07 okt 2021
Pieviļ precizitāte no distances, valmierieši cieš zaudējumu pret "Tallinna Kalev"

6.oktobra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' komanda Tallinā aizvadīja savu otro spēli ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgas ietvaros. Viesos pret ''Tallinna Kalev'' vienību, valmieriešiem nācās ciest sāpīgu zaudējumu ar rezultātu 69:89.

Abas komandas šo sezonu iesāka ar zaudējumiem oktobra sākumā un bija skaidrs, ka abas vienības būs izsalkušas pēc pirmās uzvaras. Tāpat kā spēli pret ''TalTech Basketball'', tā arī šo spēli ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' uzsāka ļoti aktīvi. Pirmās trīs mača minūtes ritēja vienlīdzīgi, taču tad pēc vairākiem nerealizētiem metieniem un divām komandas piezīmēm ''Tallinna Kalev'' izpildījumā, Ervīna Jonāta un Sīdžeja Kārtera rezultatīvā spēle pie pretinieku groza atmaksājās ar astoņu punktu izrāvienu - 16:8. Tiesa, pēc tam mājiniekiem izdevās valmieriešu ofensīvu apslāpēt uz veselām piecām minūtēm. Šo piecu minūšu laikā, ''Tallinna Kalev'' spēja spēli apgriezt kājām gaisā gūstot 10 bezatbildes punktus un panākot uz tablo jau sev patīkamu rezultātu - 16:18. Gūt punktus un pārtraukt ''sauso sēriju'' valmieriešiem izdevās vien pēc Edgara Kaufmaņa realizētajiem soda metieniem. Ceturtdaļas izskaņā mājinieki meta precīzi no tālmetiena līnijas un spēja noslēgt pirmo ceturksni sev par labu - 18:21.

Arī otrais ceturksnis valmieriešiem nebija veiksmīgāks. ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' basketbolistiem bija nepieciešamas gandrīz četras minūtes, lai gūtu savus pirmos punktus otrajā ceturtdaļā. Tikmēr ''Tallinna Kalev'' basketbolisti bija paguvuši veikt vēl vienu izrāvienu, kas viņiem ļāva atrasties vadībā jau ar 13 punktu pārsvaru - 23:36. Pēcāk sekoja nedaudz haotiska spēle no abu komandu puses - gan nerealizēti metieni, gan piezīmes. Lai gan uz brīdi šķita, ka valmieriešiem sekmīgi izdodas lēnām sadeldēt mājinieku pārsvaru, puslaika izskaņā ''Tallinna Kalev'' vienība veica kārtējo izrāvienu un panāca 31:48.

Puslaika pārtraukumā valmierieši devās ar 17 punktu deficītu. Pirmajās divdesmit spēles minūtēs, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' bija pieļāvusi jau 9 kļūdas, kas bija arī viens no galvenajiem iemesliem kāpēc mājiniekiem bija tik liels pārsvars uz tablo. Mājinieku rindās nebija arī viena izteikta līdera - visa komanda spēlēja ļoti solīdu un skatāmu komandas spēli.

Lai gan trešo ceturksni valmierieši spēja uzsākt rezultatīvāk nekā iepriekšējos divus, mājinieki joprojām bija soli priekšā. ''Tallinna Kalev'' kontrolēja situāciju laukumā un īsti neļāva valmieriešiem mazināt viņu pārsvaru. Nelīdzēja nedz spēlētāju maiņas, nedz arī galvenā trenera pieprasītie pārtraukumi. Trešo ceturksni abas komandas nospēlēja katra gūstot vien 14 punktus, kas nozīmēja, ka uz tablo joprojām bija 17 punktu pārsvars mājiniekiem - 45:62.

Lai gan spēles liktenis bija izšķirts jau pirms pēdējām desmit spēles minūtēm, arī izšķirošā ceturtdaļa ritēja mājinieku zīmē. Valmieriešus turpināja vajāt gan kļūdas saspēlē, gan arī nerealizēti tālmetieni. Mājinieku aizsardzība bija nesatricināma un visi mēģinājumi mainīt mača gaitu bija nesekmīgi. Kvinsija Teilora un Mario Paistes lieliskā spēle uzbrukumā mača izskaņā vēl palīdzēja nedaudz pārsvaru mājiniekiem palielināt un valmieriešiem nekas cits neatlika kā piedzīvot sāpīgu zaudējumu ar rezultātu 69:89. ''Tallinna Kalev'' vienība uz brīdi mačā atradās vadībā pat ar 26 punktu pārsvaru. Šajā mačā, valmieriešiem izdevās realizēt vien 5 no izdarītajiem 26 tālmetieniem. Mājinieki pieļāva vien 9 kļūdas, bet valmieriešiem tās bija 17.

Savu pirmo spēli ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' kreklā aizvadīja arī leģionārs Sīdžejs Kārters. Savā debijas spēlē viņš laukumā pavadīja 22 minūtes, kurās guva 8 punktus, 4 atlēkušās bumbas, 2 rezultatīvas piespēles un pieļāvu vienu kļūdu. Savā pirmajā spēlē viņam un viņa komandas biedriem gan nācās atzīt pretinieku pārākumu. Pēc mača viņš atzina, ka komandai vēl nav sanācis ieskrieties: ''Jutos labi savā pirmajā spēlē jaunajā komandā. Joprojām cenšos atrast savu vietu laukumā un gribējām, lai spēle beidzas krietni savādāk, taču vēl visa sezona ir priekšā. Šovakar mēs zaudējām paši sev. Nevajag nokārt galvas - jāatpūšas un pēc tam jādodas uz komandas treniņu, lai varam izanalizēt kļūdas un mācīties no tām. Pēc tam ar jauniem spēkiem jādodas laukumā nākamajā spēlē un jāpierāda, ka šis zaudējums bija vien noderīga mācība.''

''Tallinna Kalev'' - ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' 89:69 (21:18, 27:13, 14:14, 27:24)

Apsītis 16 (4 atlēkušās bumbas, 1 rezultatīva piespēle, 3 nozagtas bumbas, 2 bloķēti metieni), Jonāts 13 (8 atlēkušās bumbas, 2 rezultatīvas piespēles), J.Kaufmanis 13, Kārters 8, Dubults 7, Elksnītis 5, Iļjins 3, Engers 2, E.Kaufmanis 2, Vēveris, Liepiņš, Gedrovics

Nākamo spēli valmierieši aizvadīs mājas sienās tieši pēc nedēļas - 13.oktobrī, kad Valmieras Olimpiskajā centrā plkst. 19:00 uzņems ''VEF Rīga'' vienību.