21 apr 2021
Rakstura un izturības cīņā Valmieras basketbolisti gūst otro uzvaru, sērijas kulminācija piektdien Liepājā

Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas ceturtajā spēlē "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti ar nepiekāpīgu spēli aizsardzībā nosargāja uzvaru ar 79:75 pār "Liepājas" basketbolistiem, tādējādi sērijā līdz trīs uzvarām atspēlējot deficītu un panākot 2-2. Pusfinālā iekļūs komanda, kas piektdien svinēs uzvaru sērijas izšķirošajā piektajā spēlē Liepājā.

Spēli ar bumbas triecienu grozā no augšas sāka "Liepājas" centrs Iļja Gromovs, bet valmieriešu atbilde sekoja ar Ervīna Jonāta trejaci un Māra Ziediņa precīzo divu punktu metienu. Pirmās ceturtdaļas vidū pēc Kārļa Apsīša realizētā trejača rezultāts kļuva 10:4 par labu mājiniekiem. Pirmā ceturkšņa gaitā liepājnieku spēlē iegāja pirmos trīs mačus izlaidušais Kurzemes komandas pamatsastāva saspēles vadītājs Renārs Birkāns, kurš lieti nāca talkā liepājniekiem, lai sadeldētu rezultāta starpību. Pirmās desmitminūtes izskaņā Robertam Blumbergam arī izdevās viesus izvirzīt vadībā. Tomēr pēdējais vārds piederēja Valteram Liepiņam ar realizētu rīs punktu metienu, pēc nospēlētas pirmās ceturtdaļas "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" ļaujot būt minimālā vadībā - 22:21.

Otrais ceturksnis aizritēja saspringtā cīņā par iniciatīvu. Līdz piecu punktu pārsvaram valmieriešu vadību izdevās palielināt šīs dienas jubilāram Valteram Vēverim, bet "Liepājas" atbildes trieciens sekoja ar Birkāna trejaci, kas ievadīja kurzemnieku septiņu punktu izrāvienu. Puslaika pēdējā minūtē Klāvs Dubults panāca izlīdzinājumu, bet divus puntkus pēc tam grozā raidīja Birkāns, bet vēl vienu realizētu soda metienu pievienoja Gromovs. Tādējādi ar rezultātu 41:44 noslēdzās mača pirmā puse, vidzemniekiem esot iedzinējos.

Niknā cīņā iesākās mača otrais puslaiks. Tuvojoties trešā perioda vidum Apsīša otrais tālmetiens izlīdzināja mača rezultātu, bet dzimšanas dienas gaviļnieks Vēveris pārtvēra bumbu un ātrajā uzbrukumā trieca to grozā no augšas. Vairākkārt trešā ceturkšņa izskaņā komandas biedri ar laicīgām piespēlēm atrada Klāvu Dubultu groza apakšā, centra spēlētājam veicot rezultatīvus ierāvienus, kas ļāva sasniegt pat deviņu punktu vadību. Pašās ceturtdaļas beigās viesi trīs punktus atguva, pirms noslēdzošās mača desmitminūtes spēles tablo vēstot par rezultātu 65:59.

Mača pēdējās desmit minūtēs laukumā valdīja pamatīga spriedze. Dubults sev raksturīgajā manierē, pēc ieraušanās soda laukumā, palielināja atstatumu atkal līdz deviņiem punktiem, bet Dāvis Geks veicināja savas komandas pakaļdzīšanos. Ceturtdaļas vidū Roberta Krastiņa soda metiens pietuvoja liepājniekus līdz vairs tikai četru punktu deficītam (72:68). Svarīgu trejaci, lai ļautu valmieriešiem nedaudz uzelpot, no stūra realizēja Apsītis. Pusminūti līdz spēles izskaņai tālmetiens krita grozā pēc Krastiņa precīzā šāviena. "Liepāja" nolēma cīnīties par uzvaru ejot uz bumbas pārtveršanu. Taču "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti sekmīgi izvairījās no pretinieku slazdiem un precīzi izmētāja piespēles. Jānim Engeram izcīnot svarīgu atlēkušo bumbu uzbrukumā, valmierieši varēja nodedzināt atlikušās spēles laika sekundes, tiekot pie panākuma ar 79:75. Tādējādi "Valmeira Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti atspēlējās no divu spēļu deficīta, panākot izlīdznājumu sērijā - 2:2.

Valmieriešu kapteinis Edminds Elksnis kaldināja komandas uzvaru ar 20 punktiem, septiņām izcīnītām bumbām, septiņām rezultatīvām piespēlēm un trīs pārtvertām bumbām. 14 punktus sakrāja valmieriešu centrs Klāvs Dubults, bet 13 punktus pretinieku sargātajā grozā sameta Valters Liepiņš. Kurzemnieku rindās 20 punktus guva Renārs Birkāns, bet "double-double" sakrāja garie spēlētāji Guntis Sīpoliņš (15 punkti, 10 atlēkušās bubmas) un Iļja Gromovs (14 punkti, 12 atlēkušās bumbas).

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Liepāja" 79:75 (22:21, 19:23, 24:15, 14:16)
Elksnis 20 (7 atl.b., 7 rez.p., 3 pārt.b.), Dubults 14, Liepiņš 13, Vēveris 9, Apsītis 9, Jonāts 6, Ziediņš 6, Engers 2, Salenieks.

LBL ceturtdaļfināla sērijas izšķirošā, piektā spēle starp valmieriešiem un liepājniekiem norisināsies piektdien, 23. aprīlī Liepājas Olimpiskajā centrā. Mača tiešraide būs vērojama Best4Sport TV kanālā. Izšķirošās spēles uzvarētājs turpinās cīņu par Latvijas čempionāta medaļām, pusfinālā tiekoties ar "VEF RĪga", savukārt zaudētājam sezona būs galā.