Momentu neizmantošana liedz atņemt punktus Liepājai

Svētdien, 20. maijā, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” Vidzemes Olimpiskā centra laukumā aizvadīja “SynotTip” futbola Virslīgas 9. kārtas spēli, kurā ar 0:2 (0:1) piekāpās FK “Liepāja”/”Mogo” futbolistiem.

Valmieriešu sākumsastāvā devās: Arnavs, Miķelsons, Pallo, Cipe, Belevschi, Mukuta, Bērziņš, Savaļnieks, Bankavs, A. Jaunzems, Ērglis.

Jau spēles sākumā viesi uzņēmās bumbas kontroli, iespiežot valmieriešus aizsardzībā, taču bīstamākie momenti pie Valmieras futbolistu vārtiem veidojās vien pēc liepājnieku nopelnītajiem stūra sitieniem. Neprecīzas piespēles sākotnēji neļāva mājiniekiem atbildēt ar bīstamiem pretuzbrukumiem. Viesi arī no distances nekautrējās sist pa Elvja Arnava sargātajiem vārtiem, taču vārtsargs, izvēloties pareizu pozīciju vārtos, vairākkārt glāba komandu no iespējama vārtu zaudējuma. Sākoties pirmā puslaika otrajai pusei, teicams moments izveidojās arī valmieriešiem, kad vienatnē pret vārtsargu nonāca Ulvis Bērziņš, taču Liepājas vārtsargs Krišjānis Zviedris spēja atvairīt Bērziņa sitienu. Turpinājumā gan Niks Savaļnieks, gan Alexandru Belevschi nopelnīja pa brīdinājumam, bet 41. minūtē pēc stūra sitiena rezultātu izdevās atklāt Verneram Apiņam, panākot 0:1 FK “Liepāja”/”Mogo” labā.

Otrā puslaika sākumā meistarību nodemonstrēja Niks Savaļnieks, nopelnot komandai iespēju izpildīt tiešo brīvsitienu blakus FK “Liepāja”/”Mogo” soda laukumam. Šo iespēju gan neizmantoja Artūrs Pallo, kurš bumbu raidīja pāri Zviedra sargātajiem vārtiem. Jau pēc mirkļa arī liepājniekiem radās iespēja izpildīt brīvsitienu no nedaudz tālākas distances, taču arī šajā gadījumā bumba lidoja vārtiem secen. 57. minūtē viesu uzbrucējs Ģirts Karlsons bija nekļūdīgs valmieriešu soda laukumā, kad spēja apstrādāt saņemto piespēli un panākt divu vārtu pārsvaru savai komandai. 63. minūtē teicamā situācijā atkārtoti nonāca Bērziņš, jau otro reizi spēlē nonākot vienatnē pret Liepājas vārtsargu, tomēr arī otrajā reizē vārtsargs spēja nosargāt savus vārtus neskartus. Atlikušajā spēles laikā abas komandas nekautrējās uzbrukt uz abu komandu vārtsargu sargātajiem vārtiem, taču spēles rezultāts palika nemainīgs – 0:2 liepājnieku labā.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – FK “Liepāja”/ “Mogo” 0:2 (0:1)

Vārti: Apiņš 41′ , Karlsons 57′

Brīdinājumi: Savaļnieks, Belevschi, Pallo – Apiņš

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Arnavs, Belevschi (Lūsiņš 64′), Cipe, Mukuta, Bankavs, Miķelsons, Ērglis, Pallo (V.Jaunzems 74′), Bērziņš (Lūsiņš 64′), A.Jaunzems, Savaļnieks

FK “Liepāja”/ “Mogo”: Zviedris, Keita, Negro (Ivanovs 44′), Kozlovs, Jurkovskis, Hmizs, Strumia (Ķigurs 83′), Ikaunieks, Karašausks, Apiņš (Tobers 77′), Karlsons.