Foto: Jānis Līgats

Pirms svarīgajām jūnija spēlēm “Valmiera Glass ViA” veic pārmaiņas treneru štābā un saka paldies Gatim Ērglim

Pēc “SyinotTip” Latvijas futbola Virslīgā desmit aizvadītām spēļu kārtām “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolas” futbola komanda turnīra tabulā ieņem noslēdzošo vietu ar vienu izcīnītu punktu. Lai sapurinātu komandas spēlētājus pirms ļoti atbildīgajām jūnija spēlēm, pieņemts lēmums veikt izmaiņas treneru kolektīvā. Līdz ar to Virslīgas komandas trenera pienākumus neturpinās pildīt līdzšinējais galvenais treneris Gatis Ērglis un viņa asistents Normunds Zvejnieks.

“Valmiera Glass ViA” pateicas par ieguldīto darbu treneriem G.Ērglim un N.Zvejniekam, kuri pērnajā sezonā palīdzēja Valmieras futbolistiem aizvadīt praktiski nevainojamu sezonu 1. līgas čempionātā, kur 22 spēlēs ne reizi netika zaudēts, piedzīvojot tikai četrus neizšķirtus. Tas valmieriešiem ļāva pārliecinoši triumfēt 1. līgās turnīrā, apsteidzot tuvākos sekotājus ar desmit punktu pārsvaru. Tādējādi Valmieras komanda ieguva tiesības startēt Latvijas futbola Virslīgā, kur jau pirms sezonas bija zināms, ka šis gads valsts augstākajā līmenī būs izaicinošs un pārbaudījumiem bagāts. Virslīgā Valmieras komanda atgriezās pēc 14 gadu pārtraukuma un trenera G.Ērgļa vadībā čempionāta piektajā kārtā valmierieši tika pie pirmā punkta, spēlējot neizšķirti ar “Metta/Latvijas Universitāti”. Tomēr desmit līdz šim aizvadītās spēlēs tas palicis vienīgais punkts. Ne reizi sezonā vidzemniekiem nav izdevies noturēt pretiniekus uz mazāk nekā diviem gūtiem vārtiem, tāpat pēdējos divos mačos pašiem nav izdevies izcelties ar precīziem sitieniem pretinieku sargātajā cietoksmī.

Šobrīd Virslīgas čempionātā paredzēts gandrīz trīs nedēļas garš pārtraukums, kura laikā kopā sanāks Latvijas valstsvienības spēlētāji, lai aizvadītu spēles Baltijas kausā un pārbaudes maču ar Azerbaidžānu. Šajā laikā “Valmiera Glass ViA” futbolisti aizvadīs treniņnometni Igaunijā, kurā komandu vadīs vienības jaunais galvenais treneris. Viņa vārds tiks atklāts jau tuvāko dienu laikā. Trenera maiņa bieži vien liek spēlētājiem saņemties, lai apliecinātu sevi jaunā vienības stratēģa acīs un izkarotu viņa uzticību, un vietu komandas pamatsastāvā. Šogad jau puse no Virslīgas komandām veikusi pārmaiņas uz vienību komandtiltiņiem.

Pēc izlases pārtraukuma “Valmiera Glass/ViA” 16. jūnijā izbraukumā tiksies ar turnīra līdervienību RFS, savukārt 22. jūnijā valmierieši uzņems savus galvenos konkurentus “Metta/Latvijas Universitāti”. Šīs spēles iznākums būs ļoti svarīgs, lai valmierieši turpinātu cīņu par noturēšanos Latvijas astoņu spēcīgāko komandu pulkā.

Treneris Gatis Ērglis Valmieras komandu sāka trenēt pēc futbolista karjeras noslēgšanas 2002. gadā, turpinot to līdz 2004. gada sezonas izskaņai. Pēcāk speciālists gadu pavadīja “Jūrmalas” galvenā trenera amatā. Savukārt pie Valmieras komandas trenēšanas G.Ērglis atgriezās 2010. gadā, komandu trenējot astoņus ar pusi gadus. No 1. līgas otrā ēšalona komandas treneris pacēla valmieriešus līdz vairākkārtējai medaļu ieguvējai, pērn iegūstot zeltu un ļaujot talantīgajiem Vidzemes futbola audzēkņiem nokļūt Virslīgā.

Treneriem Gatim Ērglim un Normundam Zvejniekam piedāvāts turpināt darbu Valmieras futbola sistēmā, vadot Virslīgas dublieru komandu un vecāko jauniešu grupas komandu Latvijas jaunatnes čempionātā.