Valmieriešu rindas pastiprina enerģiskais cīnītājs Ervīns Jonāts

Sākot sastāva komplektāciju jaunajai sezonai, esam priecīgi paziņot par Valmierā gana labi pazīstamā spēka uzbrucēja Ervīna Jonāta pievienošanos “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola komandai.

29 gadus vecais un 203 cm garais spēka uzbrucējs Ervīns Jonāts būs vērtīgs pastiprinājums “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” komandas garajā galā. Ervīns ir spēlētājs kuru raksturo liela enerģija, neatlaidība un pašaizliedzīga cīņa laukumā. Lai gan spēka uzbrucējs ir izteikts komandas spēlētājs, personīgo statistiku neliekot augstāk par komandas interesēm, aizvadītajā sezonā “Pafbet” Latvijas – Igaunijas līgas sezonā viņa rēķinā 24 aizvadītas spēles, kurās vidēji gūti 11,3 punkti un izcīnītas 5,5 atlēkušās bumbas zem groziem.

Ogres basketbola skolas audzēkni Jonātu Valmieras līdzjutēji Vidzemes Olimpiskajā centrā uzņems kā savējo, jo šī būs spēlētāja atgriešanās pie Gaujas krastiem. No 2015. līdz 2017. gadam basketbolists pavadīja divas sezonas Valmierā, palīdzot kaldināt pilsētas pirmās zelta medaļas kādā no Latvijas profesionālajām sporta spēļu līgām. 2016. gada vēlā pavasarī kopā ar komandas biedriem “Valmiera/Ordo” rindās Jonāts pacēla Latvijas Basketbola līgas čempionu kausu, finālsērijas septītajā mačā sensacionāli pieveicot “VEF Rīga” un dāvājot valmieriešiem basketbola svētkus.

Ervīna Jonāta komentārs: “Man ir prieks atgriezties Valmieras pilsētā, kurā basketbola tradīcijas un sports vienmēr bijuši cieņā, un līdzjutēju atbalsts netrūkst! Atgriezties pilsētā, kur kopīgi 2016.gadā izcīnījām Latvijas čempiontitulu! Paldies organizācijai par aicinājumu pievienoties komandai ar lielu potenciālu. Esmu motivēts strādāt, lai palīdzētu komandai katrā spēlē, daloties ar savu pieredzi un vienmēr cīnoties līdz spēles pēdējai sekundei. Domāju, ka šajā sezonā pārsteigsim ne vienu vien pretinieku un sagādāsim līdzjutējiem interesantu un aizraujošu basketbolu!”

Profesionālajā spēlētāja karjerā kopumā četras ar pusi sezonas Jonāts pavadījis Jūrmalas komandās . Pussezonu spēka uzbrucējs nesis BK “Ventspils” dzeltenzilo formu, bet divas sezonas, kā iepriekš minēts, Jonāts pavadījis Valmierā. Leģionāra gaitās aizpērnajā sezonā basketbolists pārstāvēja Igaunijas komandu “Avis Rapla”.

Jau kopš “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” pāriešanas no LBL 2. divīzijas uz Latvijas – Igaunijas apvienoto līgu, Jonāts ir bijis komandas redzes lokā kā potenciālais sastāva pastiprinājums. Šajā starpsezonā izdevies vienoties par sadarbību uz vienu sezonu.

Jaunnedēļ “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” basketbola komanda sāks komandas koptreniņus, lai gatavotos jaunajai sezonai. Tad arī tiks ziņots vairāk par komandas sastāva aprisēm.

Instagram
VALMIERA GLASS VIA basketbols