21 dec 2022
Bekam 29+11, valmierieši labdarības spēlē piekāpjas LU un jaunajiem ukraiņu basketbolistiem saziedo 484.41 eiro

Cīņu ''Pafbet'' Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas ietvaros šovakar (21. decembrī) aizvadīja ''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola''. Ziemassvētku labdarības spēlē valmierieši uzņēma ''Latvijas Universitātes'' komandu, atzīstot tās pārākumu ar 72:88.

Ar iespaidīgu ''double-double'' atzīmējās amerikāņu leģionārs Tervels Beks. Mača gaitā viņš iekrāja 29 punktus (1p. 8/9, 2p. 6/13, 3p. 3/6), 11 atlēkušās bumbas, divas pārtvertas bumbas un vienu rezultatīvu piespēli. Beks uz parketa pavadīja teju 37 ar pusi minūtes un bija produktīvākais valmierietis.

Valmieriešus pievīla spēles pirmā puse. Tajā neizdevās realizēt iespējas un viesi varēja veikt izrāvienu. Trešo ceturksni Valmiera uzvarēja, ceturtajā nospēlēja neizšķirti, taču neveiksmīgas spēles pirmās puses dēļ zaudējums ar -16. Jāpiemin gan, ka potītes savainojuma dēļ šovakar komandai nevarēja palīdzēt austrāliešu leģionārs Dengs Gaks.

Šī bija labdarības spēle, kurā ieejas maksu sastādīja ziedojums. Mūsu līdzjutēji kopā saziedoja 484.41 eiro, kas tālāk tiks novirzīti jaunajiem ukraiņu basketbolistiem Valmierā un viņu vajadzībām. Puslaika pārtraukumā runu teica arī Valmieras spēlētājs Ivans Tokovenko, sakot lielu paldies katram ziedotājam. Arī spēlētāji, kluba vadība un jaunie ukraiņu basketbolisti izsaka milzīgu pateicību katram, kurš nebija vienaldzīgs un ziedojumu kastītē iemeta kaut centu. Jaunajiem spēlētājiem šī naudiņa palīdzēs turpināt nodarboties ar basketbolu Valmierā!

''Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola'' - ''Latvijas Universitāte'' 72:88 (15:29, 13:19, 24:20, 20:20)
Beks 29 (11 atl.b.), Makkāls 13 (6 atl.b.), Salenieks 10 (5 atl.b.), Kaufmanis 8, Zvīnis 6, Vaičūns 5, V. Vēveris 1 (6 rez.p.), Elksnītis

Laukumā valmierieši atgriezīsies pēc Ziemassvētkiem. Tieši pēc nedēļas jeb 28. decembrī Valmieras Olimpiskajā centrā viesosies poļu vienība Sopotas ''Trefl''. Agrajā cīņā (plkst. 12:00) valmierieši uzsāks cīņu Eiropas Ziemeļu Basketbola līgas otrajā sezonā.