01 nov 2021
Sīvā cīņa piedzīvots zaudējums spēles izskaņā pret spēcīgo "BK Ventspils"

30.oktobra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' komanda aizvadīja savu sesto spēli ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros šosezon. Valmieras Olimpiskajā Centrā tika uzņemta līgas līdere ''BK Ventspils''. Mača izskaņā tika piedzīvots neveiksmīgs zaudējums ar rezultātu 70:80

Lai gan bija pašsaprotami, ka ''BK Ventspils'' ir favorīti šajā spēlē, valmierieši negrasījās kurzemniekiem atdot uzvaru bez cīņas. Cīņas pirmās minūtes bija līdzīgas līdz brīdim, kad ''BK Ventspils'' spēja veikt izrāvienu. Mača septītajā minūtē ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' komandas galvenais treneris pieprasīja pārtraukumu, jo rezultāts bija pavisam nepatīkams - 9:19. Šis pārtraukums palīdzēja valmieriešiem, jo atlikušajās trīs minūtēs, valmierieši veica 12:0 izrāvienu. Līderu lomu uzņēmās Apsītis un Dubults.

Spēles otrais ceturksnis turpinājās līdzīgi - valmierieši pat uz brīdi atradās vadībā ar piecu punktu pārsvaru. Otrā ceturkšņa beigās gan kurzemnieki atkal veica izrāvienu un spēja noslēgt puslaiku veiksmīgāk nekā pirmo ceturtdaļu. Otrajā ceturtdaļā viņi guva par septiņiem punktiem vairāk kā mājinieki un atradās vadībā - 35:40.

Viesu pārsvars bija pavisam neliels un bija skaidrs, ka šī mača liktenis izšķirsies vien pēdējās spēles minūtēs. Valmierieši ne mirkli neļāva viesiem spēlēt savu spēli un tas atmaksājās trešajā ceturtdaļā, kad valmierieši veica savu pirmo izrāvienu. Klāva Dubulta un Jāņa Kaufmaņa aktīvā spēle atmaksājās - duets guva vienu grozu pēc otra. Pēc trešā ceturksni uz tablo jau patīkamāks skats - 60:58.

Ja trešajā ceturtdaļā valmierieši guva par septiņiem punktiem vairāk kā viesi, tad izšķirošā ceturtdaļa vairs nebija tik pozitīva. ''BK Ventspils'' mača izšķirošo nogriezni uzsāka jaudīgi. Līdz ar to, neveiksmīgā mača izskaņā, piedzīvots zaudējums ''BK Ventspils'' komandai ar rezultātu 70:80. Vairāk kā pusi ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' punktus guva atkal rezervistu soliņš.

Lieliska spēle padevās Klāvam Dubultam, kurš guva 19 punktus, savāca 8 atlēkušās bumbas, atdeva 1 rezultatīvu piespēli un bloķēja 1 pretinieku raidīto metienu. Centra pozīcijā spēlējošais basketbolists nāca laukumā no rezervistu soliņa un spēja pārsteigt viesus metot precīzi 8 no 14 reizēm.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''BK Ventspils'' 70:80 (21:19, 14:21, 25:18, 10:22)

Dubults 19, Liepiņš 13, Apsītis 12, J.Kaufmanis 8, Jonāts 6, E.Kaufmanis 6, Iļjins 2, Salenieks 2, Engers 2, Greitāns

Šis bija vēl viens mačs, kura rezultāts neatainoja notikumus laukumā. Gandrīz visās statistikas ailītēs bija manāms līdzsvars - viesiem vienkārši padevās veiksmīgāk aizvadīt mača pēdējās minūtes. Šī spēle gan bija lielisks treniņš gaidāmajām spēlēm, jo priekšā ir vēl lielākā daļa sezonas. Valmierieši spēja parādīt raksturu un tas noteikti dos pārliecību turpmāk.

Nākamo spēli valmierieši aizvadīs jau 6.novembra vakarā, kad aizvadīs cīņu pret ''Pärnu Sadam'' vienību. Abu komandu dueli iespējams vērot ''tv.delfi.ee'' un ''teliatv.ee'' medijos. Spēles sākums plkst. 17:00.