14 marts 2023
Kapteinis Vēveris ar 21+7+6 un Beks ar 34+12 sarūpē desmitkārtējai Latvijas čempionei ''Ventspilij'' zaudējumu

Pie panākuma ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas basketbola līgā šovakar (14. martā) tika ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Komanda savā laukumā ar 98:86 uzveica desmitkārtējo Latvijas čempioni, pašreizējo vicečempioni un bijušā valmierieša Edmunda Elkšņa pārstāvēto ''Ventspili''. Maču klātienē apmeklēja 575 līdzjutēji.

Ievērības cienījamu spēli aizvadīja divi valmierieši - kapteinis Valters Vēveris un amerikāņu leģionārs Tervels Beks. Vēveris maču noslēdza ar 21 punktu, septiņām atlēkušajām bumbām, sešām rezultatīvām piespēlēm un vienu pārtvertu bumbu. Jāpiemin, ka kapteinis nepieļāva nevienu kļūdu, laukumā pavadot teju 37 minūtes. Beka kontā tikmēr ''double-double'' - 34 punkti, 12 atlēkušās bumbas un viena rezultatīvas piespēle. Bekam pietrūka tikai viens punkts, lai atkārtotu apvienotās basketbola līgas sezonas rekordu gūtajos punktos vienā spēlē. Šī bija viņa karjeras rezultatīvākā spēle!

Pirmo mājas spēli Valmieras rindā aizvadīja divi vīri. Bosniešu spēlētājs Haruns Zrno un viens no treneru korpusa papildinājumiem Kaspars Vecvagars. Zrno maču noslēdza ar deviņiem punktiem, trim atlēkušajām bumbām un vienu rezultatīvu piespēli. Arī Vecvagara pienesums treneru korpusā bija īpaši jūtams. Laukumā pēc atgūšanās no smadzeņu satricinājuma atgriezās arī Džastins Makkāls, kuram, pagaidām, gan piesardzīgi mazs spēles laiks.

Valmierieši spēli iesāka ar lielu cīņassparu un tas atalgojās. Pēc pirmā ceturkšņa komandai bija minimāls pārsvars viena punkta izteiksmē. Otrajā ceturtdaļā gan viesi saņēmās un izvirzījās vadībā pat ar +7. Otro puslaiku mājinieki iesāka ar jaudu un ''Ventspils'' nespēja rast risinājumu valmieriešu uzbrukumam. Trešo ceturtdaļu valmierieši uzvarēja ar 13 punktu pārsvaru, sperot platu soli pretī uzvarai. Izšķirošajā nogrieznī komanda savu pārsvaru vēl minimāli palielināja un triumfēja savu līdzjutēju priekšā.

''Iesākām spēli agresīvi, veiksmīgi spēlējot gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Visas spēles garumā labi cīnījāmies par atlēkušajām bumbām un pieļāvām maz kļūdu, kas bieži ir bijis mūsu klupšanas akmens. Spēles beigās noticējām sev, iemetām savus metienus un nospēlējām disciplinēti. Visi džeki šodien pielika savu roku uzvarā, arī tie, kas nedevās laukumā, jo enerģija no soliņa bija fantastiska. Paldies komandai un arī līdzjutējiem par lielisko atbalstu,'' pēc uzvaras sacīja komandas kapteinis.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Ventspils'' 98:86 (19:18, 20:27, 29:16, 30:25)
Beks 34 (12 atl.b.), V. Vēveris 21 (7 atl.b., 6 rez.p.), Zrno 9, Gaks 8 (5 atl.b.), Karlsons 7 (4 rez.p.), Salenieks 7, Makkāls 7, Kaufmanis 5, Zvīnis

Jau 17. martā jeb piektdien valmierieši aizvadīs apvienotās līgas pēdējo mājas spēli šosezon. Valmieras Olimpiskajā centrā viesosies latvieša Mārča Vītola pārstāvētā ''Keila''. Cīņas sākums plkst. 19:00. Līdzjutēju atbalsts būs īpaši svarīgs, tāpēc tiekamies klātienē!