LBL | Šobrīd
Valmieras Olimpiskais Centrs
27 nov 2021
Valmiera uzvar arī savā laukumā pret ''BK Madona/BJSS'' un iekļūst Latvijas Basketbola Užavas Kausa ceturtdaļfinālā

Otro savstarpējo spēli Latvijas Basketbola Užavas Kausa ietvaros aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' un ''BK Madona/BJSS'' vienības. Arī šajā mačā krietni pārāki bija valmierieši. ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' uzvarēja savā laukumā ar 110:58 un kvalificējās turnīra ceturtdaļfinālam.

Lai gan ''BK Madona/BJSS'' izrādīja cīņas sparu un centās šokēt basketbola fanus, bija jūtams, ka laukumā ir divas dažāda kalibra komandas. Ja pirmajā ceturtdaļā viesi vēl spēja gūt 19 punktus, tad ar katru nākamo ceturksni rezultivitāte palika sliktāka un Valmieras pārsvars lielāks.

Arī otro un trešo ceturtdaļu madonieši aizvadīja samērā solīdi, taču ar to vien nepietika, jo valmierieši joprojām laukumā dominēja. Valmieriešu precizitāte bija lieliska un tas arī atnesa šo pārliecinošo uzvaru. Arī šajā mačā madoniešiem ne reizi neizdevās pat izvirzīties vadībā.

Pēdējā ceturksnī valmierieši veica vēl pēdējo izrāvienu un guva par četrām reizēm vairāk punktus nekā viesi. Viesi spēja gūt vien 8 punktus ceturtajā ceturtdaļā, kamēr valmierieši guva 32 un svinēja pārliecinošu uzvaru - 110:58. Divu spēļu summā rezultāts 224:102 un valmierieši kvalificējas Latvijas Basketbola Užavas Kausa ceturtdaļfinālam. Tur pretī stāsies jau ''BK Ogre''.

Lielisku spēli zem groza demonstrēja Viktors Iļjins, kurš atkal tika pie ''double-double''. Viņš guva 19 punktus, savāca 11 atlēkušās bumbas, atdeva 5 rezultatīvas piespēles un pārtvēra 2 pretinieku raidītās bumbas. Šajā spēlē pie vismaz 17 punktiem tika pieci Valmieras spēlētāji. Jāpiemin, ka valmierieši spēlēja ar astoņu spēlētāju rotāciju, kas nozīmē, ka visiem spēlētājiem bija izteikti liels spēles laiks.

Uz laukuma šajā mačā nedevās trīs vadošie Valmieras spēlētāji - Jānis Kaufmanis, Ervīns Jonāts un Darius Klārks. Viņiem tika iedota pelnīta brīvdiena, kamēr jaunajiem spēlētājiem - iespēja izpausties un sevi pierādīt. Veiksmīgi to darīja Niks Salenieks, kura kontā 19 punkti, 4 atlēkušās bumbas, 8 rezultatīvas piespēles, 4 pārtvertas bumbas un 1 bloķēts metiens. Visa komanda aizvadīja lielisku cīņu un šis bija mačs, kurā viena izteikta līdera nav. Uzvaru atnesa komandas spēle.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''BK Madona/BJSS'' 110:58 (28:19, 22:16, 28:15, 32:8)
E.Kaufmanis 24, Salenieks 19, Iļjins 19, Dubults 17, Engers 17, Apsītis 7, Vēveris 5, Liepiņš 2

Decembris basketbola līdzjutējiem būs prieku pilns, jo valmieriešiem būs jāaizvada vismaz astoņas cīņas. Pirmā no tām gaidāma jau 1.decembra vakarā, kad plkst. 19:00, valmierieši centīsies iekarot Tartu un izcīnīt svarīgu uzvaru pret ''Tartu Ülikool Maks & Moorits'' vienību Eiropas Ziemeļu basketbola līgas ietvaros. Spēles tiešraidi būs iespējams vērot Best4Sport kanālā!