenera nomaiņu, daudz mums patraucēja arī traumas. Ļoti žēl, ka šī sezona beigusies tik agri. No otras puses, esam jauna komanda - būsim ieguvuši pieredzi un no šīs sezonas varēsim daudz ko mācīties - gan komanda, gan treneri, gan katrs spēlētājs individuāli. Lielākais paldies mūsu faniem un atbalstītājiem, kuri mūs atbalstīja un juta līdzi visas sezonas garumā - gan uzvarās, gan zaudējumos,'' pēc sezonas pēdējās spēles sacīja komandas kapteinis Valters Vēveris.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Ogre'' 81:102 (26:23, 21:28, 22:19, 12:32)
Beks 24 (9 atl.b.), Makkāls 15 (12 atl.b.), Zrno 12, Karlsons 11 (4 atl.b., 7 rez.p.), Kaufmanis 10, V. Vēveris 6 (8 rez.p.), R. Vēveris 3, Tokovenko

Spēlētāji, treneru korpuss, administrācija un visi iesaistītie saka lielu paldies par milzīgo atbalstu visas sezonas garumā. Tagad valmieriešus sagaida starpsezona, kuras laikā smags darbs mīsies kopā ar atpūtu. Priekšā ir daudz darba, lai nākamajā sezonā sasniegtu šosezon nesasniegtos mērķus. Aicinām piesekot komandas sociālo tīklu kontiem Instagram un Facebook platformās, lai uzzinātu par jaunumiem, mūsu spēlētājiem un nākamo sezonu pēc iespējas ātrāk. Valmiera mīl basketbolu, tāpēc mēs ar Jums tiekamies jau nākamajā sezonā.