06 janv 2023
Beks samet 22 punktus pirmajā puslaikā, taču 550 skatītāju priekšā piedzīvots zaudējums pēdējo četru gadu čempionei ''VEF Rīga''

Zaudējumu ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas apvienotajā basketbola līgā šovakar piedzīvoja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'', kas savā laukumā ar 60:102 piekāpās pēdējo četru gadu Latvijas čempionei ''VEF Rīga''. Uz maču klātienē ieradās 560 līdzjutēju.

Produktīvākais no valmieriešiem kārtējo reizi bija amerikāņu leģionārs Tervels Beks, kura kontā 24 punkti, piecas atlēkušās bumbas un viena pārtverta piespēle. Jāpiemin, ka 22 no visiem punktiem viņš guva spēles pirmajā puslaikā.

Spēles pirmajā pusē valmierieši pretojās un cīņa bija daudz maz līdzvērtīga. Neveiksmīgākais posms bija trešais ceturksnis, kura pirmajās piecās minūtēs neizdevās atraisīties un tas ļāva rīdziniekiem veikt izrāvienu. Īpašas problēmas sagādāja viesu centrs un leģionārs vienā personā - Naisirs Bruks. 213 centimetrus garais spēlētājs savāca 18 atlēkušās bumbas.

Spēle bija labs treniņš un sagatavošanās nākamajām cīņām. Sezona turpinās un galvenie mači ir tikai un vienīgi priekšā. ''VEF Rīga'' šī bija jau 12. uzvara pēc kārtas, kas vien pierāda, cik augsta kalibra komanda šosezon tā ir.

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''VEF Rīga'' 60:102 (20:31, 21:26, 6:24, 13:21)
Beks 24 (5 atl.b.), Kaufmanis 9, V. Vēveris 6, Gaks 6, Makkāls 5 (5 atl.b.), Karlsons 5, Salenieks 3, Elksnītis 2, Greitāns, Liberts, R. Vēveris, Tokovenko

Nākamo mājas spēli valmierieši aizvadīs jau 9. janvārī jeb pirmdien, kad Eiropas Ziemeļu basketbola līgas (ENBL) ietvaros mērosies spēkiem ar vareno poļu klubu ''Stal''. Jāpiemin, ka šajā komandā spēlē latviešu basketbolisti Aigars Šķēle un Ojārs Siliņš. Mača sākums plkst. 19:00. Gaidīsim līdzjutējus klātienē, lai kopīgi atbalstītu savu komandu!