Par VALMIERA GLASS VIA galveno treneri kļūst ukraiņu speciālists Nikolajs Trubačovs, asistēs Gatis Kalniņš

“SyinotTip” Latvijas futbola Virslīgas komanda “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” vienojusies par sadarbības uzsākšanu ar pieredzējušo Ukrainas treneri Nikolaju Trubačovu, kurš sezonas turpinājumā vadīs Vidzemes komandu. Speciālistam darbā ar Valmieras futbolistiem asistēs Gatis Kalniņš, kurš paralēli turpinās gatavoties spēlēm arī futbolista statusā.

61 gadu vecais futbola treneris Nikolajs Trubačovs savas trenera gaitas futbolā uzsācis 1997. gadā, strādājot Ukrainā par jaunatnes treneri. Līdz 45 gadu vecumam Trubačovs bija aktīvs futbola tiesnesis, kas viņam tolaik liedza darbu ar profesionālām komandu.  Līdz 2008. gadam treneris strādājis Krievijas otrās līgas komandās “Zvyozda” un “Rusichi”, bet 2009. gadā N.Trubačovs uzsāka darbu Ukrainas otrās līgas komandā “Arsenal” kā fiziskās sagatavotības un vārtsargu treneris, bet sezonas gaitā speciālists tika paaugstināts par galveno treneri. Gadu treneris gan noslēdza citā Ukrainas otrās līgas komandā “Bukovina”. Nākamajās divās sezonās ukraiņu speciālists strādāja Krievijas otrās līgas komandās “Metallurg” un “Kaluga”, bet karjeras augstākais lidojums trenerim bijis no 2012. – 2013. gadam, kad N.Trucačovs ieņēma galvenā trenera posteni Krievijas Premjerlīgas komandā Permas “Amkar”. Šajā laikā “Amkar” ieguva desmito un 11. vietu Krievijas čempionātā. Līdz šim pēdējie pieraksti trenera Trubačova karjerā bijuši Kazahstānas 1. līgas komandā “Makhtaaral” un Lietuvas čempionāta vienībā “Kruoja”.

Uz “Valmiera Glass/ViA” komandtiltiņa būs arī komandas pieredzējušākais spēlētājs Gatis Kalniņš, kurš turpmāk pildīs otrā trenera pienākumus. 36 gadus vecais G.Kalniņš Latvijas futbola pazinējiem komentārus neprasa. Spēlētāja karjeru uzsācis 2000. gadā, Kalniņš aizvada 19 sezonu spēlētāja statusā, kuru laikā uzbrucējs ticis pie trīs valsts čempiontituliem. Paralēli futbolista karjerai Kalniņš pēdējās sezonās jau strādājis trenera arodā ar jauniešiem. Savukārt līdzšinējie “Valmiera Glass/ViA” treneri Gatis Ērglis un Normunds Zveinieks piekrituši turpināt darbu kluba struktūrā, trenējot Virslīgas dublieru komandu un jauniešus.

Ņemot vērā trenera Trubačova pieredzi tieši fiziskās sagatavotības lauciņā, viena no galvenajām prioritātēm būs tieši Valmieras komandas spēlētāju fiziskās kondīcijas uzlabošana, kas ļautu piemērot komandai atbilstošu spēles stilu. 3. jūnijā valmierieši uzsāks nedēļu garu treniņnometni Igaunijā.

30. maijā treneris N.Trubačovs iepazinās ar “Valmiera Glass/ViA” futbolistiem, komandai aizvadot pirmo treniņu jaunā galvenā trenera vadībā. Treneris futbolistiem pirmajā tikšanās reizē norādīja, ka nevienam pases datos neskatās un visiem ir iespeja cīnīties par vietu pamatsastāvā. Tuvākā Virslīgas spēle valmieriešiem gaidāma 16. jūnijā, kad izbraukumā vidzemnieki tiksies ar turnīra lēdevienību RFS.