23 nov 2021
Valmierieši atgriežas uz panākumu takas - izbraukumā uzvara pret ''BK Madona/BJSS''

23.novembra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' viesojās Madonā, kur aizvadīja pirmo cīņu Latvijas Basketbola Užavas Kausa ietvaros. Astotdaļfināla pirmajā mačā, valmierieši izcīnīja pārliecinošu uzvaru pār ''BK Madona/BJSS'' vienību ar 114:44.

Valmierieši bija izteikti mača favorīti un tas bija manāms arī laukumā. ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' dominēja jau kopš mača sākuma un mājinieki nekādi nevarēja atrast atbildi valmieriešu uzbrukumam. Valmierieši ne reizi nenovērsa uzmanību no spēles un tai ritot uz priekšu vien turpināja palielināt pārsvaru.

Valmierieši ātri vien ieskrējās - jau mača piektajā minūtē uz tablo bija desmit punktu pārsvars. Viesu dominance turpinājās un pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar pārliecinošu 17 punktu pārsvaru - 26:9. Arī otrajā ceturksnī nekas nemainījās - valmierieši guva vēl vairāk punktus nekā pirmajā ceturtdaļā un puslaiks beidzās ar rezultātu 54:19.

Otrais puslaiks bija līdzīgs pirmajam - mājinieki spēja gūt vairāk punktus kā iepriekšējos ceturkšņos, taču arī valmieriešu ofensīva nebija peļama - 78:31 pēc nospēlētām 30 minūtēm. Bija saprotams, ka šī spēle, tehniski, jau ir beigusies pirms sākās pēdējais ceturksnis, taču arī tajā valmierieši neapstājās. Viesi tajā guva 36 punktus, kamēr mājinieki vien 13. Līdz ar to, mačs noslēdzās ar 70 punktu pārsvaru un uzvaru - 114:44.

Par spīti tam, ka spēle nebija vienlīdzīga un valmieriešu pārsvars bija izteikti jūtams, tā noteikti kalpoja kā labs treniņš turpmākajām spēlēm. Šāda uzvara noteikti saliedēs komandu vēl vairāk. Laukumā beidzot varēja iejusties arī leģionārs Darius Klārks, kurš mačā guva vien 6 punktus, taču atdeva arī 5 rezultatīvas piespēles, savāca 3 atlēkušās bumbas un pārtvēra 1 pretinieku raidīto bumbu.

Īpaši labu spēli aizvadīja Kārlis Apsītis, kurš guva 17 punktus, savāca 1 atlēkušo bumbu un pārtvēra arī 2 pretinieku raidītās bumbas. Šī bija īsta komandas uzvara un to pierāda arī fakts, ka komandas rindās ir septiņi spēlētāji, kas izcēlās ar 10 vai vairāk gūtiem punktiem. Jāpiemin, ka Madonas basketbolistiem ne reizi šajā mačā tā arī neizdevās izvirzīties vadībā.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''BK Madona/BJSS'' 114:44 (26:9, 28:10, 24:12, 36:13)
Apsītis 17, E.Kaufmanis 15, Jonāts 14, Liepiņš 14, Iļjins 13 (9 atlēkušās bumbas, 2 pārtvertas bumbas, 4 bloķēti metieni), Dubults 11, Engers 11, J.Kaufmanis 7, Klārks 6, Vēveris 5, Salenieks 1

Atbildes spēle gaidāma jau 26.novembra vakarā, kad ''BK Madona/BJSS'' viesosies Valmieras Olimpiskajā Centrā. Spēles sākums plkst. 19:00 un to būs iespējams vērot YouTube tiešraidē.