Foto:Jānis Līgats

Neatlaidīgā cīņā “VALMIERA GLASS VIA” piekāpjas “RFS”

Svētdienas pēcpusdienā komandas “Valmiera Glass/ViA” un “RFS” vienojās cīņai “SynotTIP” futbola virslīgas 18. kārtas ietvaros. Spēle noslēdzās ar rezultātu 2:4, par labu turnīra līderei “RFS”.

Spēles pirmais puslaiks aizritēja ātrā tempā – gan valmierieši, gan “RFS” startēja ar ātriem, nenovilcinātiem manevriem, kas spēlei deva dinamisku, spēcīgu raksturu. Komandas veltīgi laukumā laiku nepavadīja, “RFS” neatlaidīgi raidīja bumbu “Valmiera Glass/ViA” vārtu virzienā – pēc vairākiem mēģinājumiem pretinieku centieni tika attaisnoti un, izmantojot vārtsarga kļūdas, pirmā puslaika ietvaros tika gūti divi vārti. Jāatzīmē, ka šoreiz valmieriešu vārtos atradās Marks Bogdanovs – pamatā, sezonas garumā, šajā pozīcijā bija Elvis Arnavs.

Spēle interesantu darīja arī fakts, ka pretējās laukuma pusēs – komandās spēlēja abi brāļi Savaļnieki, kas abi cēlušies no Valmieras futbola saknēm, nereti izceļas spēles gaitā ar izkopto taktiku.

Valmierieši “RFS” uzbrukumiem sniedza pienācīgu atbildes reakciju. Spēcīgus uzbrukuma momentus varēja vērot Nika Savaļnieka, Alvja Jaunzema izpildījumā. Neizpalika arī pastiprināta aizsardzība – principā Valmierieši vairāk koncentrējās nevis uz spēli laukuma centrā, bet malās – izvēršot to plašumā un apejot “RFS” spēcīgās puses.

Otrajā puslaikā bija vērojams “RFS” atslābums – epizodēs bumba manāmi nonāca “Valmiera Glass/ViA” kontroles telpā. Izmantojot pretinieku komandas koncentrēšanās zudumu un veiksmīgu situāciju – “Valmiera Glass/ViA” centieni vainagojās ar panākumiem – pirmos vārtus guva Gatis Kalniņš! Pēc bumbas raidījuma “RFS” vārtos valmieriešu spēlē bija vērojams emociju pacēlums, spēcīgāk tas izpaudās pēc Alvja Jaunzema gūtajiem otrajiem vārtiem, kad tika panākts viena punkta deficīts, kas komandai ļāva pietuvoties pozitīvam spēles iznākumam. “Valmiera Glass/ViA” izrādīja spēcīgu pretestību turnīra līderiem, tomēr, pēc Kristeram Lūsiņam piešķirtās sarkanās krāsas kartītes momenta, Valmiera nonāca “mazākumā”, radot šo spēles situāciju vēl sarežģītāku un atņemot būtiski svarīgu spēlētāju.

“RFS” otrā puslaika ietvaros guva divus vārtus, pārspējot valmieriešus meistarībā tika panākts rezultāts 2:4. Savukārt “Valmiera Glass/ViA” spēlēja ar pilnu atdevi līdz pat noslēgumam, pierādot, ka ir gatavi cīnīties par izkļūšanu no turnīra tabulas “pastarīša” lomas un pierādot manāmi uzlaboto spēles sniegumu.