Foto: Jānis Līgats

M. Ērglis: “Atbalsts no skatītājiem ir galvenais iemesls, kāpēc spēlējam”

Svētdien, 22. aprīlī, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” “SynotTip” futbola Virslīgas ietvaros Vidzemes Olimpiskā centra futbola laukumā aizvadīs ceturtās kārtas spēli, sacenšoties ar RFS futbolistiem. Spēles sākums pulksten 13:00 un tās tiešraidi internetā nodrošinās “Best4Sport”.

Valmierieši šajā sezonā vēl nav izcīnījuši punktus, tomēr līdz šim nācies spēlēt tikai pret Virslīgas spēcīgākajām komandām – FK “Ventspils” (1:3), FK “Liepāja”/”Mogo” (0:4) un “Spartaks” Jūrmala (2:4). Arī gaidāmajā spēļe nāksies spēlēt pret šī brīža “SynotTip” Virslīgas līderi – RFS. Sezonas pirmajā spēlē RFS ar 3:1 pārspēja FK “Metta”/Latvijas Universitāte komandu, nākamājās spēlēs apspēlējot arī “Riga” FC (2:1) un FK “Jelgava” (3:0).

Kamēr “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” sastāvā labākie vārtu guvēji ar vieniem gūtiem vārtiem vienlaicīgi ir Ulvis Bērziņš, Artūrs Pallo un Kristers Lūsiņš, RFS vienībā labākie vārtu guvēji ar diviem gūtiem vārtiem ir Kaspars Dubra, Maksym Marusych un Roberts Savaļnieks.

Pirms gaidāmās spēles ar savu viedokli padalījies arī “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas kapteinis – Mārcis Ērglis.

“SynotTip” futbola Virslīgas sākums Valmierai nav bijis viegls, jo nācies spēlēt pret spēcīgākajām Virslīgas komandām un arī nākamajā spēlē pretī stāsies RFS, kas sezonu iesākusi bez neveiksmēm – kādi ir secinājumi pēc aizvadītajām spēlēm un vai pēc šīm spēlēm komanda ir ieguvusi pārliecību, ka var atņemt punktus arī spēcīgākajām Latvijas komandām?

– Jau pirms sezonas sākuma zinājām, ka ievads, tā teikt, pirmās piecas spēles būs ļoti grūtas, pat smagas, jo Virslīgā spēles ātrums un temps ir augstā līmenī, kas prasa diezgan zināmu adoptācijas laiku. Turklāt jau no pirmajām spēlēm pretī stājās ļoti spēcīgas pretinieku komandas, kuru sastāvos spēlē spēlētāji ar skaļiem uzvārdiem. Varbūt pat ir labāk uzreiz sākt ar spēcīgiem pretiniekiem, kaut gan Virslīgā vāju pretinieku nav. Vēl pietrūkst savstarpējā komunikācija starp aizsardzības līniju un uzbrūkošo līniju. Savstarpējā komunikācija ir tā, kas noteikti mūs pirmajās spēlēs ir diezgan pievīlusi. Šogad mums ir jāmācās spēlēt aizsardzībā, jo iepriekšējās sezonās mums to nācās darīt diezgan reti, un priekš mums tas ir jaunums. Tā ir tā galvenā lieta, kas mums sezonas startā ir iegriezusi.

Teikšu, ka pietrūka pirmssezonas posmā aizvadīt vēl vismaz piecas spēles ar kvalitatīviem pretiniekam, lai ātrāk aprastu ar tempiem. Bet ar katru spēli mēs augam un augsim gan kā komanda, gan individuāli kā spēlētāji. Puišiem jāsaprot, it īpaši jaunajiem džekiem, ka šī ir ļoti superīga iespēja sevi parādīt uz lielās skatuves, un no katras spēles sekundes ir jāpaņem maksimums, ko tā sniedz, tieši pieredzes un meistarības ziņā. Mācīties no katras epizodes un saprast to, ka visu laiku jābūt 100% koncentrācijai, pašatdevei un disciplīnai sākot no tiesneša starta līdz beigu signālam, tad arī viss būs OK. Vēl gribētos, lai mēs laukumā būtu nekaunīgāki, tā teikt, lai mums būtu tas sportiskais nekaunīgums, kur kādā spēles epizodē nospēlēt asāk pret pretinieku, jo futbols ir vīru sports, kur visu laiku ir fizisks kontakts. Pretinieks ir jāciena, bet nevar no viņa baidīties. Ja mēs visi kā komanda un individuāli šīs lietas ievērosim, tad mēs viennozīmīgi varēsim „iekost” vai pat atņemt punktus pret virslīgas vadošajām komandām, par ko es nešaubos.

Protams, ka, uz doto brīdi, ir ļoti grūti konkurēt ar šīm spēcīgajām Virslīgas komandām skatoties gan no sportiskā aspekta, gan no finansiālā aspekta, bet es zinu un esmu ļoti pārliecināts par to, ka katrā VALMIERA GLASS VIA komandas spēlētājā, pārstāvī un līdzjutējā mājo tas, kas šīs divas nosauktās lietas atspējo, un tā ir kaislīga mīlestība pret futbolu, lai arī cik grūti vai labi klātos.

