19 dec 2020
Arī ar trešo piegājienu neizdodas atrast īstās atslēgas priekš liepājnieku vārtu atvēršanas

"Pafbet" Latvijas - Igaunijas basketbola līgas Latvijas grupā 19. decembrī trešo savstarpējo spēli aizvadīja "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" un "Liepāja". No turnīra tabulas viedokļa ļoti svarīgajā spēlē valmierieši ātri nonāca iedzinējos, pēc vairākiem izrāvienu mēģinājumiem, nespējot sadeldēt starpību un piekāpjoties ar 72:89. Pa 17 punktiem šajā mačā guva Valters Liepiņš un Edmunds Elksnis.

Šajā mačā valmieriešiem bija vairāki iztrūkumi komandas ārējā līnijā, līdz ar to spēli sākumsastāvā iesāka Ričards Greitāns. Tieši viņš kļuva par Vidzemes komandas pirmā groza autoru šajā spēlē, taču kopumā mača ievads labāks padevās liepājniekiem, kuri pirmajās minūtēs nostādīja mājiniekus iedzinējos ar 2:6. Ar Jāņa Engera trīs punktu metienu mājinieki pietuvojās līdz minimumam, bet pirmā ceturkšņa vidū "Liepāja" veica izrāvienu pateicoties Dāvja Geka un Roberta Krastiņa sekmēm, kas palielināja atstatumu starp abām komandām. Neilgi pirms ceturkšņa izskaņas bumbu pārtvēra un ātrajā uzbrukumā to grozā no augšas trieca Klāvs Dubults, tomēr pēc nospēlētām desmit minūtēm valmierieši bija iedzinējos ar 14:20.

Pavisam neveiksmīgs izvērtās mača otrais periods, kura pirmo septiņu minūšu laikā mājinieki guva vien divus punktus no soda metiena līnijas. Tikmēr Kurzemes komanda aizsteidzās priekšā ar 14 punktiem. Vēl jo nelaimīgāka izvērtās epizode pirmā puslaika izskaņā, kad zem groza, sniedzoties pēc bumbas, komandas biedram trāpīja Māris Ziediņš. Ar asiņainu seju laukumu pametušais Engers spēli turpināt vairs nevarēja acs savainojuma dēļ. Pēdējo grozu pirms došanās pārtraukumā guva valmierieši, Ervīnam Jonātam gūstot divus punktus, kas komandas pārtraukumā sūtīja pie rezultāta 23:39.

Cerību stariņu uz atspēlēšanos deva otrā puslaika sākums, pirmajā minūtē pa trejacim grozā raidot gan Jonātam, gan Liepiņam. Tomēr "Liepājai" izdevās piebremzēt mājinieku pakaļdzīšanos, izspēlējot bumbu līdz komandas garajiem spēlētājiem groza apakšā. Vēju pilsētas pārstāvji veikli atjaunoja 15 punktu atstatumu, tomēr uzplaiksnījums vidzemniekiem padevās trešā ceturkšņa vidū. Jonāts guva divus punktus no groza apakšas, bet pa trejacim grozā raidīja Greitāns un Elksnis, tādējādi sadeldējot deficītu līdz septiņiem punktiem (39:46). Pēcāk Dubultam izdevās pietuvot valmieriešus līdz pat pieciem punktiem, taču Artūra Visocka-Rubeņa trenētā komanda atbildēja ar saviem trīs pēc kārtas realizētiem uzbrukumiem. Pirms noslēdzošas spēles daļas koamndas šķīra desmit punkti - 49:59.

Pēdējā ceturtdaļā Roberts Zeile mēģināja mainīt spēles gaitu, vienlaicīgi laukumā izliekot visus trīs savus garos spēlētājus Jonātu, Ziediņu un Dubultu. Tomēr šāds virknējums ilgi laukumā nevarēja atrasties, jo Dubultam nācās maču pamest ar piecām personīgajām piezīmēm. Ar agresīvu pilna laukuma presingu divreiz pie pretinieku autu izspēlēm bumbas pārtvēra Greitāns, izkārttjot brīvus metienus no groza apakšas Jonātam. Tomēr lai kā valmierieši censtos, tomēr zem desmit punktu deficīta palīst neizdevās. Cīņas beigas sakrātās piezīmju normas dēļ no soliņa nācās noraudzīties arī Elksnim un, skanot mača beigu signālam, spēles rezultāts prieku nenesa. Piedzīvots sestais zaudējums pēc kārtas, mača rezultātam vēstot par 72:89.

Mājinieku rindās pa 17 punktiem sakrāja gan Edmunds Elksnis, gan Valters Liepiņš. Pie 13 gūtiem punktiem tika Ervīns Jonāts. "Liepājas" rindās ar 24 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Iļja Gromovs, savukārt Dāvja Geka rēķinā 19 punkti un sešas rezultatīvas piespēles.

"Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" - "Liepāja" 72:89 (14:20, 9:19, 26:20, 23:30)
Elksnis 17, Liepiņš 17, Jonāts 13, Greitāns 8, Ziediņš 7, Dubults 4 (9 atl.b.), Elksnītis 3, Engers 3.

Nākamais mačs paredzēts 27. decembrī, kad Trešo Ziemassvētku ietvaros Zemgales Olimpiskajā centrā spēles aizvadīs visas sešas Latvijas augstākās līgas komandas. Pulksten vienos trīs spēļu maratonu atklās "Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola" basketbolisti, tiekoties ar "Latvijas Universitāti". Četros norisināsies Latvijas basketbola klasika - "VEF Rīga" pret "Ventspili", savukārt pulksten septiņos vakarā "Liepāja" samēros spēkus ar "Ogri".