LBL
29 dec 2021
Ogrēnieši izmanto sava laukuma priekšrocības un samocītā mačā uzvar valmieriešus

28.decembra vakarā, ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' iesāka savu nelielo trīs spēļu izbraukuma sēriju. Tika aizvadīta jau trešā savstarpējā cīņa šosezon ar ''BK Ogre'' komandu. Ogrē tika aizvadīta otrā cīņa Latvijas Basketbola Užavas Kausa ceturtdaļfināla ietvaros. Līdzvērtīgā cīņa, pie uzvaras tika mājinieki, kas uzvarēja ar rezultātu 75:79 un kvalificējās šī turnīra pusfinālam. Viņu pretinieks taps skaidrs jau ceturtdien - tie būs vai nu “BK Ventspils” vai “BK Liepāja” basketbolisti.

Kā jau minēts, abas komandas šosezon ir tikušās jau divas reizes. 4.decembrī, valmierieši uzvarēja ''BK Ogre'' savā laukumā ar rezultātu 79:75 (''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros), bet 7.decembrī ogrēnieši revanšējās, uzvarot ar 92:105. Tieši šī uzvara ogrēniešiem ar 13 punktu pārsvaru bija noderīga sākoties šim mačam, jo tas nozīmēja, ka valmieriešiem ir nepieciešama uzvara ar vismaz tik pat lielu pārsvaru, lai kvalificētos turnīra pusfinālam. Abi iepriekš aizvadītie mači gan bija ļoti sīvi un bija skaidrs, ka šis arī būs tāds!

Spēle iesākās ļoti līdzīgi. Ne brīdi nevienai no komandām nebija izteikts pārsvars. Vadības maiņa mačā bija veselas 10 reizes, taču pēc pirmās ceturtdaļas valmieriešiem minimāls pārsvars - 23:21. Arī otrā ceturtdaļa līdzīga un valmieriešiem joprojām pārsvars uz tablo - 44:39. Visās statistikas ailītēs mājoja līdzsvars, kas pierādīja vēlreiz to, ka abas komandas ir viena kalibra un arī turpmāk ir gaidāmas līdzīgas cīņas.

Bija gan skaidrs, ka ar piecu punktu pārsvaru nepietiek, lai kvalificētos turnīra pusfinālam. Iznākot laukumā pēc puslaika pārtraukuma, valmierieši devās uz pilnu banku. Tiesa, tas bija riskanti - spēli varēja arī pazaudēt pavisam. Ogrēnieši spēja izmantot valmieriešu kļūdas un veikt izrāvienu, kas ļāva trešajā ceturksnī gūt par 11 punktiem vairāk un uz tablo jau ne vairs tik tīkams skats mūsu puišiem - 54:60. Vien desmit gūti punkti valmieriešiem trešajā ceturtdaļā. Ceturtajā ceturtdaļā valmierieši vēl izrādīja pretestību un deficītu sadeldēja, taču ar to bija par maz. Sīvā cīņā atzīts “BK Ogre” pārākums - 75:79. Interesanti, ka ogrēnieši spēja uzvarēt ar tieši tādu pašu rezultātu, ar kādu valmierieši triumfēja sezonas pirmajā tikšanas reizē.

Vienu no savām labākajām spēlēm līdz šim Valmieras rindās aizvadīja leģionārs Darius Klārks. Ja iepriekšējās spēles viņam bija individuāli neveiksmīgas, tad šajā viņš spēja atraisīties. Viņam lieliska precizitāte, kā arī 16 gūti punkti, 9 atlēkušās bumbas, 1 rezultatīva piespēle, 4 pārtvertas bumbas un 1 bloķēts metiens. Nebija tālu no “double-double”. Laba spēle atkal arī Klāvam Dubultam - viņa kontā 15 punkti.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''BK Ogre'' 75:79 (23:21, 21:18, 10:21, 21:19)
Klārks 16, Dubults 15, J.Kaufmanis 12, Jakovičs 10, Apsītis 9, Jonāts 5, Iļjins 4, Engers 3, Liepiņš 1,

Izbraukuma sērija turpinās! Pēdējo spēli šogad valmierieši aizvadīs jau 30.decembra vakarā, kad aizvadīs spēli viesos pret līgas līderi ''VEF Rīga''. Cīņas sākums plkst. 19:00. Maču iespējams vērot SportaCentrs.com mājaslapas tiešraidē, kā arī klātienē. Ieeja tikai un vienīgi ar derīgiem sertifikātiem.