06 nov 2021
Neveiksmīgs otrais puslaiks neļauj pacīnīties par uzvaru pret ''Pärnu Sadam''

6.novembra vakarā, spēli Igaunijā pret ''Pärnu Sadam'' vienību aizvadīja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti. Nervus kutinošā spēlē, diemžēl, piedzīvots zaudējums ar rezultātu 71:94. Šajā mačā debitēja arī jaunais "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" saspēles vadītājs un leģionārs Darius Klārks.

Spēle sākās diezgan haotiski. Abas komandas pieļāva kļūdas un ar metienu precizitāti arī neviena no komandām īsti lepoties nevarēja. Vien pirmās ceturtdaļas vidū abas komandas atraisījās un spēja rādīt kvalitatīvu basketbolu. Valmieras rindās lieliski spēli iesāka tieši leģionārs Darius Klārks - viņš guva septiņus punktus pirmajā ceturksnī. Lai gan laukumā valdīja līdzīga spēle, mājinieki gandrīz visu ceturtdaļu atradās minimālā vadībā. Ceturtdaļas izskaņā gan uz soda metiena līnijas stājās Klāvs Dubults. Viņš realizēja vienu no diviem soda metieniem un tas ļāva noslēgt pirmo ceturksni ar neizšķirtu - 18:18.

Otro ceturtdaļu abas komandas iesāka apmainoties ar vairākiem trejačiem. Laukumā joprojām valdīja līdzīga spēle, taču bija redzams, ka valmierieši jūtas komfortablāk. Ceturtdaļas vidū valmieriešiem bija piecu punktu pārsvars, bet pēc mājinieku pieprasītā pārtraukuma, viņi rezultātu izlīdzināja. Valmieriešiem pēcāk bija vairākas simtprocentīgas punktu gūšanas iespējas, taču bumba vienkārši nekrita grozā. Arī no groziem bumba atleca veiksmīgāk tieši mājiniekiem. Viesi vēl pirmā puslaika beigās sāka daudz ciešāk segt valmieriešus. Tas arī beigās atainojās uz tablo - ejot puslaika pārtraukumā valmierieši bija nu jau nelielos iedzinējos ar rezultātu 37:41.

Otrais puslaiks sākās ar aktīvu spēli no igauņu puses. Viņiem izdevās otro puslaiku iesākt ar izrāvienu un tas viņiem trešā ceturkšņa vidū ļāva atrasties vadībā jau ar 14 punktu pārsvaru - 37:51. Valmieriešiem izdevās sadeldēt mājinieku pārsvaru vien līdz septiņiem punktiem pa visu ceturksni. ''Pärnu Sadam'' vienība demonstrēja kā lielisku uzbrukumu, tā arī fantastisku aizsardzību. Neuzmanības kļūdas vien situāciju uz tablo pasliktināja. Ceturkšņa izskaņā vēl viens mājinieku izrāviens un līdz ar sirēnu vēl precīzs tālmetiens - 54:69.

Arī izšķirošais ceturksnis iesākās neveiksmīgi. Mājinieki spēja turpināt savu izrāvienu ar precīziem metieniem gan no groza apakšas, gan distances. Atlikušajās minūtēs komandas apmainījās groziem, taču veiksme joprojām bija mājinieku pusē. Neveiksmīgs otrais puslaiks neļāva valmieriešiem pacīnīties par uzvaru un līdz ar to - zaudējums ar 71:94. Klupšanas akmens šoreiz bija neveiksmīgās kļūdas otrajā puslaikā, kuras mājinieki spēja izmantot.

Klārks savā debijas spēlē laukumā pavadīja nepilnas 19 minūtes. Tajās viņš guva 9 punktus, atdeva 2 rezultatīvas piespēles, savāca 2 atlēkušās bumbas un pārtvēra vienu pretinieku raidīto bumbu. Komanda aizvadīja solīdu spēli un tā noteikti kalpos kā labs treniņš gaidāmajām spēlēm. Komanda ir saliedēta un spējīga cīnīties par uzvaru pret katru pretinieku.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - ''Pärnu Sadam'' 71:94 (18:18, 19:23, 17:28, 17:25)
Greitāns 10, Dubults 10, Klārks 9, Jonāts 9, Apsītis 8, Engers 8, Salenieks 6, J.Kaufmanis 3, Liepiņš 3, E.Kaufmanis 3, Iļjins 2, Vēveris

Tagad valmieriešus gaida divu nedēļu pauze, kurā aktīvi gatavoties turpmākajai sezonai - nākamā spēle vien 20.novembrī, plkst. 17:00. Tā tiks aizvadīta pret ''KK Viimsi/Sportland'' vienību Valmieras Olimpiskajā centrā. Spēli būs iespējams vērot kanāla LTV7 tiešraidē!