30 janv 2021
Dramatiskā spēles galotnē izsalkušie studenti aizved no Valmieras uzvaru

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgā 30. janvārī risinājās dramatiska cīņa starp divām komandām, kas ilgāku laiku bija iestrēgušas zaudējumu joslā. Savā laukumā "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbola komanda nokaitētā mača galotnē netrāpīja divus izšķirošos soda metienus, piekāpjoties ar 62:65 "Latvijas Universitātei", tādējādi studentu komandai tiekot pie sezonas pirmās uzvaras.

Jau no spēles pirmajām minūtēm LU komandai svarīgu pienesumu deva iepriekšējos mačus savainojuma dēļ izlaidušais Kārlis Žunda, kurš iešāva grozā divus trejačus, atverot spēles rezultātu. Valmieriešiem spēles pirmos punktus guva Ričards Greitāns, bet kopumā sakrāto punktu skaits mājiniekiem mača pirmajās desmit minūtēs auga gausi. Pirmo ceturtdaļu ar precīzu metienu noslēdzot Anrijam Miškam, vidzemnieki pēc spēlētām desmit minūtēm bija iedzinējos ar 9:17.

Otrās ceturtdaļas ievadā valmierieši noorganizēja pakaļdzīšanos, divu minūšu laikā pietuvojoties līdz viena metiena tiesai. Ar Edmunda Elkšņa pārtvertu bumbu un realizētu metienu no groza apakšas, rezultāts kļuva 17:19. Lai gan Klāvs Dubults un Valters Vēveris mača otrajā periodā pa reizei izlīdzināja cīņas rezultātu, tomēr vadību "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" tā arī nepārņēma, pēc nospēlētas spēles puses iepaliekot ar rezultātu 30:35.

Otrajā puslaikā spēle turpinājās pēc līdzīga scenārija. Valmierieši kā dzinējsuņi metās pa pēdām LU briežiem, spējot divreiz panākt izlīdzinājumu, taču pārsvars tā arī nenonāca "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" komandas rīcībā. Pirms mača izšķirošajām desmit minūtēm rezultāts bija 48:53.

Izrāviens noslēdzošā ceturkšņa ievadā padevās LU vienībai, Edvardam Mežulim panākot 11 punktu starpību. Valmierieši savā laukumā gan balto karogu nebija gatavi izkārt, sparīgi metoties deldēt rezultāta starpību. Mača izskaņā emocijas bija nokaitētas, noslēdzošās minūtes ievadā aukstasinīgu tālmetienu trāpot Vēverim, kurš panāca vien divu punktu atstatumu. Valmierieši noturēja aizsardzību, dodot sev iespējas izplēst panākumu. Trīs sekundes līdz mača beigām Elksnis devās caurgājienā, lai izlīdzinātu rezultātu, taču neveiksmīgi saduroties ar pretspēlētāju, Elkšņa kāju sarāva krampī. Valmieriešu kapteinis nevarēja turpināt spēli un izpildīt izšķirošos divus soda metienus. Nepateicīgā situācijā nonāca ilgu laiku uz rezervistu soliņa pavadījušais Ričards Greitāns, kuram ar "akstām rokām" pie -2 bija jārealizē divi soda metieni. Pirmais no groza stīpas izgriezās, bet pēc otrā, apzināti garām mestā, atlēkušo bumbu sagrāba Žunda, kurš spēles izskņā realizēja vienu no saviem soda metieniem, palīdzot nokārtot "Latvijas Universitātes" sezonas pirmo uzvaru. Valmieriešiem savukārt ar rezultātu 62:65 neveiksmīgi nācās piedzīvot astoto zaudējumu pēc kārtas.

Mājiniekiem rezultatīvākais ar 15 gūtiem punktiem bija Klāvs Dubults, kurš zem groziem sagrāba arī astoņas atlēkušās bumbas. Edmunds Elksnis guva 11 punktus, izdarīja četras rezultatīvas piespēles un pārtvēra četras pretinieku bumbas. LU panākumu ar 16 punktiem kaldināja Kārlis Žunda, bet 12 guva Edvards Mežulis.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Latvijas Universitāte" 62:65 (9:17, 21:18, 18:18, 14:12)
Dubults 15 (12 atl.b.), Elksnis 11 (4 pār.b.), Vēveris 10, Jonāts 8, Liepiņš 8, Salenieks 4, Engers 4, Greitāns 2, Elksnītis, Rozenbergs.

Nākamo spēli valmierieši aizvadīs piektdien, 5. februārī izbraukumā Liepājā.