13 apr 2021
Play-off turnīrs sākas ar liepājnieku uzvaru, sērija piektdien turpināsies Valmierā

Latvijas Basketbola līgas izslēgšanas spēles otrdien sākās ar ceturtdaļfināla cīņu Liepājā starp vietējo komandu un "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolistiem. Valmieriešiem neizmantojot savas iespējas no tālmetienu līnijas, "Liepāja" tika pie panākuma ar 90:77, izvirzoties sērijas vadībā ar 1-0. Play-off cīņas šajā sērijā turpināsies piektiden, 19. aprīlī, kad ceutrtdaļfināla otrais mačs norisināsies Valmierā.

Spēles ievadā abu komandu treneri uzsvaru lika uz spiedienu groza apakšā.  Ervīns Jonāts un Klāvs Dubults iesāka spēli ar precīziem metieniem no apakšas, savukārt Valters Liepiņš pievienoja pirmos divus trejačus spēlē, panākot valmieriešiem Liepājā vadību ar 10:6. Arī mājinieki bieži panākumus guva tieši ar metieniem no apakšas. Pirmās ceturtdaļas otrajā pusē Robeta Krastiņa šāds metiens izlīdzināja mača rezultātu - 18:18. Ienākot spēlē no maiņas soliņa, Valteram Vēverim padevās divi rezultatīvi caurgājieni uz groza apakšu. Ceturkšņa pēdējā minūtē tālmetienu trāpija Kārlis Apsītis, tādējādi pēc nospēlētām desmit minūtēm dodot "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" pārsvaru ar 24:20.

Mača otro periodu ar pārtvertu bumbu un tās triecienu grozā no augšas iesāka Niks Salenieks. Ar Māra Ziediņa precīzajiem uzbrukumiem vidzemnieki sasniedza astoņu punktu pārsvaru, taču mājinieku rindās prettriecienu deva Dāvis Geks, sadeldējot valmieriešu pārsvaru. Ceturtdaļas vidū pirmo reizi spēlē vadībā izvirzījās "Liepājas" komanda. Valmieriešiem problēmas sagādāja pretinieku augumā garie spēlētāji, kas vairākkārt drošus punktus vidzemniekiem laupīja ar bloķētiem metieniem. Vienā no šādām sadursmēm ar pretinieku centru Iļju Gromovu sāpīgi piezemējās Dubults. Pirmā puslaika pēdējais vārds piederēja Liepiņam, kurš pēc māņkustības un garāmgājiena veica metienu no vienas kājas, raidot bumbu cauri tīkliņam īsi pirms puslaika beigu signāla. Tas pēc nospēlētām divdesmit minūtēm komandas pārtraukumā sūtīja pie minimālas starpības - 40:41.

Otrajā puslaikā turpinājās nepiekāpīga un azartiska cīņa. Abas vienības izcēlās ar rezultatīvām darbībām. "Liepājai" nelielu vadību izdevās saglabās ar pārsvaru groza apakšā, bet valmierieši neļāva mājiniekiem atslābt, minot uz papēžiem ar trāpītiem trejačiem. Trešā perioda vidū ar Roberta Blumberga sekmēm Kurzemnes vienība sasniedza astoņu punktu vadību, bet pretējā grozā tālmetienu raidīja Vēveris. Pusotru minūti līdz ceturlšņa izskaņai Māris Ziediņš atgriezās atpakaļ laikā, iespaidīgi ar vienu roku ietriecot bumbu atpakaļ grozā no augšas, gluži kā jaunības gados. Tomēr pirms pamatlaika pēdējām desmit minūtēm svaru kausi bija nosvērušies liepājnieku pusē, valmieriešiem 1. ceturtdaļfināla spēles trešās ceturtdaļas beigās esot iedzinējos ar 59:68.

Pēdējā ceturtdaļā "Liepājas" torņi turpināja sagādāt vidzemniekiem galvas sāpes, tiekot pie punktiem pēc izcīnītām atlēkušajām bumbām. Mačam tuvojoties noslēguma fāzei, valmieriešiem nācās steigties, lai deldētu rezultāta starpību, taču šāda steiga noveda pie neveiksmēm metienos, tādējādi "Liepāja" saglabāja savu pārsvaru. Liepājas Olimpiskā centra grozos valmieriešu izpildītie metieni spītīgi leca ārā no groza stīpas, neļaujot Roberta Zeiles trenētajai komandai veikt izrāvienu, lai iesaistītos cīņā par uzvaru. Skanot spēles beigu signālam, pirmajā ceturtdaļfināla sērijas spēlē valmieriešiem nācās piekāpties ar rezultātu 77:90, kas sērijā līdz trīs uzvarām lika nonākt iedzinējos ar 0-1.

Valmieriešu rindās ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Valters Vēveris, bet pa 12 punktiem sakrāja Ervīns Jonāts un Klāvs Dubults. Liepājnieku rindās ar 25 punktiem izcēlās pērn Valmierā spēlējušais Roberts Blumbergs. 24 punktus savas komandas labā guva Dāvis Geks, savukārt iespaidīgus rādītājus sasniedza Iļja Gromovs, tiekot pie 11 punktiem, 20 atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm.

"Liepāja" - "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" 90:77 (20:24, 21:16, 27:19, 22:18)
Vēveris 15, Jonāts 12 (8 atl.b.), Dubults 12, Liepiņš 10, Elksnis 10 (5 rez.p.), Ziediņš 6, Apsītis 5, Salenieks 4, Engers 3.

Sērijas otro spēli komandas aizvadīs piektdien 16. aprīlī. Spēles sākuma iemetiens Vidzemes Olimpiskajā centrā tiks veikts pulksten 19:00. Spēles tiešraide plānota Latvijas Basketbola līgas Youtube kanālā.