Sezonu neizdodas sākt ar uzvaru

Sestdien, 31. martā, debiju Latvijas futbola “SynotTip” Virslīgā piedzīvoja “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, kas izbraukumā ar 1:3 piekāpās FK “Ventspils” futbolistiem.

Valmieriešu sākumsastāvā devās: Arnavs, Sietinsons, Kramēns, Cipe, Miķelsons, Bankavs, Pallo, Ērglis, V.Jaunzems, Lūsiņš, Kalniņš.

Spēli veiksmīgāk iesāka Valmieras futbolisi – jau spēles astotajā minūtē teicamu izdevību neizmantoja Kristers Lūsiņš, kurš sita bumbu pāri vārtiem pēc tam, kad veiksmīgi gaisa divcīņā bija nospēlējis Gatis Kalniņš, atdodot precīzu piespēli Lūsiņam. Nākamās desmit minūtes abas komandas apmainījās ar uzbrukumiem, tomēr neko ļoti bīstamu neizveidoja. Piespiedu maiņu nācās izmantot valmieriešu galvenajam trenerim Gatim Ērglim, kā rezultātā laukumā Gati Kalniņu nomainīja Niks Savaļnieks. Bumbas kontroli sāka pārņemt mājinieki. Pirmā puslaika vidū teicamā situācijā nonāca “Ventspils” uzbrucējs, kurš jau bija nokļuvis vienatnē pret “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” vārtsargu Elvi Arnavu, taču aizsardzībā paspēja atgriezties Elmārs Sietinsons, kurš izklupienā izsita bumbu, nepārkāpjot noteikumus savā soda laukumā. Desmit minūtes pirms pirmā puslaika beigām savā soda laukumā, iekrītot uz pretkustību, noteikumus pārkāpa iepriekš labi spēlējušais Sietinsons, kā rezultātā uz Elvja Arnava sargātajiem vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja “Ventspils” futbolists Oleksijs Antonovs. Neilgi pirms došanās pārtraukumā mājiniekiem izdevās dubultot pārsvaru, kad pēc centrējuma no kreisā flanga vārtus ar galvu guva Adeleki Akinjemi.

Otrajā puslaikā turpināja dominēt “Ventspils” futbolisti. Jau spēles 53. minūtē trešos “Ventspils” komandas vārtus šajā spēlē guva Tosins Ajeguns. Bīstamāks moments pretuzbrukumā “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” futbolistiem radās 60. minūtē, kas noveda komandu pie iespējas izpildīt stūra sitienu pie “Ventspils” vārtiem, tomēr vārtus gūt arī šajā situācijā neizdevās. 72. minūtē Elmāru Sietinsonu laukumā nomainīja pussargs Ulvis Bērziņš, kurš ar elegantu sitienu zem vārtu pārliktņa jau pēc desmit nospēlētām minūtēm guva “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pirmos vārtus “SynotTip” Virslīgā. Spēles kompensācijas laikā sarkano kartiņu jeb noraidījumu ar pēdējās cerības sodu pie sava soda laukuma nopelnīja Roberts Cipe, atstājot komandu spēles beigā mazākumā, tomēr tas neietekmēja spēles rezultātu un “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” savu pirmo spēli “SynotTip” Virslīgā noslēdza ar 1:3 zaudējumu.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” – FK “Ventspils” 1:3 (0:2)

Vārti: Bērziņš 82′ – Antonovs 36′ (11m), Adeleke 44′, Tosins 53′

Brīdinājumi: Bankavs – Koļesovs

Noraidījumi: Cipe

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”: Arnavs, Sietinsons (Bērziņš 72′), Kramēns, Cipe, Miķelsons, Bankavs, Pallo, Ērglis, V.Jaunzems, Lūsiņš (Stīpnieks 82′), Kalniņš (Savaļnieks 18′)

FK “Ventspils”: Meļņičenko, Bulvītis, Koļesovs, Tidenbergs, Obuobi, Rečickis, Rugins, Tosins, Fortes (Kokins 90’+2), Antonovs (Žuļevs 83′), Adeleke