19 okt 2021
Neveiksmīga mača galotne, valmieriešiem liedz izcīnīt uzvaru pret “Anwil Wloclawek”

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' 19.oktobra vakarā, savā laukumā uzņēma basketbola vienību ''Anwil Wloclawek'' no Polijas. Eiropas Ziemeļu basketbola līgas ietvaros tika aizvadīta savstarpējā spēle, kurā viesi izcīnīja uzvaru sīvā cīņā ar rezultātu 69:85.

Mačs iesākās ļoti daudzsološi. Precīzi meta gan Valmieras līderi, gan arī rezervistu soliņš. Rezultatīvi izcēlās gan Apsītis, gan Iļjins, gan arī brāļi Kaufmaņi. Pirmais ceturksnis ritēja līdzīgi, taču valmieriešu noskaņās - pēc pirmajām desmit minūtēm uz tablo bija labvēlīgs rezultāts mūsu basketbolistiem - 19:16. Sniegumam palīdzēja arī lielais atbalstītāju pulks, kas bija ieradies vērot cīņu klātienē.

Otrajā ceturksnī gan notikumi krasi mainījās. Viesi spēja mainīt mača gaitu un veica izrāvienu gūstos par deviņiem punktiem vairāk nekā mājinieki. Puslaiks noslēdzas ar rezultātu 33:41, kas viesiem ļāva atrasties samērā komfortablā vadībā un doties puslaika pārtraukumā ar pārliecību.

Otrajā puslaikā, valmierieši devās laukumā apķērības pilni, lai mainītu nepatīkamo skatu uz tablo. Viesi ātri sasniedza piezīmju normu un tas valmieriešiem ļāva veikt izrāvienu. Līderu lomu uzņēmās centra pozīcijā spēlējošais Viktors Iļjins, kurš nu jau kārtējo spēli demonstrēja lielisku spēli cīņā zem groziem - gan metot precīzi pretinieku grozā, gan vācot atlēkušās bumbas. Divas minūtes pirms trešā ceturkšņa izskaņas, rezultāts uz tablo bija atkal neizšķirts - 50:50. Atlikušajā laikā, poļu basketbolisti gan bija veiksmīgāki un spēja atkal panākt sev labvēlīgu rezultātu - 53:59 pēc 30 nospēlētām minūtēm un bija skaidrs, ka viss atrisināsies pēdējā ceturksnī.

Izšķirošā ceturtdaļa sākās ar līdzīgu spēli, taču valmierieši jau ceturtajā minūtē sasniedza piezīmju normu. Tas arī ietekmēja mača turpmākos notikumus, jo viesi bija spējīgi veikt liktenīgo izrāvienu un krasi mainīt mača gaitu. Valmierieši neveiksmīgā mača galotnē atzina viesu pārākumu ar rezultātu 69:85. Spēlē pievīla precizitāte, kas viesiem bija krietni labāka gan no tuvuma, gan distances. Arī piezīmju normas sasniegšana tik ātri ietekmēja mača rezultātu.

Viesu rindās lielisku spēli demonstrēja Kindals Daikss, kurš izcēlās ar 21 punktu, 3 atlēkušajām bumbām, 3 rezultatīvām piespēlēm un vienu pārtvertu bumbu. No rezervistu soliņa negaidīti pārsteidza arī Jonahs Metjū, kurš guva 19 punktus, 6 atlēkušas bumbas, 7 rezultatīvas piespēles un 5 pārtvertas bumbas. Šis bija viens no tiem mačiem, kurā veiksme vienkārši bija pretinieku pusē, jo tā vien šķita, ka viņiem iekšā krīt katrs raidītais metiens uz mūsu groza pusi.

Patīkami šajā mačā gan pārsteidza Edgars Kaufmanis, kurš laukumā pavadīja krietni mazāku laiku par saviem komandas biedriem, taču spēja būt viens no rezultatīvākajiem spēlētājiem Valmieras rindās. Viņa kontā šajā mačā 13 gūti punkti, 2 atlēkušās bumbas, 1 rezultatīvu piespēli un 3 pārtvertas bumbas. Viņš pēc aizvadītās spēles bija lakonisks: ''Bija pietiekami daudz labas epizodes, bet brīžiem pietrūka fokuss. Sāka parādīties nevajadzīgas kļūdas un tā arī ''atdevām'' spēli. Parādījām, ka varam cīnīties ar jebkuru pretinieku. Turpmāk jācenšas nospēlēt spēli vienā līmenī un tad arī izdosies tikt pie uzvaras.''

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Anwil Wloclawek'' 69:85 (19:16, 14:25, 20:18, 16:26)
Iļjins 19, E.Kaufmanis 13, Kārters 11, Engers 5, Liepiņš 5, J.Kaufmanis 5, Apsītis 5, Jonāts 3, Dubults 2, Elksnītis 1

Valmierieši ir viena no divām komandām, kas pārstāv Latviju Eiropas Ziemeļu basketbola līgā. Starp astoņām komandām cīnās arī ''BK Liepāja''. Valmierieši ar ''BK Liepāja'' tikās pavisam nesen - 16.oktobrī, kad Liepājā aizvadīja spēli ''Pafbet'' Latvijas – Igaunijas basketbola līgas ietvaros. Toreiz valmierieši izcīnīja uzvaru papildlaikā ar 82:80.

Arī Liepājnieki šodien aizvadīja cīņu Eiropas Ziemeļu basketbola līgā. Viņi aizvadīja cīņu Valmieras Olimpiskajā Centrā, kur piekāpās ar rezultātu 53:61 pret ''Tartu Ulikool''. Trešdien, 20.oktobrī, abas latviešu komandas tiksies vēlreiz - šoreiz Valmieras Olimpiskajā Centrā un Eiropas Ziemeļu basketbola līgas ietvaros. Abu komandu savstarpējās cīņas vienmēr ir ļoti principiālas un šis mačs būs aizraujošs! Spēles sākums plkst. 19:00.