Arī savā laukumā neizdodas pārsteigt Ventspili

Trešdien, 16. maijā, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” savā laukumā aizvadīja “SynotTip” futbola Virslīgas 8. kārtas spēli, kurā ar 1:3 (0:0) piekāpās FK “Ventspils” futbolistiem.

Valmieriešu sākumsastāvā devās: Arnavs, Bankavs, Bērziņš, Pallo, A. Jaunzems, Kramēns, Savaļnieks, Miķelsons, Ērglis, Kalniņš, Cipe.

Spēlei savainojuma dēļ netika pieteikts Elmārs Sietinsons, kurš pēdējo spēli pret FK “Jelgava” nevarēja aizvadīt līdz galam. Viņa vietu centra aizsarga pozīcijā šoreiz ieņēma pieredzējušais Gatis Kalniņš, kura pamatpozīcija ir uzbrukumā, taču uzbrucējs teicami iekļāvās jaunajā pozīcijā, glābjot komandu no iespējama vārtu zaudējuma jau spēles pirmajās minūtēs. Lai arī pirmajā puslaikā neviena no komandām vārtus neguva, vairāk momentus izveidoja viesi, taču arī valmierieši atbildēja ar bīstamiem uzbrukumiem.

Otrā puslaika sākumā Gati Kalniņu aizsardzībā nomainīja Valts Jaunzems, kurš spēli turpināja kā malējais aizsargs. Jau neilgi pēc maiņas Ventspils futbolisti arī atklāja spēles rezultātu, kad spēles 47. minūtē Nauris Bulvītis pēc centrējuma no kreisā flanga ar galvu raidīja bumbu Arnava sargātajos vārtos. Puslaika ceturtajā minūtē, apskrienot valmieriešu aizsardzību, vārtu starpību līdz diviem vārtiem palielināja Ventspils uzbrucējs Adeleke Akinjemi. Turpinājumā abas komandas apmainījās ar bīstamiem uzbrukumiem, Valtam Jaunzemam raidot bumbu arī pa Ventspils vārtsarga Maksima Uvarenko sargāto vārtu stabu, tomēr vairāk situācijas spēja izveidot viesi. 86. minūtē ar skaistu sitienu izcēlās Ventspils leģionārs Santos Stenio, kurš ārpus valmieriešu soda laukuma sita bumbu no gaisa tieši Arnava sargātajos vārtos, panākot 0:3. Šāds rezultāts gan nebija uz ilgu laiku, jo nākamajā minūtē savus otros vārtus Virslīgā guva Kristers Lūsiņš, kurš pēc Mada Miķelsona centrējuma teicami spēlēja ar galvu, panākot 1:3.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – FK “Ventspils” 1:3 (0:0)

Vārti: Lūsiņš 88′ – Bulvītis 47′, Adeleke 48′, Stenio 86′

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Arnavs, Cipe, Kramēns, Kalniņš (V.Jaunzems 46′), Bankavs, Miķelsons, Ērglis, Pallo, Bērziņš (Lūsiņš 64′), A.Jaunzems (Fjodorovs 70′), Savaļnieks

FK “Ventspils”: Uvarenko, Žuļevs, Koļesovs (Stenio 46′), Bulvītis, Mamahs, Tidenbergs, Rečickis, Rugins (Klimaševičs 78′), Tosins, Antonovs (Aleksejevs 46′), Adeleke