07 nov 2023
Sīpoliņa "double-double" un Naita 19+5+5 neglābj no zaudējuma pret Lielbritānijas titulētāko komandu

Zaudējumu Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) ietvaros šovakar (7. novembrī) piedzīvoja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola". Komanda savā laukumā ar 74:90 atzina Lielbritānijas tituliem bagātākā kluba Ņūkāslas "Eagles" pārākumu. Maču klātienē vēroja 1345 līdzjutēju.

Maču veiksmīgāk iesāka valmierieši. Mūsu puišiem padevās rezultatīvs spēles ievads un pirmā ceturkšņa vidusdaļā uz tablo bija pārsvars astoņu punktu apmērā. Pašu pieļautās kļūdas gan +8 dzēsa - pēc pirmās ceturtdaļas trīs punktu deficīts. Rezultāts gan bija svārstīgs - abas komandas cīnījās mats matā arī mača turpinājumā. Otrā ceturkšņa ievadā Valmiera atjaunoja piecu punktu pārsvaru, bet puslaika pārtraukumā atkal -6. Jāpiemin, ka vadību komandas mača gaitā mainījas 16 reizes.

Otrajā puslaikā gan neizdevās izturēt viesu radīto spiedienu. Trešajā ceturtdaļā viņi savu pārsvaru dubultoja, pēc 30 nospēlētām minūtēm atrodoties jau priekšā par 12 punktiem. Britu pārsvars uz brīdi sasniedza arī 19 punktus. Mūsu basketbolisti gan noslēdzošajā nogrienī to samazināja uz brīdi līdz pat astoņiem punktiem, taču laika bija par maz, lai sasmeltu izlieto ūdeni. Izskaņā sāpīgs zaudējums ar -16.

Produktīvākais no valmieriešiem šoreiz bija Guntis Sīpoliņš, kurš nepilnās 25 minūtēs iekrāja "double-double" jeb 10 punktus, 10 atlēkušās bumbas, vienu rezultatīvu piespēli un vienu pārtvertu bumbu. Treneri Oskars Virsis, Kaspars Vecvagars un Jānis Butāns par komandas vērtīgāko spēlētāju jeb MVP gan atzina amerikāņu leģionāru Seneku Naitu. Viņa kontā 19 punkti, piecas atlēkušās bumbas, tik pat daudz rezultatīvu piespēļu, divas pārtvertas bumbas un viens bloķēts metiens.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - Ņūkāslas "Eagles" 74:90 (24:27, 20:23, 17:23, 13:17)
Naits 19 (5 atl.b., 5 rez.p.), Zrno 14 (5 atl.b.), Sīpoliņš 10 (10 atl.b.), Kaufmanis 9, Elksnis 8 (5 rez.p.), Čerijs 6, Zelizņaks 5 (6 atl.b.), Miglinieks 3, Karlsons

Nākamā spēle mūsu vīriem jau piektdien jeb 10. novembrī, kad plkst. 19:00 tiks aizvadīta mājas spēle "Pafbet" Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas ietvaros. Valmieras Olimpiskajā centrā viesosies mūsu kaimiņzemes komanda "Keila Coolbet". Tiekamies klātienē, lai cīnītos par uzvaru kopā!