Foto: Jānis Līgats

Kalniņš: “Virslīgas komandu spēks ir izlīdzinājies”

Jau rīt, 31. martā, debiju “SynotTip” Virslīgā piedzīvos “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, izbraukumā sacenšoties ar FK “Ventspils” futbolistiem. Spēles sākums Ventspils 2. pamatskolas stadionā pulksten 15:00. Ar viedokli par pievienošanos Valmieras klubam, kā arī gaidāmo spēli un sezonu, padalījies viens no komandas līderiem – Gatis Kalniņš.

Esi aizvadījis pirmssezonas pārbaudes spēles, pastāsti – vai nav grūti pēc tik daudziem gadiem, kad pārstāvēts viens klubs, pāriet uz citu klubu?

– Pāreja uz citu klubu vienmēr ir savu ierasto apstākļu un vides maiņa, kas skar tavu ierasto ikdienu, bet tajā pašā laikā tas ir jauns izaicinājums, motivācija darīt lietas tikpat labi un labāk.

Kādas ir sajūtas, kad atkal laukumā vari doties, pārstāvot Valmieru?

– Lielāko daļu savas dzīves esmu pavadījis šajā pilsētā – izaudzis, mācījies, trenējies, pavadījis bērnību -, un tas noteikti ir palicis manā sirdī. Sajūtas arī ir tādas, kā atgriežoties mājās. Paaudze pa šo laiku ir nomainījusies, bet vieta un atmiņas paliek.

Kā Tu vērtē to, kā noritējis sagatavošanās posms pirms komandas gaidāmās debijas “SynotTip” Virslīgā?

– Sagatavošanās posms bija sarežģīts komandai, jo šogad laikapstākļi mūs nelutināja. Laukuma kvalitāte bija zema un daudzas taktiskās lietas nebija iespējams izdarīt. Treniņi notika praktiski katru dienu un komanda darīja, ko varēja. Fiziskā ziņā visam vajadzētu būt kārtībā, jo darba apjoms ir veikts pieklājīgs, tikai tas tagad jāpārnes uz laukuma, spēlēs. Pēc iespējas ātrāk jāadaptējas jaunajām prasībām virslīgā, kas galvenokārt saistās ar domāšanas ātrumu, un tad jau viss būs kārtībā.

Iepriekš esi medijiem stāstījis, ka Tev spēlēšana Valmierā ir jāapvieno ar darbu Rīgā. Kā Tev izdodas apvienot darbu ar treniņiem Valmierā? Vai nesanāk bieži kavēt vienu vai otru?

– Jau septiņus vai astoņus gadus esmu apvienojis spēlēšanu un trenēšanu, tā kā tas man nav nekas jauns. Paldies JDFS ‘’Alberts” kur es strādāju par treneri, kas ļoti saprotoši un pretīmnākoši izturas pret šo situāciju, sastādot grafikus, spēles, nometnes. Labi saplānots darbs. Tāpat ar Valmieru esam vienojušies par konkrētu skaitu treniņu uz kuriem es esmu. Nācis klāt ir tas, ka man ir nedaudz vairāk jāpabraukā. Uz to var paskatīties dažādi – šobrīd uz treniņu braucam kopā ar Marku Bogdanovu un viņam, piemēram, dzīvojot Juglā, lai tiktu uz treniņu Imantā, kur viņš trenējās ar iepriekšejo klubu, laika ziņā paiet tikpat ilgs laiks, kā braucot uz Valmieru.

Komandai jau šajā sestdienā ir pirmā sezonas spēle, kurā nāksies sacensties ar mājinieci FK “Ventspils – vai Tev kā spēlētājam tas ko maina, ar kādu pretinieku ir jāuzsāk sezona un kur notiek sezonas atklāšanas spēle?

– Nešķiroju komandas pēc svarīguma vai kādiem citiem kritērijiem. Pamatlietas nemainās – par uzvaru dod trīs punktus, neatkarīgi no komandas ar kuru spēlē. Jāspēlē būs ar visām komandām, neskatoties, vai tā ir pirmā, vai pēdējā spēle. Kā jau iepriekš daudzi futbola cilvēki ir teikuši, kuriem es arī piekrītu, tad komandu spēks ir izlīdzinājies un mēs, Valmiera, arī uz to ejam, lai ielēktu šajā braucošajā vilcienā un ar katru pretinieku spēlētu līdzīgi.

