10 okt 2023
Naita 24+8 un Elkšņa ''double-double'' neglābj no neveiksmes izbraukumā pret LU

10. oktobra vakarā cīņu ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas (LIBL) ietvaros aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Komanda izbraukumā ar 82:87 piekāpās ''Latvijas Universitātes'' vienībai.

Spēles ievads bija līdzvērtīgs. Abas komandas cīnījās punkts punktā un pēc pirmā ceturkšņa ar +1 vadībā atradās laukuma saimnieki. Arī otrajā ceturtdaļā komandas demonstrēja līdzīgu sniegumu. Nedaudz sekmīgāk gan nospēlēja valmierieši, dodoties puslaika pārtraukumā ar trīs punktu pārsvaru.

Komandai padevās īpaši veiksmīga trešā ceturtdaļa. Mūsu basketbolisti to uzvarēja ar 28:16, uz brīdi atrodoties vadībā pat ar 16 punktu pārsvaru. Noslēdzošajā ceturksnī gan tika piedzīvots fiasko. Valmieriešiem neizdevās realizēt savas iespējas, kā arī tika pieļautas vairākas kļūdas. Tas arī šoreiz maksāja uzvaru.

''Man ir kauns mūsu atbalstītāju un fanu priekšā. Šādai spēlei nav attaisnojums. Visu atbildību uzņemos uz sevi. Strādāsim, lai uzlabotu savu spēli,'' pēc sāpīgā zaudējuma sacīja kluba galvenais treneris Oskars Virsis.

Rezultatīvākais no valmieriešiem šoreiz bija amerikāņu leģionārs Seneka Naits, kurš maču noslēdza ar 24 punktiem, astoņām atlēkušajām bumbām, trim rezultatīvām piespēlēm, četrām pārtvertām bumbām un vienu bloķētu metienu. ''Double-double'' tikmēr iekrāja Edmunds Elksnis, kura kontā 13 punkti, 12 rezultatīvas piespēles, divas atlēkušās bumbas un viena pārtverta piespēle.

Valmieriešu rindās ar vismaz 11 gūtiem punktiem izcēlās četri spēlētāji. Divciparu skaitli atlēkušo bumbu ailītē tikmēr iekrāja Guntis Sīpoliņš un Marošs Zelizņaks. Ar to gan šoreiz bija par maz, lai izcīnītu otro uzvaru šosezon. Degunus gan nokārt nav iemesls - svarīgākās spēles vēl ir tikai priekšā.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Latvijas Universitāte'' 82:87 (19:21, 27:23, 28:16, 8:27)
Naits 24 (8 atl.b., 4 pārtv.b.), Čerijs 15, Elksnis 13 (12 rez.p.), Zrno 11, Sīpoliņš 7 (12 atl.b.), Zelizņaks 6 (10 atl.b.), Kaufmanis 6, Zvīnis

Nākamo maču valmierieši aizvadīs jau sestdien jeb 14. oktobrī, kad dosies izbraukumā uz Igauniju, lai mērotos spēkiem ar Pērnavas ''Sadam'' vienību. Spēles sākums plkst. 17:00, maksas tiešraide būs pieejama portālā ''tv.delfi.ee''. Nākamā mājas spēle tikmēr gaidāma 24. oktobrī, kad Valmieras Olimpiskajā centrā viesosies ''Ventspils'' vienība.

Biļetes uz nākamo mājas spēli var iegādāties ŠEIT.