Kas ir tās lietas, kas komandai var ļaut pārsteigt ne vienu vien pretinieku šajā sezonā?

– Kā jau minēju, lai pārsteigtu pretinieku nav jāizdomā nekāda maģiskā formula, bet gan jāspēlē komandas spēle, kurā ietilpst 100% koncertēšanās, pašatdeve, disciplīna, sportiskā nekaunība, savstarpējā komunikācija un, protams, neiztikt arī bez veiksmes faktora šad un tad.

Noteikti, ka jāievēro treneru dotais spēles plāns, kurā individuāli katram spēlējam jāievēro un jāpilda savs dotais uzdevums. Ievērojot šīs lietas, tad arī rezultāts un līdz ar to arī progress nekur neizpaliks.

Vai tagad, kad komanda iekļuvusi Virslīgā, tavos kapteiņa pienākumos ir kas mainījies?

Jāsaka, ka neesmu no tiem kapteiņa tipiem, kuri daudz runā, bļaustās un plātās, nekāds “baigais” runātājs nekad neesmu bijis, jo esmu diezgan introverts cilvēks. Es vairāk pieturos pie tā principa, lai manas kājas, tā teikt, darbības uz laukuma dara visu runāšanu. Kā sanāk – tas ir cits jautājums, bet šādi es cenšos rādīt piemēru pārējiem komandas biedriem. Protams, ir momenti, kad nākas aizrādīt vai pateikt kādu skarbāku vārdu, bet tad, tas tiešām ir par tēmu. Jā, varbūt veids un pateiktie vārdi nebija tie labākie, bet tā galvenā doma gan ir parasti par tēmu.

Mans uzdevums uz laukuma ir padarīt labākus savus komandas biedrus, it īpaši jaunos spēlētājus, palīdzēt viņiem, lai tie ātrāk progresētu.

Šogad klāt ir nācis tas, ka mūsu komandai ir pievienojušies vairāki ārzemnieki, un līdz ar to komunikācija uz laukuma un ārpus tā notiek angļu un krievu valodās, dažreiz pat nākas nodemonstrēt savas „plašās” franču valodas zināšanas.

Jārēķinās ar to, ka uzvaras šogad nenāks tik viegli un nokārtas galvas pēc spēlēm būs biežāk nekā iepriekšējās sezonās, tāpēc svarīgi pēc krišanas nedēļas laikā ir atkal piecelties, un ar jaunu enerģijas sparu mesties jau nākamajā cīņā.

Ko sagaidi no spēles pret RFS?

– Sagaidu ļoti grūtu un sarežģītu spēli. Pirmkārt, RFS vienībai šosezon pievienojies mūsdienīgs galvenais treneris ar modernām futbola metodēm, kurš atlasījis tiešām meistarīgu komandu. RFS komandas sastāvā visās līnijās spēlē ļoti meistarīgi futbolisti, vairāki Latvijas izlases spēlētāji, kā arī labi leģionāri. Svarīga būs spēle viens pret vienu, tikšana līdzi pretinieku ātrajiem flangiem. RFS ar ļoti augstu realizācijas procentu izpilda standartsituācijas, gandrīz katrā spēle līdz šim gūti vārti no standartsituācijām. Būs smagi, bet bez cīņas neko neatdosim.

Otrkārt, RFS sastāva spēlē valmierietis Roberts Savaļnieks, mūsu uzbrucēja Nika brālis. Ar Robertu kopā esam pagalmā daudz dzenājuši bumbu un darījuši daudz dažādas palaidnības, tāpēc spēlēt pret viņu būs īpašs moments, bet, kā zināms, futbola laukumā starp pretiniekiem draugu nav. Tā kā, spēles laikā mēs viens otru nežēlosim, tāpat arī Niks nežēlos savu brāli. Bet pēc spēles viss būs OK.

Cik svarīgs komandai mājas spēlēs ir atbalsts no skatītājiem?

– Atbalsts no skatītājiem ir pats galvenais iemesls, kāpēc mēs vispār ejam un spēlējam. Uzskatu, ka Valmieras līdzjutēji ir pelnījuši beidzot baudīt Virslīgas futbolu Valmierā, par ko ir liels gandarījums. Tās ir vārdos neaprakstāmas emocijas – spēlēt savu skatītāju priekšā Virslīgā. Mēs, spēlētāji, kā pateicību Jums, līdzjutēji, varam dot tikai ar atraktīvu spēli, ko mēs protam, bet es gribētu lūgt mazliet pacietības, jo ar katru spēli mēs kļūsim labāki tikai kopā ar jūsu atbalstu un pozitīvajām emocijām. Tikai kopā ar Jums, līdzjutēji, mēs varam uzvarēt! Jo kā vēsta sena japāņu paruna, tad: “Pārlauzt uz pusēm vienu bultu ir viegli, bet pārlauzt uz pusēm 30 bultas ir neiespējami.”