Foto:Jānis Līgats

Jaunzems un Lūsiņš komentē dalību U-21 un U-19 Latvijas izlases vienībās

Vēl pavisam nesen mūsu “zelta” zēni – Alvis Jaunzems un Kristers Lūsiņš pārstāvēja valsts izlašu godu, piedaloties vienos no gada svarīgākajiem notikumiem futbola apritē. Alvis bija daļa no Latvijas U-21 izlases UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs pret Ukrainu un Angliju, savukārt, Kristers – daļa no U-19 izlases “Federācijas kauss 2018”, spēlēs pret Maķedoniju, Ukrainu, Fēru salām. Atskatīsimies uz viņu emocijām komentāros par aizvadītajiem turnīriem.

Kādas emocijas Jūs pārņēma, uzzinot par uzaicinājumu piedalīties “Federācijas kauss 2018”/UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs?

Alvis: Uzaicinājums kļūt par daļu no U21 izlases sastāva, lai piedalītos UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs bija negaidīts. Biju patīkami pārsteigts par šāda veida iespēju, ļoti priecājos.

Kristers: Jā, piekrītu, jo katru dienu, tomēr nesaņem uzaicinājumu piedalīties, manā gadījumā U19 izlases sastāvā “Federācijas kauss 2018” spēlēs.

Kāda sagatavošanās bija nepieciešama, lai pilnvērtīgi aizvadītu šos visnotaļ augsta līmeņa sporta pasākumus?

Kristers: Sagatavošanās posmā nebija nekā neparasta – viens, pietiekami intensīvs treniņš dienā.

Alvis: Piekrītu, sagatavošanās daļā nebija nekā īpaša, izņemot to, ka tajās piedalījos ar īpašu motivāciju, lai parādītu sevi no iespējami labākas puses.

Kas bija grūtākais, ko nācās piedzīvot šo notikumu laikā?

Alvis: vispārīgā ziņā grūti likās pārlidojumi no Latvijas uz Ukrainu, taču futbola kontekstā – kā sāpīgākie momenti likās divi zaudējumi spēlēs ( Latvija – Ukraina (2:3) un Latvija – Anglija (1:2)), kurās, manuprāt, varējām cīnīties par kaut, ko vairāk. Uzskatu, ka rezultāts varēja būt daudz labāks, bet kaut kā pietrūka…

Kristers: Arī U19 izlases sastāvā nepatīkamākais bija zaudēt divas spēles no trīs (Latvija – Maķedonija (1:2) ; Latvija – Fēru salas (2:0) ; Latvija – Ukraina (0:2)).

Jūsu dzinulis “Federācijas kauss 2018”/UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs?

Alvis: Pārstāvēt savu valsti ir ļoti liels gods, tāpēc motivācija šīm spēlēm bija milzīga un tas arī dzina mani, kā arī visu pārējo komandu uz priekšu. Nerealizējām savas iespējas pilnībā, bet kopumā uzskatu, ka sniegums bija labs!

Kristers: Iespēja spēlēt šādā turnīrā pati par sevi ir spēcīgs dzinulis tam, lai cīnītos.

Kā aizritēja šo notikumu laiks? Kāda bija Jūsu ikdiena?

Alvis: Kopumā turnīrs  bija diez gan intensīvs, jo piecu dienu laikā bija trīs spēles, ikdiena bija diez gan aizpildīta, jo bija konkrēts grafiks katrai dienai. Astoņas dienas pagāja salīdzinoši ātri, neskaitot spēles dienas, katrā dienā bija treniņš un bija arī taktiskās nodarbības,principā visu laiku bijām kustībā

Kurus Jūs atceraties kā labākos momentus no šī laika?

Kristers: Vispacilātākais moments bija, uzzinot, ka pirmajā spēlē pret Maķedoniju spēlēšu pamatsastāvā. Un noteikti, vispārīgi atskatoties uz šo posmu – lieliska bija iegūtā vērtīgā pieredze, kas noteikti noderēs arī turpmākajā karjerā.

Alvis: Iziešana laukumā pret Ukrainu. Tā bija mana debija un pirmā spēle tik daudzu skatītāju priekšā, tāpēc noteikti paliks atmiņā kā īpaša. Atceroties turnīru, visvairāk novērtēju tieši lielisko iespēju spēlēt kopā ar augsta līmeņa futbolistiem ne tikai no savas, bet arī citām valstīm. No viņiem visiem ir, ko mācīties.