06 marts 2021
Otrajā puslaikā "Ogres" artilēristi saspridzina ledu Gaujā

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgā sestdien, 6. martā zaudējumu nācās piedzīvot "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolistiem, kuri ar rezultātu 77:103 piekāpās "Ogrei", kas spēles otrajā puslaikā veica izšķirošo atrāvienu. Valmieriešus no zaudējuma nepasargāja arī Edmunda Elkšņa rezultatīvais sniegums, saspēles vadītājam sakrājot 17 punktus un sešas rezultatīvas piespēles.

Mača sākums sekmīgās padevās "Ogrei", kas izmantoja mājinieku garām aizmestos metienus, gūstot mača pirmos septiņus punktus sev par labu pēc kārtas. Valmieriešu punktu rēķinu šajā mačā atvēra Ervīns Jonāts, realizējot trīs punktu metienu, īsu brīdi vēlāk spēka uzbrucējam savam rēķinam pievienojot vēl vienu trejaci. Pirmā ceturkšņa vidū Edmunds Elksnis realizēja tālmetienu, panākot neizšķiru (11:11), bet Uģis Pinete nekavējoties atbildēja ar savu precīzo tālmetienu. "Ogre" turējās vadībā visu pirmās ceturtdaļas otro pusi. Valmieriešiem enerģiju zem groza deva Māra Ziediņa iesaistīšanās spēlē no maiņas, Ziediņam gūstot vairākus grozus no soda laukuma zonas. Noslēdzoties pirmajām desmit minūtēm, valmierieši gan bija iedzinējos ar 18:23.

Otrās ceturtdaļas sākumā no tālmetiena distances mājinieku grozu bombardēja iepriekš jau precīzais Pinete un "Ogres" pieredzējušais saspēles vadītājs Rinalds Sirsniņš. Stopkrānu "Ogres" atrāvienam norāva Kārlis Apsītis, neļaujot otrai Vidzemes komandai pārsniegt desmit punktu pārsvaru. Nedaudz lielāku drošības spilvenu, ejot lielajā pārtraukumā, "Ogrei" deva Kristapa Dārgā precīzais metiens īsi pirms puslaika beigu signāla. Uz ģērbtuvēm komandas gāja pie rezultāta 40:46.

Otro puslaiku ar realizētu tālmetienu ievadīja Apsītis, bet uzreiz piecus punktus pretī sameta ogrēniešu amerikānis Andrē Vokers. Trešā perioda pirmajā pusē mājinieki centās deldēt rezultāta starpību, tomēr tuvāk par četru punktu tiesu tikt neizdevās, pēc Valtera Vēvera trejača rezultātam esot 52:56. Ceturtdaļas vidū būtisku lomu viesu septiņu punktu izrāviena veidošanā nospēlēja Renārs Magone, palīdzot Nikolaja Mazura trenētajai komandai panākt līdz tam lielāko starpību. Ceturkšņa noslēgumā abas vienības apmainījās ar vairākiem precīziem metieniem, bet pēdējais vārds no trīs punktu distances piederēja Elksnim - 65:72.

Noslēdzošās ceturtdaļas sākums gan salauza spēli un mājinieku cerības uz pozitīvu iznākumu. No groza apakšas precīzs bija Dārgais, bet trejačiem pievienojās Jānis Antops un Rihards Kuksiks. Tā īsā brīdī "Ogres" pārsvars pārsniedza 20 punktu atstatumu, izšķirot mača likteni. "Ogre" ar pragmatisku spēli noveda maču līdz sev labvēlīgam iznākumam, liekot Valmieras komandai piekāpties ar 77:103.

Mājiniekiem šajā spēlē neizdevās limitēt kļūdu skaitu, kas statistikas protokolā bija gaužām liels 22 kļūdas. Arī pēc zaudētām bumbām pie sava groza tika atļauts gūt pretiniekiem pārāk daudz punktu, kas noveda pie valmieriešu zaudējuma arī sezonas ceturtajā savstarpējā spēlē pret "Ogri".

Rezultatīvākais ar 17 punktiem mājinieku rindās bija Edmunds Elksnis, bet ar 16 punktiem sekoja Kārlis Apsītis. Uzvarētāju rindās produktīvākais bija Andrē Vokers, izceļoties ar 26 punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm. Vēl 21 punktu pievienoja Uģis Pinete.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Ogre" 77:103 (18:23, 22:23, 25:30, 12:27)
Elksnis 17 (6 rez.p.), Apsītis 16, Ziediņš 11, Jonāts 10 (8 atl.b.), Vēveris 7, Dubults 6, Liepiņš 5, Salenieks 4, Engers 1, Greitāns.

Nākamo maču valmierieši aizvadīs trešdien, 10. martā Ventspilī pulksten 17:00.