07 okt 2023
Naits atkārto kluba punktu rekordu, valmierieši 1256 skatītāju priekšā atspēlējas un uzvar "Rapla"

Pie pirmā panākuma jaunajā sezonā šovakar tika "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola", kas "Pafbet" Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas (LIBL) ietvaros ar 77:75 pagarinājumā uzveica Igaunijas klubu "Avis Utilitas Rapla". Uz maču Valmieras Olimpiskajā centrā kopā ieradās 1256 līdzjutēju.

Spēli abas komandas iesāka piesardzīgi un līdzvērtīgi. Pēc desmit nospēlētām minūtēm viesi no Igaunijas atradās vadībā vien ar punkta pārsvaru. Otrajā ceturksnī gan viņu pārsvars sasniedza 11 punktus. Tas gan valmieriešu garu nesalauza. Galvenais treneris Oskars Virsis savus padotos sapurināja un puslaikā vairs tikai -6.

Liktenīgais spēles nogrieznis bija trešā ceturtdaļa. Valmieras izrāvienu veicināja Seneka Naits un Tejšons Čerijs. Uz brīdi Valmieras kluba pārsvars sasniedza pat septiņus punktus, tomēr nokārtot panākumu pamatlaikā neizdevās. Par to pagarinājumā gan parūpējās Naits, realizējot divus no trim soda metieniem pēdējās sekundēs, panākot vadību, kā arī nostāvot pēdējo aizsardzību sekmīgi, kas ļāva tikt pie pirmās uzvaras šosezon.

Naits šajā mačā rakstīja vēsturi, gūstot 36 punktus, kas ir atkārtots kluba rekords. Iepriekš tik pat daudz bija guvis tikai Jānis Kaufmanis, kas to paveica 2018. gada 17. novembrī, kad palīdzēja valmieriešiem apvienotajā līgā uzveikt "Ventspils" komandu. Naits savai bilancei pievienoja četras atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles un tik pat daudz bloķētus metienus. "Double-double" tikmēr iekrāja Guntis Sīpoliņš, bet tuvu "triple-double" rādītājiem bija Edmunds Elksnis.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Avis Utilitas Rapla" 77:75 (20:21, 14:19, 19:14, 15:14, 9:7)
Naits 36 (4 atl.b.), Sīpoliņš 10 (10 atl.b.), Elksnis 9 (9 atl.b., 7 rez.p.), Čerijs 8 (8 atl.b.), Kaufmanis 6 (5 atl.b.), Zrno 4 (4 atl.b.), Zelizņaks 4 (4 atl.b.), Zvīnis, Katlaps

Nākamo mājas spēli valmierieši aizvadīs jau 24. oktobrī, kad Valmieras Olimpiskajā centrā uzņems "Ventspils" vienību. Mača sākums plkst. 19:00, bet ieeja zālē no plkst. 18:00.

Iegādājies biļetes laicīgi internetā, bez papildus komisijas maksas un nestāvi pirms spēles garā rindā: ŠEIT