LBL
31 okt 2023
Naita 21 punkts palīdz atspēlēties Polijā; mača galotnē minimāls zaudējums

Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) sezonu šovakar (31. oktobrī) atklāja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola". Mūsu vīri aizvadīja maču Polijā, ar rezultātu 100:106 piekāpjoties klubam "Enea Stelmet Zastal Ziona Góra".

Mača ievads bija līdzvērtīgs. Lai gan mājinieki pirmajā ceturksnī praktiski visu laiku atradās nelielā vadībā, valmierieši neatlaidīgi cīnījās. Sava laukuma priekšrocības poļiem gan nāca par labu. Pēc pirmās ceturtdaļas astoņu punktu deficīts mūsu puišiem, bet puslaikā -9.

Īpaši neveiksmīga bija trešā ceturtdaļa, kurā deficīts sasniedza pat 25 punktus. Tas gan nelika spēlētājiem nokārt galvas. Valmierieši prata meistarīgi atgriezt intrigu spēlē, sadeldējot deficītu līdz pat sešiem punktiem. Tuvāk pietuvoties gan šoreiz neizdevās - pietrūka laika, lai sasmeltu jau izlieto ūdeni. Noslēdzošo ceturtdaļu valmierieši uzvarēja ar 13 punktu pārsvaru.

Līdera statusu komandā šoreiz uzņēmās Seneka Naits, kurš spēli noslēdza ar 21 punktu, sešām atlēkušajām bumbām un trim rezultatīvām piespēlēm. Komandas bilancei 16 punktus tikmēr pievienoja Tejšons Čerijs, kura kontā arī piecas atlēkušās bumbas, viena rezultatīva piespēle, divas pārtvertas bumbas un viens bloķēts metiens. Treneri Oskars Virsis un Kaspars Vecvagars par komandas labāko spēlētāju gan atzina Jāni Kaufmani.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Enea Stelmet Zastal Zielona Góra" 100:106 (21:29, 23:24, 21:31, 35:22)
Naits 21 (6 atl.b.), Čerijs 16 (5 atl.b.), Zrno 13, Sīpoliņš 12 (8 atl.b.), Elksnis 12 (5 rez.p.), Kaufmanis 6 (4 atl.b.), Miglinieks 6 (3 pārtv.b.), Karlsons 6, Zelizņaks 5 (5 atl.b.), Greitāns 3

Tagad valmieriešus sagaida brauciens uz Tartu. Nākamā mājas spēle tikmēr 7. novembrī, kad ENBL ietvaros Latvijā viesosies Lielbritānijas klubs Ņūkāslas "Eagles". Spēles sākums plkst. 19:00, ieeja no plkst. 18:00.