Kas nepieciešams komandai, lai tā spētu līdzvērtīgi cīnīties ne tikai ar “Ventspils” futbolistiem atklāšanas spēlē, bet arī ar pārējām Virslīgas komandām visas sezonas garumā?

– Vajag ātri adaptēties šajā līgā, sajust pārliecību, ka to var darīt, it sevišķi spēlētājiem, kuriem tā būs pirmā pieredze. Nekas pārdabisks tur nav – jākrāj pieredze, neatlaidīgi jātrenējas un jāsper soļi uz priekšu.

Daudziem komandas biedriem šī būs pirmā sezona tik augstā līmenī – kāda šobrīd ir atmosfēra komandā?

– Var just, ka puiši šo notikumu gaida un gatavojas tam. Noskaņojums ir labs, treniņos visi strādā ar lielu pašatdevi un saprot, ka savādāk nevar.  Kā jau iepriekš teicu, nekas pārdabisks tur nav – jāiet un jāspēlē!

Vai atceries savu debijas spēli Latvijas futbola Virslīgā?

– Atceros savu pirmo golu virslīgā. Savu pirmo spēli ne tik labi. Šķiet, ka izgāju uz maiņu kā aizsargs vai balsta pussargs. Nezinu, vai tā bija pirmā, bet viena no pirmajām spēlēm noteikti, kad laukumā mani sūtīja spēlēt, individuāli pie standartsituācijām sedzot Rolandu Bulderu, kurš tajā laikā pārstāvēja FK “Ventspils”.

Novēlējums faniem?

– Nākt atbalstīt komandu, parādīt ka Valmierā ir labākie fani Latvijā. Esmu pārliecināts ka vidējo Virslīgas apmeklējuma skaitu valmierieši un vidzemnieki pacels. Varbūt arī faniem vajag izvirzī mērķi – kļūt par skatītājiem apmeklētāko komandu! To arī novēlu.

“Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” futbolisti pagājušajā sezonā pēc piecpadsmit gadu pārtraukuma nopelnīja vietu Virslīgā, pārliecinoši izcīnot pirmo vietu “komanda.lv” 1. līgā. Divdesmit divās spēlēs Valmieras futbolisti izcīnīja astoņpadsmit panākumus, bet četras reizes cīnījās neizšķirti, otrajā vietā atstājot FK Progress/AFA Olaine, kas, izcīnīdama par desmit punktiem mazāk, otro gadu pēc kārtas pārspēlēs par iekļūšanu “Synottip” Virslīgā atzina FS Metta/LU pārākumu.

Līdz šim Valmieru pēdējo reizi Latvijas futbola Virslīgā pārstāvēja klubs “Gauja”, kas 2003. gadā, aizvadot divdesmit astoņas spēlēs, izcīnīja sešas uzvaras, piecas reizes spēli noslēdza ar neizšķirtu un septiņpadsmit reizes piekāpās pretiniekiem. Ar divdesmit sešiem punktiem komanda astoņu komandu konkurencē sezonu pabeidza Virslīgas kopvērtējuma sestajā vietā.

Iepriekš ziņojām, ka gaidāmajā “SynotTip” Virslīgas sezonā startēs astoņas komandas – “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, Jūrmalas “Spartaks”, FK “Liepāja”/”Mogo”, FK “Metta”/”Latvijas Universitāte”, FK “Ventspils”, RFS, “Riga FC”, kā arī FK “Jelgava”.

Pirmo mājas spēli valmierieši aizvadīs 14. aprīlī, kad Staicelē, Latvijas Futbola federācijas (LFF) mācību un treniņu centrā, uzņems pagājušās sezonas čempionvienību Jūrmalas “Spartaks”.

Spēles Staicelē tiks aizvadītas līdz jūnijam, jo Vidzemes Olimpiskajā centrā, kur komanda šajā sezonā aizvadīs mājas spēles, tuvāko mēnešu laikā tiks mainīts mākslīgais segums, bet Jāņa Daliņa stadionā drīzumā sāksies rekonstrukcija, kā rezultātā to nevarēs izmantot visas sezonas garumā.

Pirmā mājas spēles Vidzemes Olimpiskā centra stadionā plānota 22.jūnijā pret FK “Metta”/”Latvijas Universitāte” vienību.