Izbraukuma spēlē ciests zaudējums pret “RIGA” FC

“Skonto” stadiona laukumā 1. septembrī, 17:00 risinājās “SynotTip” futbola virslīgas turnīra 20. kārtas mačs starp “VALMIERA GLASS VIA” un”RIGA” FC.

Abām komandām šīs spēles iznākums nebija mazsvarīgs – “VALMIERA GLASS VIA”, protams, ārkārtīgi vajadzīgi punkti, lai izkļūtu no nevēlamā astotās vietas posteņa turnīra tabulā, savukārt, “RIGA” FC, lai nostiprinātu graujošu statistiku un 10 spēļu uzvaras sēriju papildinātu ar vēl vienu, kas, vēl jo vairāk – komandu ievestu turnīra tabulas pirmās pozīcijas slavas saulītē.

Spēles pirmo puslaiku “VALMIERA GLASS VIA” kontekstā var vērtēt kā pozitīvu. Veiksmīgi, ka sastāvā uz šo maču bija vērojami arī tādi dalībnieki kā Artūrs Pallo, Kristers Lūsiņš, Niks Savaļnieks, kas nodrošināja spēcīgu spēles kodolu. Pirmajā spēles daļā valmieriešiem bija četri nozīmīgi momenti, kuros vārtu guvums bija pavisam tuvu, bet gāja secen. Iespējams, komandai veiksmīgi izpausties ļāva arī “RIGA” FC spēles stila izklaidīgais raksturs, kas varēja maksāt arī mainītu rezultātu tablo – Valmieras labā. “RIGA” komandu glāba vārtsarga Roberta Ozola meistarīgums, jāpiemin, ka viņa bilance šobrīd mērāma nu jau 11 “sausajās” spēlēs. Pateicoties tam – puslaika noslēguma bilance rezultāta izteiksmē bija 0:0, pamattoni nosakot Valmieras komandai.

Krasi pretējā gaismā “RIGA” FC iznāca otrajā puslaikā. Apzinājušies savas kļūdas un faktu, ka pirmās spēles rezultāta nemainīgums balstījās tikai uz vārtsarga pleciem – komanda ņēma virsroku un mainīja spēles gaitu, izrādot spēcīgu pretestību. “VALMIERA GLASS VIA”, savukārt veica izmaiņas spēles laukuma pamatsastāvā, nodrošinot spēcīgāku uzbrukuma spēlētāju komplektāciju un Mārci Ērgli mainot uz Niku Savaļnieku, kas lika domāt par pārliecinātību komandas varēšanā. Tomēr cerīgais spēles raksturs mainījās līdz ar 69 spēles minūti, kad pirmos vārtus guva “RIGA” FC. Sāpīgs moments bija arī otrais bumbas raidījums tīklā, kas notika jau 72 minūtē. Pēc trešā pretinieku vārtu guvuma “VALMIERA GLASS VIA” atzina sakāvi.

Diemžēl, valmierieši savu turnīra tabulas punktu krātuvi nespēja papildināt spēlē pret spēcīgo pretinieku. Nākošā spēle gaidāma 15. septembrī, kad “Vidzemes Olimpiskajā centrā” sagaidīsim FK “Jelgava”.