EST-LAT
0
dienas
0
stundas
0
minūtes
0
sekundes
EST-LAT | 22.01 | 19:00 |
Valmieras Olimpiskais Centrs
05 nov 2021
Valmieras rindas papildina Armēnijas čempions Darius Klārks; Kārters un komandas vadība abpusēji vienojas par sadarbības pārtraukšanu

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" kluba vadība un Sīdžejs Kārters abpusēji vienojoties ir pātraukuši sadarbību. Viņa vietā komandai pievienojies saspēles vadītājs Darius Klārks no Amerikas.

Sīdžejs Kārters pievienojās "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" vienībai šīs sezonas sākumā. Valmieras rindās viņš aizvadīja vien piecus mačus - trīs spēles ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros, bet divas - Eiropas Ziemeļu basketbola līgā. Pēdējais mačs "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" kreklā viņam bija 20.oktobrī pret ''BK Liepāja'', kas nozīmē, ka pret ''AVIS UTILITAS Rapla'' un ''BK Ventspils'' vienībām viņš laukumā vairs nedevās.

''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros viņš guva vidēji 7,3 punktus spēlē, atdeva 4,3 rezultatīvas piespēles un savāca 2,7 atlēkušās bumbas. Eiropas Ziemeļu basketbola līgā tika aizvadītas vien divas spēles - vidēji 13 punkti spēlē, 3 rezultatīvas piespēles un 2 atlēkušās bumbas.

Par notikušajām izmaiņām izteicās arī komandas ģenerālmenedžeris Roberts Zeile: ''Ar Sīdžeju Kārteru sadarbība tika pārtraukta pēc abpusējas vienošanās. Diemžēl, bet viņam neizdevās parādīt savu meistarību traumu dēļ. Sīdžējs iedzīvojās potītes traumā jau pirms ierašanās Valmierā. Pēdējā spēlē pret ''BK Liepāja'' viņš šo potīti savainoja vēlreiz un nu tai ir vajadzīga operācija. Viņam šī sezona ar to ir arī beigusies. Novēlu veiksmi Sīdžejam karjeras turpinājumā un ātru atlabšanu.''

Pagaidām, par Sīdžeja Kārtera turpmākajiem soļiem nekas nav zināms, taču ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstksola'' komanda un vadība grib novēlēt amerikāņu basketbolistam veiksmi turpinot savu karjeru, kā arī ātru atlabšanu.

Paralēli Kārtera atbrīvošanai, "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" ir noslēgusi līgumu ar Dariusu Klārku. Klārks ir 31 gadu, nāk no Amerikas un spēlē saspēles vadītāja pozīcijā. Pērnajā gadā viņš pārstāvēja ''Vahakni City'' basketbola komandu un izcīnīja ar to čempionu titulu Armēnijas A-Līgā. Jāpiemin, ka tieši Klārks tika atzīts par finālspēļu vērtīgāko spēlētāju. 2013.gadā viņš piedalījās arī NBA draftā, kurā gan netika izvēlēts. Klārkam ir septiņu gadu pieredze spēlējot basketbolu profesionāli otrpus okeānam un nu viņš ir apņēmības pilns uzvarēt arī "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" kreklā.

Komandas ģenerālmenedžeris Roberts Zeile par Dariusa Klārka pievienošanos bija pacilāts: ''Līdz ar Kārtera atbrīvošanu, bijām spiesti meklēt viņam aizvietotāju. Tā arī atradām Dariusu Klārku un esam ļoti priecīgi par šo papildinājumu. Ceram, ka Klārks spēs iedot komandai to mazo daļiņu, kas mums, pagaidām, pietrūkst, lai sasniegtu kopā nospraustos mērķus.''

Arī Klārks izrādīja prieku ierodoties Valmierā: ''Esmu pateicīgs par iespēju būt daļa no Valmieras basketbola komandas. Šis klubs progresē, lai pēc iespējas drīzāk nokļūtu virsotnē starp Latvijas basketbola klubiem. Esmu gatavs palīdzēt to sasniegt! Esmu tiešām priecīgs pievienoties šim klubam - mūs gaida lielas lietas!''

Savu sezonu valmierieši turpinās jau 6.novembrī, kad "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" viesosies Igaunijā pie ''Pärnu Sadam'' vienības. Mača sākums plkst. 17:00 - spēli iespējams vērot ''tv.delfi.ee'' un ''teliatv.ee'' medijos. Klārks ieradies Latvijā 5.novembrī un tiek liktas cerības, ka viņš debitēs valmieriešu rindās jau spēlē pret ''Pärnu Sadam''.