LBL
09 apr 2023
Makkālam ''double-double''; valmierieši atrodas vadībā teju 27 minūtes, taču izskaņā piekāpjas ''Ogrei''

''Pafbet'' Latvijas basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijas otro spēli šovakar (9. aprīlī) aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'', kas savā laukumā ar 79:92 piekāpās ''Ogres'' komandai. Uz maču klātienē ieradās 704 līdzjutēju, kas ir viens no augstākajiem rādītājiem šosezon visā Latvijas basketbolā.

Līdera grožus komandā šoreiz uzņēmās Džastins Makkāls, kurš maču noslēdza ar ''double-double'' - 21 punktu, 12 atlēkušajām bumbām, četrām rezultatīvām piespēlēm, divām pārtvertām bumbām un tik pat daudz bloķētiem metieniem. Viņš laukumā pavadīja visas 40 spēles minūtes.

Punktu deficīts uz tablo gan šoreiz neatainoja notikumus laukumā. Valmierieši spēli iesāka ļoti apņēmīgi un pirmajā ceturksnī atradās vadībā pat ar 13 punktu pārsvaru. Komanda bija priekšā līdz pat trešās ceturtdaļas beigām, kad iestājās manāms līdzsvars. Valmiera atradās vadībā teju 27 minūtes no visa spēles laika.

Uzvaru šoreiz maksāja nerealizētās iespējas mača galotnē. Iznākumu ļoti ietekmēja arī mača tiesnešu apšaubāmie lēmumi. Piemēram, soda nosvilpšana uzbrukumā Tervelam Bekam, brīdī, kad viņš tika brutāli pagrūsts. Jāpiemin, ka tieši pēc šādiem sodiem viņš arī sasniedza piezīmju normu un maču noslēdza priekšlaicīgi.

Jāpiemin, ka Valmiera spēli aizvadīja teju sešu spēlētāju sastāvā. Uz laukuma tika laisti arī trīs citi spēlētāji, taču tie nospēlēja vien divas līdz trīs minūtes, kas nozīmē, ka visa mača gaitā bija tikai sešu spēlētāju rotācija. Savainojumu dēļ komandai joprojām nevarēja palīdzēt Dengs Gaks, Tads Vaičūns, Kristers Elksnītis, Markuss Zvīnis un Ričards Greitāns.

Atgādināsim, ka pusfinālā iekļūs komanda, kas pirmā tiks pie trim panākumiem. Patlaban sērijā ir 0-2. Pusfinālā uzvarētāju komandu pretī jau gaida ''Ventspils'' basketbolisti.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Ogre'' 79:92 (24:17, 27:28, 12:23, 16:24)
Makkāls 21 (12 atl.b., 4 rez.p.), Zrno 18, Beks 15 (4 atl.b.), V. Vēveris 11 (4 rez.p.), Karlsons 10 (4 atl.b., 4 rez.p.), Kaufmanis 3, R. Vēveris 1, Salenieks, Tokovenko

Sērijas trešā spēle tiks aizvadīta 12. aprīlī jeb trešdien Ogres 1. vidusskolā. Mača sākums plkst. 19:00. Aicināsim mūsu līdzjutējus ierasties klātienē, lai atbalstītu mūsu puišus ar visu spēku. Spēli būs iespējams vērot arī portāla Sportacentrs.com un TV4 tiešraidēs.