‘’VALMIERA GLASS VIA’’ neizdodas pārspēt FK“Metta/Latvijas Universitāte”

Sestdienas vakarā, Daugavas stadionā notika viena no ieintriģējošākajām spēlēm sezonas otrajā pusē. “VALMIERA GLASS VIA” un FK“Metta/Latvijas Universitāte” aizvadīja “SynotTip” futbola virslīgas 19. kārtas savstarpējo cīņu par turnīra tabulas punktiem.

Abām komandām punktu guvums šajā mačā bija ārkārtīgi svarīgs. Tā dēvētā “pastarīšu cīņa” varēja tikt uzskatīta kā samērā līdzīga spēkošanās par tik ļoti kāroto izkļūšanu no tabulas lejasgala. Iepriekšējās reizēs šīs sezonas ietvaros komandas nospēlēja neizšķirti, tā arī nevienai no sāncenšu pusēm nenosakot savu pārākuma toni, tāpēc šī cīņa bija kā sen gaidīta iespēja sevi pierādīt.

Straujā spēles sākumā savu pārākumu pieteica FK“Metta/Latvijas Universitāte”. Vairāki bumbas raidījumi tika mērķēti valmieriešu vārtu virzienā, taču komandas labā lielisku sniegumu parādīja vārtsargs Marks Bogdanovs, kurš bloķēja visus pretinieku centienus izmainīt situāciju tablo rezultāta ailēs. “Metta” centieni gan neattaisnojās un spēle ieguva samērā mierīgu ritmu līdz brīdim, kad rezultātu izdevās atklāt ‘’VALMIERA GLASS VIA’’ – soda sitiena brīdī Gata Kalniņa vārtos mērķētā bumba atsitās pret vārtu stangu, bet to veiksmīgi pārtvēra Persson Gray, kurš arī bija pirmo spēles vārtu autors. Turpmāk mačs risinājās līdzīgā spēku sadalījumā – “VALMIERA GLASS VIA” cenšoties vairot punktu pārsvaru un “Metta” – to līdzsvarot. Panākumus guva pretinieku komanda, gūstot rezultātu 1:1.

Otrais puslaiks sākās ar vērienīgu “Metta/Latvijas Universitāte” uznākšanu uz spēles skatuves – jau 46 minūtē pretinieki guva pārsvaru  – punktu izteiksmē panākot rezultātu 1:2. Spēles raksturs krietni saasinājās, radot intrigu par tās iznākumu. “VALMIERA GLASS VIA” aktīvi centās veidot izdevīgus momentus pretinieku vārtu virzienā – vismaz divi bīstami brīži nerealizējās ar panākumiem – vienā no tiem valmieriešus no vārtu guvuma šķīra vien pāris centimetri – pirmo vārtu autora raidītā bumba, diemžēl, atsitās pret augšējo vārtu pārliktni. Jāatzīst, ka spēlētāju emocijas bija krietni sakāpinātās – ne velti otrā puslaika ietvaros “VALMIERA GLASS VIA” rindās tika piešķirtas veselas četras dzeltenās krāsas kartītes, kā arī treneris izmantoja visas trīs iespējas nomainīt spēlētājus Valmieras komandas rindās. Spēles atmosfēru dramatiskāku un cīņas apstākļus daudz sarežģītākus darīja spēcīgais lietus stadionā. Līdz pat pēdējaiminūtei īsti nebija nosakāms, kurš būs veiksmīgais uzvarētājs, taču “VALMIERA GLASS VIA” galu galā neizdevās realizēt nevienu pretestības momentu ar vārtu guvumu, tāpēc mums viesos nācās atzīt pretinieka pārākumu.

Kopā līdz šajai spēlei “VALMIERA GLASS VIA” un “Metta/Latvijas Universitāte” tikušās 17 reizes. 13 no visām reizēm uzvaru guva “Metta”, četrās panākts neizšķirts. Šobrīd statistika papildināta ar vēl vienu Mettas uzvaru.

Tiksimies nākošajā reizē un līdz tam cītīgi trenēsimies, lai šo statistiku lauztu mums par labu!