Sezonas pirmā atslēgas spēle: Valmierieši sestdien uzņems sīkstos liepājniekus, biļešu skaits ierobežots

Sestdien 17. oktobrī pulksten 19:00 Vidzemes Olimpiskajā centrā norisināsies “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas cīņa starp “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola” un “Liepāja” basketbolistiem. Abu komandu dueļi allaž bijuši saspringti, tādēļ gaidāma nokaitēta cīņa, kurai būs arī izšķiroša nozīme turnīra tabulā.

Ņemot vērā pandēmijas ierobežošanas pasākumus, noteikts arī maksimālais pieļaujamais cilvēku skaits publiskos pasākumos iekštelpās. Šajā gadījumā Valmieras basketbola spēlēs ienākt varēs krietni mazāk skatītāju nekā pierasts pirmspandēmijas laikā. Tādēļ, lai nepaliktu aiz durvīm, biļetes uz spēli jāiegādājas laicīgi “Biļešu Serviss” kasēs un internetāSPIED ŠEIT!
Tāpat spēles apmeklētājiem jāievēro vairāki ierobežojumi. Atrodoties tribīnēs, jāievēro divu metru distance no cilvēkiem, kas nav tavas mājsaimniecības pārstāvji. Tribīnēs sēdēt drīkst tikai sēdvietās, kuru atzveltnes ir paceltas, bet aizlīmēto solu atzveltnes pacelt ir kategoriski aizliegts. Tāpat obligāta ir mutes dobuma un deguna aizsargmaskas lietošana sabiedriskās vietās, tostarp basketbola spēles laikā. Izņēmums aizsargmasku lietošanai ir bērni līdz 13 gadu vecumam. Maskai ir jāaizsedz gan mute, gan deguns. Noteikumu neievērošanas gadījumā apsargi liks atstāt pasākuma norises vietu bez biļešu kompensācijas.

Spēli starp Valmieras un Liepājas basketbola komandām var uzskatīt par pašu atbildīgāko abām vienībām sezonas pirmajā aplī. Līdzšinējās komandu spēles, lai gan ar dažādiem scenārijiem, tomēr var uzskatīt, ka noslēgušās loģiski, pie uzvarām allaž tiekot potenciālajai favorītei. Gan valmierieši, gan liepājnieki guvuši vienu uzvaru un piedzīvojuši divus zaudējumus. Sestdienas spēlē uzvarētāju paredzēt ir sarežģīti, jo abu komandu izredzes un spēku samēri vērtējami visai līdzīgi. Lai gan sezona vēl ir jauna, taču šis mačs var būt izšķirošs cīņā par iekļūšanu izslēgšanas spēļu turnīrā.

Roberta Zeiles trenētajā komandā galveno solista lomu uzņēmies ierastais “aizdomās turamais” – Edmunds Elksnis. Saspēles vadītājs nebija apstādināms pagājušajā sezonā un nav piebremzējis arī pēc septiņu mēnešu pārtraukuma. Elkšņa statistikas rādītāji sasnieguši 20,7 punktus spēlē un vidēji 8,3 rezultatīvas piespēles. Elksnim pirmajās trīs spēlēs galvenie palīgi ir bijuši trio ar visai līdzīgiem statistikas rādītājiem. Klāvs Dubults vidēji mačā guvis 12,3 punktus un izcīnījis 6,3 atlēkušās bumbas, bet Valtera Vēvera un Ervīna Jonāta rādītāji sezonas ievadā bijuši identiski – vidēji spēlē 11.7 punkti un 5,3 izcīnītas atlēkušās bumbas.

Lai gan spēle pret “Liepāju” solās būt nokaitēta, taču pirms spēles silti sagaidīsim savus draugus pretinieku komandas rindās. Šosezon “Liepājas” krāsas pārstāv aizvadītās sezonas valmierieši Roberts Krastiņš un Roberts Blumbergs. Ilggadējais “Liepājas” kapteinis Krastiņš, pēc pusotras sezonas izlūkgājiena citās Latvijas komandās, atgriezies dzimtajā komandā. Par to ir visai liels prieks, jo Krastiņš piestāv Liepājai un Liepāja piestāv Krastiņam. Uzbrucējs sezonas pirmajās trīs spēlēs vidēji guvis 10,7 punktus un izdarījis 2,7 rezultatīvas piespēles. Savukārt Blumbergs ir liepājnieku svaigākais pastiprinājums, kurš pievienojās komandai pavisam neilgi pirms sezonas sakuma. Spēka uzbrucējam sezonas ievadā sanācis tikt pie 7,7 punktiem un 5,3 atlēkušajām bumbām vidēji mačā. Valmieriešu garajam galam pārbaudījums būs “Liepājas” centra spēlētāja Iļas Gromova apturēšana. Augumā raženais basketbolists atgriezies Latvijā no spēlēšanas Krievijas Superlīgā, šosezon kurzemnieku rindās izceļoties ar 16,3 punktuem un septiņām atlēkušajām bumbām. Savukārt ārējās līnijas spēlētājiem būs jāuzmanās no bīstamā snaipera Dāvja Geka, kuram vidēji 13 punkti sezonas ievadā.

Lai gan viesiem basketbola mīļotājiem palikusi atmiņā pagājušās sezonas komandu spēkošanās, kad Liepājā vidzemnieki ceturtajā ceturtdaļā atspēlējās no -20, izraujot panākumu spēles otrajā pagarinājumā, taču salīdzināt abu komandu savstarpējās cīņas ši gada kontekstā nebūtu korekti. “Liepāja” piedzīvojusi milzīgas pārmaiņas, ko pat var pilnīgi droši saukt par sastāva pārbūvi. Par komandas galveno treneri kļuvis Artūrs Viscokis-Rubenis. Sastāvs komplektēts ar jauniem un talantīgiem latviešu spēlētājiem, šogad izvairoties no leģionāru piesaistes, kas iepriekš spožus panākumus vēju pilsētas komandai nedeva. Katrā gadījumā “Liepājas” šī gada modelis ir visai simpātisks un svētdien norisināsies divu latvisku vienību mačs.

Spēles tiešraidi varēs vērot “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgas Youtube kanālā. Savukārt biļetes aicinām iegādāties iepreikšpārdošanā, jo līdz spēles dienai brīvu vietu var arī nebūt palicis. Biļetes pērc ŠEIT!

Instagram
VALMIERA GLASS VIA basketbols