03 marts 2023
Uzvara Tallinā: Zrno debitē ar 15 punktiem, Gakam ''double-double'', Saleniekam 17+5+5

Pie svarīga panākuma ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā šovakar (3. martā) tika ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Komanda izbraukumā ar 87:76 tiešo pretinieču duelī apspēlēja Tallinas ''Kalev/Audentes''.

Debiju Valmieras kreklā piedzīvoja bosnietis Haruns Zrno. 19 gadus vecais sportists savā pirmajā spēlē izcēlās ar 15 punktiem, četrām atlēkušajām bumbām, vienu rezultatīvu piespēli un trim pārtvertām bumbām. Rezultatīvākais šoreiz bija Edgars Kaufmanis, kura konā 17 punkti, piecas atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un tik pat daudz pārtvertas bumbas. Bilancei 16 punktus, piecas atlēkušās bumbas un tik pat daudz rezultatīvas piespēles pievienoja Niks Salenieks, kurš tika arī pie trim pārtvertām bumbām un viena bloķēta metiena.

Pie ''double-double'' tikmēr tika austrālietis Dengs Gaks, kurš atzīmējās ar 13 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm, vienu bloķētu metienu un vienu pārtvertu bumbu. Komandas līderis Tervels Beks šoreiz maču noslēdza ar 15 punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un divām rezultatīvām piespēlēm.

Valmierieši maču iesāka ar ļoti veiksmīgu izrāvienu, pirmo ceturksni noslēdzot ar 26:13. Arī otrajā ceturtdaļā mūsu basketbolisti dominēja, puslaika pārtraukumā dodoties ar +20. Pirmajās 20 minūtēs valmierieši realizēja veselus astoņus trejačus. Puslaika pārtraukums gan mājiniekus sapurināja. Tallinas basketbolisti trešajā ceturksnī deficītu samazināja līdz 15 punktiem, bet izšķirošajā nogrieznī no viņu skatu punkta uz brīdi bija pat vien -8. Formalitātes gan nokārtoja Salenieks, kurš pamatlaika beigās realizēja vairākus kritiski svarīgus metienus. Uzvaras pamatā gan bija saliedēta komandas spēle.

''Spēli iesākām kā plānots. Koncentrējāmies ļoti uz aizsardzību un demonstrējām labu komandas spēli. Otrajā puslaikā uz noguruma fona gan spēle nedaudz pazuda, tomēr laukumā bija spēlētāji, kuriem izdevās visu nokārtot. Palīdzēja uzvarēt cīņasspars. Paldies džekiem par to. Tagad jāfokusējas uz nākamo spēli,'' pēc uzvaras sacīja komandas galvenais treneris Oskars Virsis.

Vienībai joprojām savainojumu dēļ nevarēja palīdzēt tādi spēlētāji kā Džastins Makkāls, Tads Vaičūns, Kristers Elksnītis un Ričards Greitāns. Šoreiz gan tas netraucēja izcīnīt uzvaru. Mūsu basketbolisti parādīja raksturu, nokārtojot uzvaru arī sezonas otrajā savstarpējā duelī. Pērnā gada 3. decembrī valmierieši savā laukumā ''Kalev/Audentes'' apspēlēja ar 91:77. Panākums valmieriešiem ļauj droši atrasties 14. pozīcijā, nosūtot šīs dienas pretinieci vietu zemāk.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - Tallinas ''Kalev/Audentes'' 87:76 (26:13, 28:21, 14:19, 19:23)
Kaufmanis 17 (5 atl.b., 3 pārtv.b.), Salenieks 16 (5 atl.b., 5 rez.p., 3 pārtv.b.), Beks 15 (6 atl.b.), Zrno 15 (4 atl.b., 3 pārtv.b.), Gaks 13 (11 atl.b., 4 rez.p.), V. Vēveris 6, Karlsons 5

Nākamo cīņu valmierieši aizvadīs jau 8. martā jeb trešdien, kad viesosies Kurzemē pie tik ļoti principiālās pretinieces ''Liepājas''. Abām komandām šī būs jau ceturtā savstarpējā spēle šosezon. Pastāv liela varbūtība, ka abas komandas tiksies arī Latvijas basketbola līgas izslēgšanas spēlēs. Mača sākums plkst. 19:00, tiešraidi būs iespējams vērot ''sportacentrs.com'' mājaslapā.