Liepāju pārsteigt neizdodas

Svētdien, 8. aprīlī, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” aizvadīja 2. kārtas spēli Latvijas “SynotTip” futbola Virslīgā, kurā ar 0:4 (0:1) izbraukumā piekāpās FK “Liepāja”/”Mogo” futbolistiem.

Valmieriešu sākumsastāvā devās: Arnavs, Sietinsons, Kramēns, Bankavs, Miķelsons, V.Jaunzems, Pallo, Stīpnieks, Lūsiņš, Bērziņš, Savaļnieks.

Sākoties spēlei, Liepājas futbolisti jau no paša sākuma centās kontrolēt spēles gaitu, aktīvi uzbrūkot uz valmieriešu vārtiem. Trešajā minūtē pēc veiksmīgi uztvertas tālās piespēles Elvi Arnavu pārspēja Artūrs Karašausks, izvirzot vadībā mājiniekus. Puslaika turpinājumā liepājnieki turpināja kontrolēt spēli, tomēr “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” futbolisti sekmīgi spēlēja aizsardzībā, vairākkārt teicamu sniegumu vārtos demonstrējot Arnavam. Valmieriešiem bīstamākais moments izveidojās pēc nospēlētām 15 minūtēm, kad Niks Savaļnieks pēc centrējuma uztvēra bumbu, ar galvu raidot to pāri vārtiem.

Arī otro puslaiku bīstamāk iesāka mājinieki, sitienu tālajā vārtu augšējā stūrī izdarot Jānim Ikauniekam, taču atkal vārtos meistarīgi nospēlēja Arnavs, neļaujot liepājniekiem iegūt divu vārtu pārsvaru. Jau pēc mirkļa FK “Liepāja”/”Mogo” spēlētāji divas reizes raidīja bumbu Arnava sargātajos vārtos, tomēr abos gadījumos vārtu guvējs atradās aizmugures stāvoklī, kā rezultātā rezultāts pēc šiem vārtu guvumiem palika nemainīgs, tomēr ne uz ilgu laiku. 53. minūtē Karašausks apspēlēja vairākus Valmieras aizsargus, ielaužoties sodu laukumā, no kurienes guva skaistus vārtus, spēcīgi raidot bumbu vārtu augšējā stūrī. Turpinoties spēlei, “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” galvenais treneris Gatis Ērglis sāka veikt spēlētāju maiņas, kā pirmo spēles 67. minūtē nomainot Ulvi Bērziņu, kurš neilgi pirms tam bija nopelnījis brīdinājumu. Pēc nedaudz vairāk kā desmit minūtēm Arnavam savos vārtos nācās ielaist arī trešo un ceturto bumbu, ar vārtu guvumiem izceļoties Ikauniekam un Karašauskam, kurš šajā spēlē izcēlās ar trīs gūtiem vārtiem jeb “hat-trick”. Spēles rezultātu nespēja mainīt arī uz maiņu nākušie Zvirbulis un Belevsči, rezultātam palieko nemainīgam – 0:4.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – FK “Liepāja”/ “Mogo” 0:4 (0:1)

Vārti: Karašausks 3′ 55′ 86′ , Ikaunieks 78′

Brīdinājumi: Bērziņš, Pallo

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Arnavs, Sietinsons, Kramēns, Bankavs, Miķelsons, V.Jaunzems, Pallo (Zvirbulis 84′), Stīpnieks, Lūsiņš, Bērziņš (Ērglis 67′), Savaļnieks (Belevsči 79′)

FK “Liepāja”/ “Mogo”: Zviedris, Keita, Negro, Hmizs, Strumia (Ķigurs 59′), Tobers, Torress, Ikaunieks, Apiņš (Ivanovs 46′), Karašausks, Karlsons (Dobrecovs 70′)